Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Amatérské Rally v ČR

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• V televizních novinách byla upoutávka na Střepiny ve kterých budou rozebírat nedávnou tragédii a dyli tomu titulek "Černý závod a zmařené životy"
    Praávě jsem dopsal mejl na jejich stránce.Jestli chcete tak jim taky napište svůj názor http://www.nova.cz/napiste/formular.html?t=d

http://www.youtube.com/watch?v=A2LHFQWEmDE
    Rally Fans Mariánské Lázně

Komentář

• Ať byl závod pořádán jakkoliv, je naprosto nevhodné ze strany NOVY celou akci nazývat černým závodem. To, že akci nepořádal Český automotoklub ani FAS neznamená, že závod byl nepovolený. Ředitel soutěže p. Secký má živnostenský list k pořádání závodů a ten mu vystavila státní instituce. Připadá mi krajně neetické, aby se ještě pozůstalí dozvěděli z NOVY, že jejich přibuzní vlastně zahynuli při nelegální akci a porušování zákona! ČERNÝ ZÁVOD je naprosto hnusný termín!

Komentář

• Doufam, ze se takove zavody poradaji na zaklade jineho povoleni, nez zivnostenskeho listu. To by bylo totiz trochum malo. S timto argumentem radsi nechod na verejnost.
        Ale jak jsem jiz psal, nikdy jsem na techto rally nebyl....

Komentář

• Může mít třeba papíry na hlavu, to je jedno, podstatné je, jak jsou ty závody zvládnuté po organizační stránce (zajištění tratí, atd atd). Dnes večer to bude na Nově ve střepinách, tak jsem zvědavej, co tam ti idioti předvedou ( je mi líto, ale na Tv Nova a její ansámbl jsem opravdu alergickej).

Komentář

• To jiri: Ano, tak jak jsem to napsal, to je nepresne: Slo mi o to, ze pod pojmem cerny zavod si predstavim nocni honicky po meste ala pocitacove hry, nebo beckove filmy.
            V tomto pripade mel reditel souteze nejake razitko od statu, ze akci muze poradat, spolupracovaly s nim statni instituce(minimalne uzaverka silnic musela byt posvecena policii atd...), akce byla oficialne presentovana, takze se mi nelibil termin "cerny zavod". O tom jak byl zavod organizovan, event. o schopnostech reditele souteze zorganizovat zavody dobre se nemuzu bavit, protoze je konkretne neznam.

Jeste se naposledy vratim k tomuto tematu: Videl jsem vcera reportaz. Samozrejmem to co v ni bylo, byla vsechno pravda. Reportaz byla natocena opravdu mistrovsky, nechybely nazorne ukazky toho, jakym zpusobem nebyla auta ve Svetle bezpecna(homologace ramu, pasu atd...), proti tomu lze tezko hledat protiargument, protoze co zaznelo je fakt. Reportaz pouzila i cast rozhovoru, kdy redaktor zretelne dostal p. seckeho do uzkych... Pokud byla alespon minimalni bezpecnostni opatreni ze strany poradatelu, pak o nich nebyla zminka.... Pokud jeste moderator predtim oznamil, ze jim zacaly chodit anonymy vyhrozujici fyzickou likvidaci, nebylo co dodat... Redaktor ani jednou nezalhal a verejne mineni ovlivnil dokonale...

P.s.: Drive jsem tady napsal, ze jsem znal Krehlikovo auto a zdalo se mi dobre pripravene. Na Svetle jsem nebyl, pokud jsem vcera stacil postrehnout z amaterskych zaberu("...v posledni zatacce pred nehodou!") bylo to tentokrat zrejme jine Clio, proto beru svuj nazor na auto zpet-tohle jsem nikdy nevidel.

