Oznámení

Collapse
No announcement yet.

FAS, rallykomise - Rosický, Novák, Regner, Kopecký...

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• No já s tím problém nemám, ani zájem to nějak tutlat, navíc už jsem to tady včetně nějakého výpočtu sumy na podporu F. Mareše za poslední roky v nějaké diskuzi uváděl, stačí si to najít.

Komentář

• Nechápu k čemu má sloužit tato takto vedená diskuse. Co chcete ostrakizovat? Federaci? Jezdce, kterého podporují? Oba subjekty? Má tu někdo pocit, že naše federace má tolik prostředků, aby k problematice mohla přistupovat obdobně jako např. FFSA?? A to si nemyslím, že na vlastní provoz FFSA utratí (procentuálně z ročního rozpočtu) méně prostředků než AČR.
      Pánové, již před cca 25ti lety jsem si osvojil přísloví: závisti nejsu schopen. A snažím se tak i konzistentně chovat. A jestli tenhle nízký pud někoho v tomto vláknu diskuse pohání k příspěvkům, tak je mně ho možná i líto.
      Berte to prosím tak, že jsou mezi námi tací, kteří jsou ochotni věnovat čas a energii (v počátku i nemálo peněz), aby si (jakoukoli) podporu sehnali; nejenom od AČR, ale i od sponzorů. A klidně rozpoutejte další téma, jestli je zajištění jedné nebo druhé podpory lehčí/snadnější.
      Jedinému čemu zde rozumím, je skutečnost, že každý jsme fanda někoho a mooc bychom si přáli, aby zrovna ten náš oblíbenec tu podporu získal a my ho viděli v nějakém "superautě". Nicméně smiřme se s tím, že svět nebyl, není a NIKDY nebude spravedlivý - a to si klidně mějme každý svoje měřítko spravedlnosti.

Komentář

• Pane "nokian" já naopak si myslím že p.Vrátníček má pravdu.K čemu je podpora 1vyvoleného který už nemá věk zasáhnout do MS a za těch cca 5let"sežral" peněz hafl.Proč nepodpoří skutečné talenty ve věku cca 20let?A nemáme jich málo.Jejich neprůhledné hledání talentů je spíše fraška(viz.Dominik Dvořák).Ale to je na dlouhou diskuzi.
        Sportu zdar a Rally zvlášť!!

Komentář

• hujer: Já si zase myslím, že ta pravda bude někde mezi. Nevím kolik opravdu stojí provoz té které jedné posádky, nevím kolik přesně do tohoto projektu přispívají partneři a ani neříkám, že částky, které napsal pan Vrátníček nejsou pravdivé. To co napsal beru jako jeho názor, který v diskuzi může vyjádřit každý a určitě nebudou všechny názory stejné.
          Ale určitě vím, že to není jediná posádka ani jediný jezdec, který dostavá prostřednictvím Autoklubu finanční podporu. Navíc nezastřešuje Autoklub pouze rally, ale i další disciplíny a motorky.

Komentář

• hujer: Díky, ano , ohledně systému hledání talentů by se tady dalo psát dlouho
            nokian: No, jako bych slyšel Husáka na 14. sjezdu KSČ...."a komu to prospěje ??" ...nebo spíše Donutila v Pelíšcích..., navíc tady nikdo nikoho nevylučuje a ani nic nepíše na hliněný střep, nicméně je pravda, že demokracie je v AČR neznámý pojem, stačí si přečíst stanovy, etický kodex a následné snahy o povinné členství, které mimochodem jenom díky mému soudnímu sporu s AČR není zatím a doufám že nikdy nebude zavedeno. Stačí si uvědomit mohutné machinace s počtem členů /z 200 tis. členů na 10 tis./a následné podle mne neplatné tzv. "volby" do vedení AČR i do všech fiktivních Svazů a federací, aby bylo jasné, jak se tady vede motorsport .
            Mimochodem, když teď současný prezident na všech stranách brečí, že nemají na výplaty, tak bych se zeptal, kde je těch cca 45 mil., co tam nechal Ječmínek v roce 2016 a kde zmizelo dalších 28 mil, které dostal autoklub za prodej akcií Autodromu Brno, dohromady to dělá bez státní podpory cca skoro 70 mil. a teď nemá AČR na výplaty ??
            Kde jsou ??
            A teď k talentům, rozhodně to není osobní záležitost či nějaká nevraživost vůči F.M. či dalším podporovaným,o závisti už vůbec ne, platil jsem si svoje závodění skoro vždy z vlastní kapsy a bude to tak i nadále. Nicméně si myslím, že autoklub, federace a spol. se může klidně rozhodnout, že bude někoho podporovat hodně, případně i hodně dlouho a někoho vůbec ne . Pokud k tomu budou důvody, proč ne, ale musí o tom rozhodovat ti, kterých se to týká, tedy především jezdci, spolujezdci v demokratickém hlasování, ne, že si o tom rozhodne pár lidí někde v Opletalce ,navíc často ve střetu svých finančních zájmů, protože jak vidíme, vlastní peníze autoklub nemá, rozděluje v podstatě pouze to, co stát pošle na podporu sportovců, nebo to, co dostane od nás závodníků či pořadatelů za licence, testování, platby za zápis do kalendáře apod.
            No ale když nejsou relevantní argumenty nebo alespoň tvrdá data nokiane , vytáhnou se nízké pudy a lítost....aľe to je demagogie...

