Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Standa Viktora (senior)

Collapse
X
  • Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Standa Viktora (senior)

A take neco o tech co tu byli v 80/90tych letech. Tohle se objevilo na videoportalu jako diskuse k trabantum, ale ja si myslim, ze si Standa zaslouzi neco trvalejsiho. A tak jsem to zkopiroval sem:

Swyndl [26.12.2008]
    Kdysi dávno tomu jsem přijel jako držitel licence s označenim Z(začátečník) k panu Viktorovi do Blatné pro Trabiho za 15000kčs. Potom co mě svezl a ukázal co dovede jsem dosti rychle vycouval a pořídil si škodu 120 A1.Ale na trabanty nedám dopustit.Oni suveréně porážely A1 (většinu a teda taky mě).

rajly [26.12.2008]
    Proc si se bal ze e Trabant nikam nedoveze?? nebo jak a standa jóóó´to je machr dyz tem trabantum delal motory tak se tomu ani nedivim ze si sel radsi do ty skodovky.

Oni kdysi A2 měly kolem 56 koniků a při té vaze to dost ukrutně jelo.Dřive jsi jako fára nemohl sednout do jakéhokoliv auta bylo omezené tím Z v licenci,nešlo třeba splašit peníze a vyjet s eresou.Viděl jsem na vlasní oči na rallye Jeseníky udělali okruh Ecce Homo krátké a pak to pustily dolů do Šternberka kdo to zná ví o čem mluvim,trabanti lítaly dolů kolem dvoustovky,psaly o tom i ve Světě motorů.

Starej pes [27.12.2008]
    Jooo Standa Viktora.Ten patří k Trabantům jak k velbloudovi hrb. Když mu motor nešel jak by měl,tak si drbal hlavu a proto mu prořídly vlasy.A zůstal jim věrnej do dnes. Těch koníků sice měly motory na soutěže míň než píše rajly,ale i tak se dal otočit tachometr z Wartburga kolem dokola zase k zarážce z druhý strany.Tyhle větší koně měly kopcový auta.Dvakrát na kopec a generálka.Seděl sem v Trabim taky pár let.I když člověk pak vystřídal pár plechových aut,tak Trabant u mne má nezastupitelný místo.Kluci v plechových autech,pyšný na svý miláčky na startu,pak byli bitý z kopce jak vozimný žito,že se s náma ani nebavili.Do dnes se ta stará parta Trabanťáků schází každý rok na podzim a vzpomíná se na časy,kdy závody byly závodama a užije se u toho halda srandy.Tak že Stando ať ti to ještě dlouho vydrží a s tima vlasama už opatrně.

3389 [27.12.2008]
    I já znám legendu Standu Viktorů z Blatný machr na trabi i já jsem s ním minimálně 8 let závodil jenže Standa postupoval do mistráku já stále oblast . Standa vyráběl motory který mu i jeli velmi dobře i mě kolikrát pomohl a vše zadarmo to dneska mezi jezdci není !!! Byli to super časy před závodem popili pokecali nejen ze Standou , ale celá parta trabi . Dneska ta parta v plechových autech už není a je to škoda . Teď jezdí už jako mechanik synovi. Viděl jsem Standu letos na Šumavě v montérkách. Pořádá prý každý rok super srazy legend u nich doma ke konci sezóny myslím v listopadu .

Standa pocatkem 80tych let
    Naposledy upraveno overthehill; 28-12-08, 22:54.

Re: Standa Viktora (senior)

Ano Standa je rallyová legenda a zároveň Trabant - legenda.S trabantama jezdil prfektně a jeho auta taky.My jsme jezdili tehdy s Š 120 LS a někdy nám ty Traboši dávaly i zabrat . Já jsem k dvoutaktům měl blízko.Dělal jsem v Mototechně a tenkrát se mnou dělal Podhajský (jezdil Trabanta) , Rajchman jezdil Wartburg a bylo zajímavé je pozorovat , jak si auta připravují a jak s nima jezdí rallye . A Viktora=Blatenská Bílá růže , ten něco dokázal.... Nedivme se že Viktora ml. dnes jezdí jako spolujezdec a táta děla mechanika.Prostě kdo k rallye jednou čuchne... Je dobře , že jsi udělal jeho téma.
    Karel

