Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Amatérské Rally v ČR

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Myslím, že této tragické havárii bylo na Nově věnováno víc než jednou tolik času, který dokázali věnovat Barum rally s koeficientem 20. A to ještě polovinu reportáží s Barumky tvořila ukaradená Fábia. jsou to fakt zm..!

Komentář

• Parazitování naší oblíbené televize na tragické sobotní události překonává dříve nastavenou laťku neprofesionálnosti a hyenismu. Dal jsem si novácký záznam a ještě teď nevěřím vlastním uším...z komentáře vyznělo, že velcí kluci, kteří to už umí a jezdí legálně mistráky jsou pro zrušení hazardní zábavy pro nás, nesvéprávné šmudly. Automobilové soutěže jsou sportem jistě nebezpečným, závodníci jsou s tím ale srozumněni a toho riziko podstupují na vlastní odpovědnost. Mě se naopak zdá, že závody typu ČM poháru vhodně suplují někdejší oblastní soutěže, za snesitelné peníze umožňují získávat zkušenosti začínajícím posádkám. Že se FAS cítí ošizen o příjmy z těchto soutěží taky chápu, ale třeba pro auta s propadlou homologací, která se pohybují ve vakuu mezi historiky a moderními auty jsou tyto soutěže jedinou šancí jak je provětrat. Ve státech, kde je rally méně populární než u nás je k doplnění startovního pole zřízena skupina H (Slovensko, Rakousko), nevím proč by to nešlo i u nás. Teď jen doufám, že nováckou reportáž o rally neuvidím celé roky!

Komentář

• quote:
        na nově se objeví vždy jen průser, žádný výsledky ani ze světa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        a ta ilegalita?????????????to je od letoška přece posvěcený zčásti FASem ne?ty auta musí mít přece odpojovač baterie, hasičák, a rám podle přílohy "J" ne?????????????to jsou fakt č.....

Domluva s FASem platí tak trochu jen na závody pořádané AAS. Rally Světlá do kalendáře AAS ČMPR nepatří. Je součástí Volného poháru (spojenectví Havlíčkův Brod-Secký, Hořovice-Kebort)

Komentář

• Pilot jezdil normálně s jiným spolujezdecem, spolujezdkyně s ním jela myslím poprvé. Zúčastnil se i pohárových soutěží. Jeho auto bylo jedno z nejlepších(nemyslím rychlostně, myslím zabezpečení a příprava), které v seriálu startují, pilot byl prodejcem Renaultu v HB. Bylo to starší Clio Williams, tuším necelý dvoulitr. Bral soutěže podle mne docela vážně, bohužel velmi často boural.

Komentář

• Ze Nova je bulvar pro odpovidajici publikum je vseobecne znamo a nema cenu se tim zabyvat.
            Za predpokladu, ze dotycna auta maji homologovane ramy, hasici zarizeni atd, je vse OK a jednalo se "Jen" o velice smutno u tragickou situaci.
            Paklize se ale na techto podnicich pohybuji i auta v neodpovidajicim stavu, je nutno jednat, aby se podobne veci neopakovaly...

Komentář

• Nevim jak to může bejt černej závod.Kdo by moh jen tak zablokovat silnice pro průjezd par šílenců.To musí zarazit i obyčejnýho konzumenta Novy.

Upravil - Folpi 22 Sep 2003 12:35:13

Komentář

• To, co se stalo, se stát nemělo. Ať už je důvod jakýkoliv, v prvé řadě se jedná o lidskou tragedii. Bohužel ve zmíněné Tv stanici mají zpravodajci hranici "vkusu" hodně posunutu. S tím zřejmě nic neuděláme. Můžeme ale pomoci vylepšit veřejné mínění o soutěžích tohoto typu. Mnohdy si negativní reklamu dělají samotní jezdci těchto "pohárů" - siláckými řečmi v zákulisí i podél cest "dospělých" soutěží, tím, co předvádí při trénincích apod. Apel míří i na pořadatele těchto podniků - nemají se zač stydět, nicméně dobrá práce se nechválí sama - je smutné, že hodně lidí o těchto soutěžích uslyší až teprve v těchto tragických souvislostech a s použitím bulvárního slovníku. Pro příklad uvedu závody horských kol, spec. sjezd - zde je jednou z kategorií i Hobby kategorie, u jejíchž jezdců jde někdy opravdu o život - výsledkem bývají krkolomné pády i zranění. Nicméně jsem neslyšel nikoho hovořit o ilegalitě, idiotech apd. Srovnání není možná ideální ale poučit se je možné i zde. Byla by škoda o amatérské soutěže přijít.

