Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pražský rallysprint 2008

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Re: Pražský rallysprint 2008

Původně odeslal Luky_CZ Zobrazit příspěvek
    Z diskuze na idnes...
    Aniž bych chtěl jakkoliv snižovat rozsah této tragické události, nebo její dopad na příbuzné a přátele oběti, nezbývá mi než souhlasit s výše uvedeným. Je věcí vyšetřování kdo a zda, či jakým způsobem nese na tragické nehodě vinu. Toto ponechme příslušným orgánům. Nicméně ohánět se tím, že na místě byla jen "trapná červenobílá páska" mi přijde hodně zvláštní. Možná, že být obětí někdo nám blízký mluvili bychom jinak, ale stoupnout si na nebezpečné místo a pak se ohánět tím, že mě z něj nikdo nevyhnal (pokud mi tedy bude dopřáno se ještě někdy něčím ohánět) mi přijde hodně zvláštní. Ono to možná bude tím, že mnozí lidé jsou velcí hrdinové co všechno vědí nejlépe, ale jen do okamžiku kdy se něco semele. Máme přece demokracii a svobodu, tak co mě má kdo říkat co mám dělat a kde mám stát (kdo někdy byl na nějaké rally možná tuhle větu slyšel v doslovném znění). Ale běda, když je problém. Dělat si co chci, ale nenést za to zodpovědnost, to je to co by každý rád. A přitom by v mnoha případech stačilo trochu používat hlavu. Uvědomit si třeba jen základní fyzikální zákony. Uvědomit si, že ta trapná červenobílá páska tam není jen tak na ozdobu, a letící více jak tunové auto fakt nezastaví. Proto bych vás všechny poprosil o jednu jedinou věc: LIDI PROBOHA MYSLETE!!! Ať můžeme diskutovat o skvělém souboji o vteřiny a ne o holý život. A hlavně ať už nikdy nemusíme na stránkách o našem milovaném sportu číst slova jako tragédie a smrt.

Komentář

Proč není možné dávat za překročení pravidel - podobně jako v tomto případě - nějaké peněžní pokuty přímo na místě ?
      Matěj Skalník
      www.matejskalnik.cz

Komentář

Dobrý den.Jako velký fanoušek rally byh se chtěl vyjádřit k této tragédii.Začnu tím,že jako první o této tragédii věděla TV Nova respektivě tn.cz nejvíc mě na tom mrzí,že kdyby vše proběhlo hladce tak TV Nova ani neodvysílá reportáž z této soutěže,ale pokuď se stane nějaká tragédie tak Nova je tam první,ale na to jsme si už celkem zvykli...Na místě kde se ta tragédie stala jsem osobně v minulosti byl například u havárie T. Vojtěcha.Podle všech záznamů a onboardů z vozů vím,že ti diváci tam neměli co dělat.Jsem velmi zvědav jak se to vyřeší, ale vím,že jediný kdo za to může nést zodpovědnost jsou pořadatelé soutěže a ti selhali!!!Už v pátek na 1.RZ na stadioně byl zmatek a jako šou bych to nenazval...Ale pokuď 14 let se trať jezdí stejně tak by podle mého názoru mělo být dost času na to,aby se vychytaly všechny mouchy!!Podle mě se této havárii dalo předejít,kdyby pořadatelé byli dobře proškolení a dělali svou práci poctivě.Závěrem bych chtěl vyjádřit nejhlubší soustrast všem blízkým obou obětí nehody i popřát brzké uzdravení zraněným.Roman Koscelník

Komentář

Kdo by ji uděloval? Kde by měl oporu? Policie přeci nemůže rozdávat pokuty za porušení pravidel daných nějakým soukromým subjektem na jeho akci...
          Ale bylo by to prima

Komentář

Původně odeslal Mirek-607 Zobrazit příspěvek
            ...Člověk má život jen jeden a především na něm samotném je, aby si ho ochránil. Jinak "pod vlivem adrenalinu" může taky lézt z desátého patra po hromosvodu a podobně. Zde se hodí ono heslo "nemyslíš, zaplatíš", bohužel.

Pro pořadatele to samozřejmě průšvih je, ale omlouvat divákovu vlastní nezodpovědnost tím, že ho měl někdo vyhnat, je alibismus.

Ten kdo tam leze by si měl uvědomit, že nejen riskuje svůj život, ale i to, že zničí část života jiným, zejména posádce. A to není jen nezodpovědné ale taky bezohledné.
            Tak pod tohle se podepíšu, Mirek mi mluví z duše.
            Honza Šnábl
            www.sik-foto.estranky.cz

Komentář

M607 jasně prokázal, že jeho návrat na zelené stránky byl dobrým krokem. Sobě ať každý ubližuje jak chce, ale ať do toho netahá jiné. Sebevražda se dá spáchat tichým skokem ze skály a ne na rallye, před očima posádky a diváků.
              ... a přeci se točí!

