Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Koupě fotoaparátu/kamery

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Koupě fotoaparátu/kamery

Zdravim,nemohl by mi někdo z vás poradit co si koupit za foťák(popř. příslušenství)???...v tomhle směru ohledně foťáků,nevim vůbec nic....čas od času fotim,ale fotky sou špatný...rozmazný atd....Proto bych chtěl něco levnějšího,a dobrýho na focení aut v pohybu,aby byly nerozmazaný....předem děkuji
    http://www.youtube.com/watch?v=Qm5Ew-QtKH8

Re: Koupě fotoaparátu

zkus nastínit, kolik jsi ochotnej pustit...

Komentář

Možná by nebylo špatný napsat čím fotíš teďkon. Ono se dá i s některými kompakty fotit celkem slušně (za dobrýho počasí)...

Komentář

No to co mam za foťák bych radši nerozebíral....vždycky sem byl víc divák než fotograf...V dobrý kvalitě sem měl jenom start,cíl,crashe a čas od času se povedla i nějaká vracečka...Na co mám koukat když bych si šel koupit,tím myslím který parametr mi zajišťuje to že fotky nebudou mázlý??Dobrej foťák má Červ na www stránkách-CANON EOS 400D....ale asi trochu dražší...

Komentář

To, že nebudou fotky mázlý, často zajišťují hlavně schopnosti fotografa :-)

Super foťák ještě nezaručí, že i fotky budou skvělý. Kdo umí, dokáže často i s kompaktem udělat pěknou fotku.
          www.pajuse.cz - podmořské, rally a jiné fotky - naposledy přidáno: Rally Kramolín 2019

Komentář

Zrovna jsem chtěl napsat to samé... Stačí při focení jet foťákem stále s pohybem auta a nefotit "na místě". Máš pak sice rozmazané pozadí, ale auto krásně zaostřené.
            FANS OSEK !!!

Komentář

Ano, přesně tak jak říkají dva příspěvky nademnou od Medvěda a standaka.

Navíc když se podíváš, tak většina fotografů fotí tak, že se kola točí a pozadí je mázlé a to docílíš tím, že s tím auto půjdeš. U kompaktů je pak velmi důležíté taky zostřit na vzdálenost, kde budeš fotit.

Když nakoukneš ke mě do sekce Foto 2007 (nebo i starší) a budeš koukat na fotky před Kopnou (od které mám ten Canon) tak uvidíš fotky focené Olympusem C-745 UZ (Ultra zoom). Tento foťák umí na sportovní režim celkem slušné ostré fotky (limitem je rozlišení 3,2 MPix). Takže bych možná doporučil něco s podobnými parametry. Určitě se snaž vybrat fotoaparát s pořádným optickým zoomem (digitálního zoomu defacto docílíš ořezáním v grafickém programu). Ten typ který jsem zmínil má přiblížení 10x což je tak akorát. Pořizovací cena byla pod 10t (bylo to před třemi roky) + karty a baterky (normální AA, my volili dobíjecí). Nevyhodou toho foťáku bylo ovšem méně světla. Takže v lese nepřipadalo v úvahu fotit a při horším světle byly časy delší (asi takové na které fotím teď se zrcadlovkou).

Možná by Ti tady mohl poradit krb, ten fotil s nějakým Panasonicem s podobnými vlastnostmi, ale v novějším kabátě.

ADD: Tu fotečku co mám v avataru jsem vyfotil v Hustopečích tím Olympáčem.
              Naposledy upraveno Červ; 09-10-07, 17:45. Důvod: Přídavek

Komentář

No mě by stačilo snad cokoliv,co by bylo schopný vyfotit auto v pohybu...nepotřebuju ani nechci,jak tady někdo psal,profi foťák....Nevíš za kolik by se dal ten Olympus C-745 UZ sehnat dneska??Hlavně nechci foťák za 20 papírů-to se bez něj radši obejdu.....

Komentář

Původně odeslal Ronin Zobrazit příspěvek
                  Nevíš za kolik by se dal ten Olympus C-745 UZ sehnat dneska?
                  Tento model byl uvedený na trh v roce 2003 a momentálně se už nevyrábí. Možná kdybys zkusil nějaký bazar (nedoporučuju).
                  Pokud do toho nechceš moc vrazit, tak bych Ti doporučil Canon PowerShot A720 IS, který koupíš kolem 6500,-, má to 8megapixelový snímač CCD, 6x optický zoom a hlavně stabilizátor obrazu.
                  Rally Forever! Hor.St.

Komentář

se nemůžeš rozhodnout, viď

Komentář

Původně odeslal Rajle Zobrazit příspěvek
                      se nemůžeš rozhodnout, viď
                      Já bych vzal ten prostřední z prostřední řady
                      FANS OSEK !!! Stanisi, nikdy na tebe nezapomeneme

Komentář

Původně odeslal HorSt Zobrazit příspěvek
                        Tento model byl uvedený na trh v roce 2003 a momentálně se už nevyrábí. Možná kdybys zkusil nějaký bazar (nedoporučuju).
                        Pokud do toho nechceš moc vrazit, tak bych Ti doporučil Canon PowerShot A720 IS, který koupíš kolem 6500,-, má to 8megapixelový snímač CCD, 6x optický zoom a hlavně stabilizátor obrazu.
                        Teď sem na něj koukal a neni špatnej....Myslíš že je na rally dobrej(teď nemluvim o schopnestech fotografa)??

Komentář

Původně odeslal alesk Zobrazit příspěvek
                          Já bych vzal ten prostřední z prostřední řady
                          Na ten sem taky koukal,je zajímavej....

Komentář

Taky zvažuju Panasonic DMC-FZ8,co myslíte??

Komentář

Upřímně, s kompaktem nikdy nevyfotíš to, co se zrcadlovkou (pokud se bavíme o rallysportu). Zrcadlovka je ve všech ohledech rychlejší, vyfotíš a máš fotku, žádné zpoždění, mají velký čip a ten je kvalitnější a citlivější. Takže dokáže lépe fotit v horších světelných podmínkách. Digitální šum je mnohem menší.
                              K zrcadlovkám je většinou dostupné velké množství příslušenství. Různé objektivy, filtry, předsádky, blesky, atd. U kompaktu si o tom můžeš nechat jenom zdát.
                              Já sem fotíval s Olympusem, teď už nevím, co to bylo zač, ale byl to dig. kompakt, při obyčejných záběrech, třeba na oslavách nebo v přírodě, to bylo v pohodě, ale na závodech to byla hrůza. Auta na fotkách většinou rozmazané, proto sem se rozhodl koupit zrcadlovku (Canon EOS 30D) a s ním sem maximálně spokojený.
                              Dnešní kompakty jsou ale určitě na lepší úrovni, než v době, kdy sem ho měl já.
                              Díval sem se na ten Lumix, který zvažuješ, nevypadá špatně i ta cenu kolem 7500 není velká.
                              Ještě se mrkni na CANON PowerShot S5 IS (cena kolem 10500,- ) nebo FUJIFILM FinePix S9600 (cena kolem 10000,-), jeden z nejlepších Ultrazoomů na trhu, s 9-ti MPix. snímačem, 10.7× zoomem.
                              Rally Forever! Hor.St.

Komentář

Working...
                              X