Komentář

• Doufám, že to nevyzní příliš cynicky, ale právě pro hluboký smutek nad ztrátou dvou mladých lidských životů mi přijde až trapně dojemné a zároveň obzvláště kontrastně smutné, kolik emocí způsobí taková událost v rally (pozastavení ČMPR), kde každý toto riziko podstupuje dobrovolně, ve srovnání s běžným provozem, ve kterém denně zahynou v ČR 4 lidé (z toho minimálně polovina |NAPROSTO zbytečně), které ovšem tvoří z velké části rodiny s dětmi, a kde to nikoho naprosto nevzrušuje.
                  Když by se vzal počet mrtvých na miliardu ujetých kilometrů v ČR ročně a počet mrtvých při automobilových soutěžích na odpovídající poměr ujetých kilometrů, obávám se, že by rally (včetně jakékoliv amatérské) svou bezpečností mnoho ostatních sportů výrazně předčila.
                  To pochopitelně nijak nezmenšuje tragedii, která se v sobotu stala dotyčné posádce a jejím blízkým, spíše naopak. Než se z toho začnou vyvozovat dalekosáhlé závěry pro budoucnost všech možných automobilových soutěží, bylo by možná vhodné vzpomenout i na ostatní oběti "závodění" v běžném provozu, kterých ten den určitě bylo několikanásobně víc a které ono riziko nepodstupují dobrovolně a kvůli kterým se kupodivu žádná opatření na našich silnicích nechystají...radši pojďme zrušit rally !

Upravil - Alesgute 22 Sep 2003 14:12:11
                  rally je známka punku a také nejčistší propojení profánního a posvátného

Komentář

• Já myslím, že bezpečnostní opatření byla dostatečně zajištěna.Je to podobné jako na sprintu nebo dvoudenní soutěži.
                    Byla to velmi neštastná událost,ale může se klidně stát i ve velké soutěži...

Komentář

• quote:
                      Já myslím, že bezpečnostní opatření byla dostatečně zajištěna.Je to podobné jako na sprintu nebo dvoudenní soutěži.
                      Byla to velmi neštastná událost,ale může se klidně stát i ve velké soutěži...

Při Rally posázaví, resp. Rally Světlá(obojí pořádá p. Secký) je na startu každé RZ připravena sanita(tzv. převozka) a hasičské auto. V sanitě je řidič a lékař. Podél trati jsou pořadatelé, od letošního roku byly zrušeny vysílačky a komunikace probíhala mobilem. Před startem soutěže je technická přejímka, o ní nic nevím. Auto posádky jsem viděl při Rally Posázaví a přišlo mi dobře připravené. Náraz ve vysoké rychlosti, ke kterému došlo, ale nemohla zachránit žádná kostra. V tomto případě neměla posádka šanci ani při mistrovství světa. Noviny uvádějí, že tachometr byl zaseklý na 175 km/h.

Komentář

• Ta TV Nova jsou normální ZKU...NCI. Z Rally dávaj akorát průsery, ač je to nejnavštěvovanější sport u nás. Hlavně že víme o mistráku Zimbabwe v košíkový od hlavy beďarovitý. Jsou to hold De...ové. Bohužel to co se stalo se může docela klidně stát (a taky se stalo) i v Sprintu nebo velkým mistráku. Přecejen rána na bok je asi to nejhorší.

Komentář

• Krásně sis ulevil

Já si myslím že možná Novu se.e něco jiného.Jejich sport č.1 je Fotbal na kterej nechodí zdaleka tolik lidí jako na rally a proto je potřeba škodit tam kde je potřeba aby vysílaly ten nejpopulárnější sport u nás.

Komentář

• Je fakt, že kdyby přišlo na jeden zápas Sparty tolik lidí co na Bohemku (příklad) tak by si ti čutálisti mohli stadiony pozlatit.

Komentář

• Fotbal i hokej sleduje o HODNĚ MOC víc lidí než rally. Chlapi, nesmíme si nic nalhávat... Kolik lidí zná Poborského a kolik Pecha?? Odhad tak 5 milionů ku stotisícům. Bohužel...

Všichni víme, co Nova vysílá. Ale je třeba si uvědomit, že kdyby to lidi nechtěli vidět, tak dávají něco jiného...

Mimochodem před zahájením hokejového utkání 2. ligy Havl. Brod - Nymburk, uctili hráči i diváci památku zesnulého pilota minutou ticha.

Komentář

• vy kdo sledujete rally delší dobu...pamatujete jak se vymázl staňa chovanec se šafárem???a minulý rok na pačejově??to je sport s rizikem který všichni zůčastnění podstupují dobrovolně,a upřímě řečeno jsem něco takového čekal už delší dobu.ale ne vubec kvůli zabezpečení nebo tak.občas se taky jdeme svézt tak podmínky a prostředí znám velice dobře.mohlo se to klidně stát na kterékoli soutěži tohoto typu.jak už bylo napsáno tato soutěž nebyla zařazena do čm poháru.no byl jsem z toho abych pravdu řekl docela špatný,dozvěděl jsem se to asi 1/2 hod po nehodě,vzlášt když jsme min. týden takhle blbly v okolí kralovic.......

Komentář

Working...
                                X