Komentář

Pokud dotycne divaky nikdo neupozornil, tak bych to minimalne u te maminy s holcickou nepovazoval za sebevrazdu. U toho polaka je to jasne, ten musel vedet do ceho leze (i kdyz to misto na prvni pohled opravdu nevypada tak nebezpecne). Ale ta zenska mohla byt na zavodech poprve. Muze bydlet nekde blizko a tak se sla podivat. Stali tam i jini lidi a bylo tam dobre videt. O tom jak casto auta na soutezich litaji z trate nemusela vedet vubec nic. Verim, ze kdyby ji nekdo durazne upozornil, popripade rekl ze tam tudy uz par aut proletelo, tak by tam nestala. Ale je to pouze moje spekulace. Na misto jsem dorazil az po nehode.
                eWRC.cz team | pravdafoto.cz

Komentář

Norri, bylo to myšleno obecně, na všechny diváky na všech soutěžích. V případě Řeporyjí si stojím za tím, že místo bylo jako nebezpečné vyznačeno nedostatečně a pořadatelé (ale nejen oni, ale i delegovaní činovníci odpovědní za bezpečnost) selhali jak při přípravě před soutěží, tak na místě samotném.
                  ... a přeci se točí!

Komentář

Myslel jsem to tak, ze by poradatel mel pravo a lidi na udelovani pokut primo na rz... bze policie... asi je to nerealne, ale dle meho by to mohlo resit situaci kdy divak jde i pres zakaz na nebezpecne misto
                    Matěj Skalník
                    www.matejskalnik.cz

Komentář

Norri: Myslím, že většina lidí reagovala na příspěvek z fóra idnes od příbuzného jedné z obětí, který je někde na předchozí stránce.

Komentář

No pokutu by pořadatel zřejmě udělit nemohl. Ale asi by mohl nechat problematického diváka vyvést mimo placený prostor. Jen si to v praxi nedokážu moc představit...

Komentář

Něco málo fotek ze servisu v sobotu po nehodě... http://www.nomaks-racing.com/index.php?stranka=66
                          www.mtfoto.cz | www.fb.com/martintrdlaphotography

Komentář

Je to velmi smutné co se stalo, ale každý je strůjcem svého osudu. Stát na takovém místě ???!!!
                            www.teplicer.cz

Komentář

Původně odeslal Norri Zobrazit příspěvek
                              Pokud dotycne divaky nikdo neupozornil, tak bych to minimalne u te maminy s holcickou nepovazoval za sebevrazdu. U toho polaka je to jasne, ten musel vedet do ceho leze (i kdyz to misto na prvni pohled opravdu nevypada tak nebezpecne). Ale ta zenska mohla byt na zavodech poprve. Muze bydlet nekde blizko a tak se sla podivat. Stali tam i jini lidi a bylo tam dobre videt. O tom jak casto auta na soutezich litaji z trate nemusela vedet vubec nic. Verim, ze kdyby ji nekdo durazne upozornil, popripade rekl ze tam tudy uz par aut proletelo, tak by tam nestala. Ale je to pouze moje spekulace. Na misto jsem dorazil az po nehode.
                              Naprostý souhlas se vším co jsi napsal...
                              FANS OSEK !!! nové video: Historic Rallye Kramolín 2014
                              Stanisi, nikdy na tebe nezapomeneme

Komentář

Prekopirovano z diskuze pod clankem: Už toho bylo dost!

jac [10.12.2008 11:50:39]

Dnes jsem oběhl půlku Řeporyjí kvůliva té malé, problém je trochu s tím,že zde bydlela chvilku,i s maminkou jsou cizinky a tátu tu nemá. Domluvil jsem se s paní ředitelkou školy,do které ta malá chodí,že by se případná sbírka směřovala k nim do školy,protože žáci mezi s sebou už na ní peníze vybrali. Navíc nemaj obě pojištění,takže zřejmě bude potřeba uhradit léčebné výlohy. Večer se ještě sejdu s paní ředitelkou a učitelkou té malé a dotáhnem to nějak do konce,tak pak nějak dáme vědět,co a jak.
                                Každopádně v úterý je v Řeporyjích ve škole den otevřených dveří,který je směřován jako výstava dětí s tím,že celé je to "sbírka" na tu malou.
                                Naposledy upraveno ufozt; 10-12-08, 12:49. Důvod: doplněna dvojtečka, aby to dávalo smysl ;-) (jinak to vyznívá, že pro tebe už toho bylo dost)
                                eWRC.cz team | pravdafoto.cz

Komentář

Working...
                                X