Oznámení

Collapse
No announcement yet.

FAS, rallykomise - Rosický, Novák, Regner, Kopecký...

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Původně odeslal Novej Zobrazit příspěvek
    a současnej prezident, předtím byl dlouholetej viceprezident, se vymlouvá na minulej režim, skoro po třiceti letech, tohle je teda právnický eso jako podle brožury
    Když jsem to poslouchl na Radiožurnálu, tak jsem si jen říkal, kde se bere ta neskutečná drzost a arogance v tom člověku. I když ani tehdejší ministryně na mně nepůsobila nejlíp. Ta zase trpí v tomto případě ztrátou paměti...

Komentář

• Vyjádření Autoklubu:

http://www.autoklub.cz/aktualita/274...podlozene.html
      Pepa (Josef Koukola , napsal vlastní rukou svoji myšlenku i názor, za případné hrubky a překlepy se omlouvá)

Komentář

• To celé bude pěkná fuška pro všechny zúčastněné. Ministerstvo počítalo škodu až 308 mio, státní zástupce ke 27 mio. A Ječmínek and Co.? Někdo bude muset nějak pykat. A nemusí být sám. Bude to takový malý pěkný český thriller. Na pokračování, možná na léta.
        https://www.e15.cz/domaci/autoklub-p...odvodu-1351591

Komentář

• A co čekáte?Švindlama se nabalili a teď budou jen podávat odvolání až do aleluja.Máme asi Oproti světu "lepší" justiční systém.Vždycky postihne jen ty malé co dluží třeba pár tisíc někde.Co dluží miliony už je playte.
          Sportu zdar a Rally zvlášť!!

Komentář

• Tak pánové zde i já gratuluji:https://zlin.cz/zpravy/kral-rallye-s...a-sedmdesatce/
            I když bych taky našel negativa a nebylo by jich málo.

Komentář

• Autoklub ČR nemá peníze - rozhovor s dr. Šťovíčkem: https://xtv.cz/archiv/sportu-byly-ze...r-jan-stovicek

Komentář

• Zde celé na jeden klik
                https://sport.ceskatelevize.cz/clane...1d942f04e45759

Komentář

• Tak jsem tak trochu zasnil, jak krásná by byla rally bez FASu, hned by se lépe dýchalo a stálo by nás to všechny pravděpodobně také mnohem méně zbytečně utracených peněz....

Komentář

• Zerouno: Zajímavá myšlenka, ale nevím, jestli jste ji domyslel celou. Bez oficiální sportovní autority by na druhé straně řada věcí nebyla.

Komentář

• kondec: Jistě by nikdo neprotestoval proti tomu, aby FAS vedl náš motorsport, ale to by muselo platit pár základních věcí:

-FAS by neměl být pouhou "potěmkinovou vesnicí", jako je dnes
                      -FAS by měl mít členskou základnu, tvořenou z pořadatelů, držitelů licencí a činovníků
                      -jeho vedení by se mělo vytvářet pouze na základě pravidelných voleb členské základny FASu
                      -tato organizace by neměla spotřebovávat víc než třetinu státní dotace na provoz svého vedení, mělo by jí stačit to, co dostane od sportovců za licence, testování, různé poplatky od pořadatelů, případně od sponzorů, členské příspěvky členů, pochopitelně s transparentním a veřejným účetnictvím
                      -neměla by směřovat podporu na pár vybraných, ale starat se o všechny sportovce, tak jak to kdysi dělal Svazarm , dnes má jedna posádka v soutěžích takovou finanční i jinou podporu, že by za ty peníze mohly startovat jednu sezonu všechny posádky bez nutnosti platit startovné .

Ale z toho, co jsem napsal, dnes nic neplatí, mimochodem , když bojoval nový prezident AČR o přízeň, heslem byla změna....co se tedy od roku 2016 změnilo k lepšímu ?

Komentář

• Vrátníček: Na rozdíl od Vás nevím, kolik stojí provoz, ani jaký je rozpočet oné jedné posádky a nejsem si úplně jistý, co vlastně do té jedné třetiny chcete započítávat. Můj příspěvek byl totiž trochu o něčem jiném, čekal jsem, že dotyčný nastíní jak by si to celé představoval. Ono je jednoduché vykřiknout do tmy nějaký nesmysl, ale říct si k tomu i to "b".
                        Měl jsem na mysli konkrétně třeba technické předpisy, kdo by je tvořil, kdo by je kontroloval, kdo by ty co by je kontrolovali vzdělával a kdo by jim k tomu nakupoval prostředky. Kdo by zvdělával i ty ostatní - pořadatele, sportovní komisaře, lékaře, časoměřiče, ... . A můžeme pokračovat, kdo by se staral o časoměrné zařízení, tracking systém, Autoklub má vlastní záchranný systém a do všech těchto věcí pravidelně investuje peníze. Otázka je taky v otázce třeba zastoupení v mezinárodních institucích a spoustu dalších. A k technice se váže ještě jedna věc, kdyby došlo k uvolnění "přísných" předpisů třeba po vzoru ČMPR nebo Eda cupu v kopcích, jak by se pak u nás jezdily mezinárodní závody?
                        Ale to je asi moc otázek a k jejich odpovědí je potřeba znát přesné fungování a všechny souvislosti. Nechci nikoho obhajovat ani kritizovat, jen se teď nic neděje a nějakou dobu ještě dít nebude, tak je možná čas bavit se o hovadinách .....

Komentář

• kondec: Ale já jsem nikde nenapsal, že by nějaká naše řídící organizace pod FIA neměla být, pokud se chceme pohybovat ve fiácké zóně, tak nám nic jiného nezbývá. To ale neznamená, že AČR, který řídí motorsport u nás, funguje optimálně, demokraticky a spravedlivě. To v žádném případě. Protože kdyby tomu tak bylo, nikde by nevznikaly tendence provozování motorsportu mimo tzv."oficiální" struktury.
                          No a k vašim otázkám, z zhruba 80-95 mil. státní roční dotace se na tzv. řízení sportu spotřebuje cca 30 mil, dalších 30 mil. se rozdá spřáteleným klubům a pořadatelům a na vlastní podporu závodníkům zbyde ta poslední třetina.
                          No a ta konkrétní posádka, co už je podporovaná letos pátou sezonu, tak její podpora má za ty roky už 7 nul... no jo, hovadiny, asi...

Komentář

• O které posádce tu Vrátníček mluví ?
                            Pepa (Josef Koukola , napsal vlastní rukou svoji myšlenku i názor, za případné hrubky a překlepy se omlouvá)

Komentář

• to by mne taky zajímalo

Komentář

• Odjakživa je že 2+2 jsou 4.A zbývá jen přemýšlet kdo by to mohl být.A jedno české přísloví říká:chytrému napověz,hloupého trkni.

Komentář

Working...
                                X