Komentář

• Původně odeslal Vrátníček Zobrazit příspěvek
              hujer: Díky, ano , ohledně systému hledání talentů by se tady dalo psát dlouho
              nokian: No, jako bych slyšel Husáka na 14. sjezdu KSČ...."a komu to prospěje ??" ...nebo spíše Donutila v Pelíšcích..., navíc tady nikdo nikoho nevylučuje a ani nic nepíše na hliněný střep, nicméně je pravda, že demokracie je v AČR neznámý pojem, stačí si přečíst stanovy, etický kodex a následné snahy o povinné členství, které mimochodem jenom díky mému soudnímu sporu s AČR není zatím a doufám že nikdy nebude zavedeno. Stačí si uvědomit mohutné machinace s počtem členů /z 200 tis. členů na 10 tis./a následné podle mne neplatné tzv. "volby" do vedení AČR i do všech fiktivních Svazů a federací, aby bylo jasné, jak se tady vede motorsport .
              Mimochodem, když teď současný prezident na všech stranách brečí, že nemají na výplaty, tak bych se zeptal, kde je těch cca 45 mil., co tam nechal Ječmínek v roce 2016 a kde zmizelo dalších 28 mil, které dostal autoklub za prodej akcií Autodromu Brno, dohromady to dělá bez státní podpory cca skoro 70 mil. a teď nemá AČR na výplaty ??
              Kde jsou ??
              A teď k talentům, rozhodně to není osobní záležitost či nějaká nevraživost vůči F.M. či dalším podporovaným,o závisti už vůbec ne, platil jsem si svoje závodění skoro vždy z vlastní kapsy a bude to tak i nadále. Nicméně si myslím, že autoklub, federace a spol. se může klidně rozhodnout, že bude někoho podporovat hodně, případně i hodně dlouho a někoho vůbec ne . Pokud k tomu budou důvody, proč ne, ale musí o tom rozhodovat ti, kterých se to týká, tedy především jezdci, spolujezdci v demokratickém hlasování, ne, že si o tom rozhodne pár lidí někde v Opletalce ,navíc často ve střetu svých finančních zájmů, protože jak vidíme, vlastní peníze autoklub nemá, rozděluje v podstatě pouze to, co stát pošle na podporu sportovců, nebo to, co dostane od nás závodníků či pořadatelů za licence, testování, platby za zápis do kalendáře apod.
              No ale když nejsou relevantní argumenty nebo alespoň tvrdá data nokiane , vytáhnou se nízké pudy a lítost....aľe to je demagogie...
              Je to tak, vytáhnou se nízké pudy a agumentuje se minulým pořádkem, závistí a hnacím motorem vššeho je uplakanost z ublíženectv; ale k věci NIC, NIC, NIC. Ale na to jsem si, na rozdíl od diskuse u sousedů, tady zvyknul.

Komentář

• Původně odeslal Vrátníček Zobrazit příspěvek
                ... Nicméně si myslím, že autoklub, federace a spol. se může klidně rozhodnout, že bude někoho podporovat hodně, případně i hodně dlouho a někoho vůbec ne . Pokud k tomu budou důvody, proč ne, ale musí o tom rozhodovat ti, kterých se to týká, tedy především jezdci, spolujezdci v demokratickém hlasování, ne, že si o tom rozhodne pár lidí někde v Opletalce ...
                Pane Vrátníček, sleduji docela dlouho Vaši válku s Autoklubem a vím, že velmi pečlivě vše sledujete a jste jejich ostrým kritikem a tak Vás vnímám jako opozici, což je věc, které k demokracii patří. Ale tady jste myslím malinko přestřelil. Podle Vaší teorie, by tedy o zařazení do hokejové reprezentace měli rozhodovat samotní hráči? I když je pravda, že třeba konkrétně v tom hokeji o zařazení do reprezentace v juniorských kategoriích docela hodně mluví rodiče. Možná jste se inspiroval tam.

Komentář

• No já bych tu střelbu přes .... trochu otočil proti tobě. Otázka výběru reprezentantů je u autoklubu podle klíče. Jde o to, kdo a kolik za tu reprezentaci dostane korunek. A je celkem nehorázně takto preferovat jednoho reprezentanta. Myslím, a to asi nebudeme v rozporu, že podporu finanční si určitě třeba zaslouží i jiní a podle mne perspektivnější piloti. Nebo snad v hokeji dostává v repre někdo hromadu a někdo hromádku??????
                  Kua já na to jednou našetřím a vrátím se zase na tratě. ?? 2014 ?? Ne sranda.. Už jsem se vrátil.