Sbohem u jinych temat

Komentář

• quote:
              Ať byl závod pořádán jakkoliv, je naprosto nevhodné ze strany NOVY celou akci nazývat černým závodem. To, že akci nepořádal Český automotoklub ani FAS neznamená, že závod byl nepovolený. Ředitel soutěže p. Secký má živnostenský list k pořádání závodů a ten mu vystavila státní instituce. Připadá mi krajně neetické, aby se ještě pozůstalí dozvěděli z NOVY, že jejich přibuzní vlastně zahynuli při nelegální akci a porušování zákona! ČERNÝ ZÁVOD je naprosto hnusný termín!
              Pořadatel může mít třeba tisíc nejrůznějších povolení, ale pokud nemá povolení ASN (v našich podmínkách FAS AČR) a soutěž není zapsána v oficiálním sportovním kalendáři, jedná se podle sportovních řádů o "zakázanou soutěž" (tedy ne "černou", ale zakázanou).
              Tak to je v řádech FIA a basta fidli.
              Obdobně nemá smysl diskutovat třeba o tom, jestli podložkou pod koly někdo něco získal nebo ne, protože v řádech je stroze konstatováno, že jestliže se vozidlo neshoduje s technickými předpisy, pak není možná žádná obrana, že by nebyla touto úpravou získána nějaká výhoda...
              Někomu se to může líbit, jinému nelíbit, ale tak to prostě v současné době je.

Upravil - JanO 29 Sep 2003 14:43:38

Komentář

• V kalendáři FIA nejsou ani americké indycary, jsou to zakázané závody? FIA je jen mezinárodní autoklub, není to vláda, nemůže zakazovat. Tím, že nejsem člen FIA nejsem lump a můžu pořádat závody, pokud to umím a pokud mi tam někdo přijede. Nemusím se FIA ani autoklubu vůbec ptát. Jsou to jen společenské organizace na úrovni včelařů a zahrádkářů. Včely mi můžou na zahradě taky bzučet bez povolení svazu. Jen od toho svazu nic nesmím chtít a ani čekat pomoc. Pertnerem pro mě jsou pak orgány státní správy a samosprávy.

Komentář

• Ale já jsem zmínil co je v řádech FIA (čili kde se bere ten pojem nepovolená/černá soutěž).
                  To co píšeš ty, jsem tam nikde nenašel...

Upravil - JanO 29 Sep 2003 14:51:19

Komentář

• quote:
                    Ale já jsem zmínil co je v řádech FIA (čili kde se bere ten pojem nepovolená/černá soutěž).
                    Nevím, jestli jsi někdy viděl skutečnou "černou rally". Možná by ti vstávali vlasy hrůzou na hlavě. Tento závod má svoje specifická pravidla...
                    Proto je velmi zavádějící nazývat amatérské soutěže názvem "černá rally".

Komentář

• quote:
                      quote:
                      To Foly. Ano, jsem si vědom, že zvýšení bezpečnosti většinou vyžaduje zvýšení finančních nákladů.
                      Neplatí to však vždy. /např. při zabezpečení trati pro diváky by v mnoha případech stačilo pouze více přemýšlet a mnoho by se zlepšilo/.
                      Jsem však přesvědčen, že to co se odehrává na těchto soutěžích, ve jménu laciného závodění, je naprostý hazard.
                      Mám na mysli např.: bezp. zajištění trati, výstroj posádek, vybavení vozidel /viz. např. ZU Rallye Světlá čl.24 Bezp.rám./
                      Abych nebyl okamžitě napadán vysvětluji:
                      Kde je požadavek na rozměr použitého materiálu /trubky, šrouby/ a na kvalitu materiálu. /pevnost/. popř atest použitého mat.

Budu ti trochu oponovat. Za prvý byl jsi se poslední dobou někdy podívat na nějaké rally Českomoravského poháru? Dle tvého příspěvku soudím, že ne. Protož bezpečnostní výbava je na dobré urovni. A to jak od posádek tak i od pořadatelů. Samozřejmě vyjímka se najde, ale i v MČR. Když na Labskou rally přijel jeden nejmenovaný jezdec z MČR všichni jsme koukali jako blázni jakej špatnej rám tam má. A s čistým svědomím můžu říct, že bezpečnost v ČMP je na lepší urovni než MČR historiků, kde ti doslova zakazujou bezpečnější rám. Např. nesmíš mít výztuhu v palubce nebo kříž ve dveřích a za sedačkama. Prostě předpis postavenej na hlavu. A přitom když přijede cizinec s rámem jako ve WRCu tak ho FAS bez problému pustí. Hazard je každá jízda za hranicí možností ať už na kole nebo ve WRCčku.

to by mne zajímalo , který jezdec to byl s tím rámem.