Komentář

Já se v dobách, kdy tito pánové pováděli své káry, přidržoval u tratě dědy za ruku. Ovšem co mi v paměti utkvělo, že to srandovní auto z DDR bylo v namotaných technických pasážích rychlejší i než 130 L/A

Komentář

overthehill, díky za připomenutí tohoto démona dvouválcových dvoutaktů. Mám tu čest Standu osobně znát, ale bohužel dobu kdy závodil jsem nezažil. Zato jsem zažil jím pořádané Poslední tankování

Vždy žasnu nad tím, jak je možné, že v Blatné (cca 6000 obyvatel) je tolik nadšenců do rallye. Schválně, zkusí někdo vypočítat kolik se jich nakazilo tímto bacilem?
        ... a přeci se točí!

Komentář

To je těžké počítat, začnu a pak mne doplňte: Jarda Staněk,Alenka Benešová,Václav Stejskal , Luboš Novák , Standa Viktora sen. , Standa Viktora jun...
          Karel

Komentář

Luboš Tůma, Franta a Líba Fadrnejch ... může pokračovat někdo další :-)
            ... a přeci se točí!

Komentář

No vidíš , Fadrňáci mi vypadli z hlavy.
              Karel

Komentář

Kdo je pro zbudovat v Blatné na návsi standovi pomník?

Standovi mělo být.

Komentář

Původně odeslal dřevěná srnka Zobrazit příspěvek
                  Doteď jsem si myslel, že Fadrňáci jsou z Boru (ale už nevím, jestli z Malýho nebo Velkýho). Ono je to v zásadě jedno, okolí Klatov je celé postižené touhle nákazou, v 80 letech člověk objevil v každé druhé vesnici nějaký "divný" auto s číslama.

Komentář

Ono by možná stálo za to , spočítat lidi nejen z Blatný ,ale z jižních Čech nebo z okruhu 35 km , či doplnit i z amatérských rallye.
                    Naposledy upraveno Chalupar; 28-12-08, 22:03. Důvod: rozšíření věty
                    Karel

Komentář

Rudolf Stahl - Janovice nad Úslavou, Josef Kubíny - Klatovy, mitfára Josef Háva, Václav Sazama -s ním dojížděl kariéru mitfára Hodek, dříve s Marcelem Tučkem (oba z Domažlic), Tomanové (Klatovy), a ....skleróza nastupuje...

Samozřejmě Ruda Kohout

Komentář

Standa Talián -Strakonice
                        Karel

Komentář

Původně odeslal Jiříček
                          Samozřejmě Ruda Kohout
                          Letošní střelec na rally vysočinou (závod doplňující pelhřimovskou rally)? Jakpak se z toho vůbec vylízal?
                          Červená raketa, momentálně s rozbitým nárazníkem. Ať žije kus plastu ležící na D1

Komentář

Jelikož tam už 18 let nepobývám (když tak leda na rally), tak nemám aktuální info, ale na Kramolíně prý byl spatřen v "centru", o berlích a ještě ne moc fit, ale už prý začal připravovat novou kastli na Lancii.
                            On to býval vždy střelec, známá je (byla) třeba jeho rána v Teplicích 85 nebo 86, na 1.RZ v první zatáčce na mokru přerazil telegrafní sloup a LP dveře jeho žigula neměly ani polovinu původní délky (A1300 ještě nemusela mít klec, jen polorám). Odnesl to sešroubovanou rukou. Po této ráně byly zakázány pneu Barum OR20 (neprořezané sliky). Ruda pak během uzdravování žigula znovu natáhl na původní délku, i když podivné zvlnění levé strany bylo vidět a jezdil po asi půlroční přestávce dál.
                            Naposledy upraveno Jiříček; 28-12-08, 22:47.

Komentář

Původně odeslal dřevěná srnka Zobrazit příspěvek
                              Co takhle Jirka Bruner.Luboš s nim dříve seděl v autě.

Komentář

Working...
                              X