Komentář

• A další podivná věc je že ten dotyčný nepojede žádný ucelený šampionát!Takže pár startů v ME něco třeba v MS a něco tak různě zdůrazněné získáváním zkušeností.A k čemu mu budou?Leda by se ve vyšším věku pokusil urvat titul v MS.
                    Sportu zdar a Rally zvlášť!!

Komentář

• pačes: Já se taky ohradil proti tvrzení, že podporu má "pouze jeden vyvolený", což určitě není pravda. Že se nedaří některé kroky (třeba ten kalendář) vysvětlit a zdůvodnit vidím taky.

Komentář

• No ale já ti odpověděl. O kalendáři jsem nepsal. V hokejové repre jsou také privilegovaní hráči, kteří dostávají o hoooooodne víc než ostatní reprezentanti? To je oč tu běží. Vynakládat takové prostředky na jedince s nejistým a hodně neurčitým cílem konečně i ta skladba kalendáře, to považuji minimálně za nespravedlivé. A asi překvapím. S Filipem se znám hromadu let a vůbec mu to nezávidím. Já bych na jeho místě čerpal vše co mi nabízí, protože taková šance je jednou za život. Prostě si to užít naplno. Asi si nedokážu představit člověka, který by řekl dík já nechci. Ale o to nejde. Tady jde o princip čerpání a rozdělování peněz. O podstatu a přístup autoklubu. Ne Filipa.
                        Kua já na to jednou našetřím a vrátím se zase na tratě. ?? 2014 ?? Ne sranda.. Už jsem se vrátil.

Komentář

• pačes: Ale vždyť já ti neodporuji, moje reakce byla na výkřiky typu "jeden privilegovaný jezdec". A taky jsem psal, že je špatně, že nedokáží veřejně vysvětlit vše co se kolem projektu děje. A potom se nedivím některým náladám a veřejným výkřikům, což Filipovi vůbec nezávidím.
                          Ale pokud ses ptal na ty jiné reprezentace - ano, taky tam jsou privilegovaní, kteří mají jiné podmínky, povinnosti, úkoly, ... . Ale to nepatří na ewrc.

Komentář

• kondec: Především, já s autoklubem nebojuji, do roku 2014 , tedy do toho hloupého nápadu s povinným členstvím mi byla nadřízená složka vcelku jedno, byť jsem měl jiné názory na způsob řízení motorsportu , zejména v uzurpování si práva řídit veškerý motorsport u nás, což měl AČR i dlouho ve stanovách. Kdybych bojoval, asi by to muselo vypadat jinak, ale já se pouze bráním soudně proti povinnému členství, jinak platí to, co už jsem napsal výše.

Repre plus další,prostě si myslím, že ti , co nejvíc investují do svého sportu, a to jsou zejména posádky a týmy, by měli mít možnost prostřednictvím voleb mluvit do složení svazů, komisí či federací. Málokdo si uvědomuje, že např. držiteli licence se nutí povinné členství, ale o ničem nemá možnost rozhodovat, natož volit, toto je mu stanovami AČR upřeno, to by jste si musel založit klub, jinak to nejde.
                            Prostě by se podle mne umožnilo tímto způsobem mluvit do koncepce a tendencí vedení motorsportu, tedy i do způsobu a formy reprezentace. Ale standardní příspěvek na repre u rally často nepokryje ani přímé náklady na start,každá "běžná" repre posádka si ještě ze svého hodně doplatí, rozhodně , když jste zmínil hokej, nám nikdo nezaplatí výstroj, led, trenéry, dopravu,stravné, rehabilitaci, oblečení na akci, plus něco "malého" do peněženky, tady jsou naši reprejezdci jako chudí příbuzní....
                            Jinak k F.M. je to přesně tak, jak napsal pačes .

nokian: Napsal jsi trefnou a přesnou charakteristiku svých příspěvků, lépe bych to nesvedl.

Komentář

• pačes máte pravdu podle klíče , plno posádek ani nemá zájem být v reprezentaci někteří ano , a pokud se tam dostanou tak skoro nic nedostanou finančně od FASU navíc kromě ubytování a myslím startovní . Když si to spočtou posádky včetně mechaniků tak daleká cesta , dny dovolený navíc , jiný poměry i předpisy každého státu a hlavně větší náklady na všechno , atd. není to jednoduchý jet v cizině . Proto to jedou jen vyvolený které se nakrmí penězi a OSTATNÍ NEMAJÍ NÁROK NA PENÍZE jen paběrkují a že jste splnil kriteria v tuto chvíli je vám jedno protože peníze dělají závod a reprezentace jde stranou , to raději sprint , nebo velký mistrák , na to budu mít a taky se svezu v pohodě . Pokud posádky nedostanou za reprezentaci aspon na gumy atd. tak tam nebude chtít nikdo jezdit , to můžou jet i bez reprezentace jet se jen tak svést kam bude posádka chtít poblíž hranic a nikdo mi nebude nic diktovat a pojedu za sebe a ještě vám sníží startovné .

Komentář

Working...
                              X