Komentář

• quote:
                        quote:
                        Ale já jsem zmínil co je v řádech FIA (čili kde se bere ten pojem nepovolená/černá soutěž).
                        Nevím, jestli jsi někdy viděl skutečnou "černou rally". Možná by ti vstávali vlasy hrůzou na hlavě. Tento závod má svoje specifická pravidla...
                        Proto je velmi zavádějící nazývat amatérské soutěže názvem "černá rally".

O černé rally se dá hovořit možná v souvislosti s letošním ročníkem Rally Silvestr, tak to možná tak vypadalo...

Komentář

• quote:
                          quote:
                          Ať byl závod pořádán jakkoliv, je naprosto nevhodné ze strany NOVY celou akci nazývat černým závodem. To, že akci nepořádal Český automotoklub ani FAS neznamená, že závod byl nepovolený. Ředitel soutěže p. Secký má živnostenský list k pořádání závodů a ten mu vystavila státní instituce. Připadá mi krajně neetické, aby se ještě pozůstalí dozvěděli z NOVY, že jejich přibuzní vlastně zahynuli při nelegální akci a porušování zákona! ČERNÝ ZÁVOD je naprosto hnusný termín!
                          Pořadatel může mít třeba tisíc nejrůznějších povolení, ale pokud nemá povolení ASN (v našich podmínkách FAS AČR) a soutěž není zapsána v oficiálním sportovním kalendáři, jedná se podle sportovních řádů o "zakázanou soutěž" (tedy ne "černou", ale zakázanou).
                          Tak to je v řádech FIA a basta fidli.
                          Obdobně nemá smysl diskutovat třeba o tom, jestli podložkou pod koly někdo něco získal nebo ne, protože v řádech je stroze konstatováno, že jestliže se vozidlo neshoduje s technickými předpisy, pak není možná žádná obrana, že by nebyla touto úpravou získána nějaká výhoda...
                          Někomu se to může líbit, jinému nelíbit, ale tak to prostě v současné době je.
                          Upravil - JanO 29 Sep 2003 14:43:38
                          To v žádném případě není pravda. Tím vás můžou krmit akorát soudruzi z AČR. Nikdo nemůže nikomu zakázat pořádat jakoukoli sportovní ( společenskou atd. ) akci, pokud tato bude probíhat v rámcích zákonů ( a přilehlých vyhlášek ) České republiky. Samozřejmě je to dále věc pojištění, zodpovědnosti atd. Takže když se klub ewrc rozhodne uspořádat mistrovství ČR EWRC, udělají si svoje předpisy, seženou pořadatele, ti zajistí co zajistit mají, tak tady bude nové mistrovství ( pohár, přebor atd. ). Stejně tak AČR nemůže jakkoli postihovat jezdce držitele licence AČR, při účasti na těchto podnicích. Pokud by se tak stalo a dostalo by se to až k soudu, neměli by šanci. Precedens k tomuto postupu už tady v Čechách je.

mm

Komentář

• Nazbývá než souhlasit s Harykem a Lenkou , je to daný , mužeme pořádat závody tak , abychom neporušili zákony , pokud budeme mít souhlas všech dotčených orgánů , tak se řadíme na úroveň FASu , která je jenom organizací zastřešující pořadatele,jezdce a jiné , kteří souhlasí s řády a předpisy . Nic jiného nelze dodat.

Komentář

• a nesmíte hlavně zapomínat na to hlavní a to ,že soudruhům utíkají zisky a to se jim setsakra nelíbí.navíc byla založena (zminovaná)zcela nová organizace automobilového sportu která musí být někde přeci zaregistrována,je to zdravá konkurence a to oni nemohou překousnout.myslím si osobně ,že když do něčeho takového jdu tak to vše musí být právně podloženo ,nebo nemám pravdu,nejsou to přeci děti na pískovišti.....

Komentář

• To radek28:Já užm psal že jim jde jenom o peníze

http://www.youtube.com/watch?v=A2LHFQWEmDE
                                Rally Fans Mariánské Lázně

Komentář

Working...
                                X