Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Amatérské Rally v ČR

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• quote:

Jeste se naposledy vratim k tomuto tematu: Videl jsem vcera reportaz. Samozrejmem to co v ni bylo, byla vsechno pravda. Reportaz byla natocena opravdu mistrovsky, nechybely nazorne ukazky toho, jakym zpusobem nebyla auta ve Svetle bezpecna(homologace ramu, pasu atd...), proti tomu lze tezko hledat protiargument, protoze co zaznelo je fakt. Reportaz pouzila i cast rozhovoru, kdy redaktor zretelne dostal p. seckeho do uzkych... Pokud byla alespon minimalni bezpecnostni opatreni ze strany poradatelu, pak o nich nebyla zminka.... Pokud jeste moderator predtim oznamil, ze jim zacaly chodit anonymy vyhrozujici fyzickou likvidaci, nebylo co dodat... Redaktor ani jednou nezalhal a verejne mineni ovlivnil dokonale...

P.s.: Drive jsem tady napsal, ze jsem znal Krehlikovo auto a zdalo se mi dobre pripravene. Na Svetle jsem nebyl, pokud jsem vcera stacil postrehnout z amaterskych zaberu("...v posledni zatacce pred nehodou!") bylo to tentokrat zrejme jine Clio, proto beru svuj nazor na auto zpet-tohle jsem nikdy nevidel.
    Presne tak. Na teto reportazi jsme si mohli overit, jak snadne je ovlivnit "nezasvecene". Jen mi tak trochu vstavaji vlasy hruzou na hlave, kdyz si predstavim, ze tohle se muze dit naprosto u VSECH reportazi. Pak je naprosto jasne, jakou maji media moc.

A pro po. Konecne bych rad slysel (a obavam se, ze to nepodstatnejsi v te reportazi nezaznelo), jake zabezpeceni melo inkriminovane auto!

Komentář

• quote:
      To v žádném případě není pravda. Tím vás můžou krmit akorát soudruzi z AČR. Nikdo nemůže nikomu zakázat pořádat jakoukoli sportovní ( společenskou atd. ) akci, pokud tato bude probíhat v rámcích zákonů ( a přilehlých vyhlášek ) České republiky. Samozřejmě je to dále věc pojištění, zodpovědnosti atd. Takže když se klub ewrc rozhodne uspořádat mistrovství ČR EWRC, udělají si svoje předpisy, seženou pořadatele, ti zajistí co zajistit mají, tak tady bude nové mistrovství ( pohár, přebor atd. ). Stejně tak AČR nemůže jakkoli postihovat jezdce držitele licence AČR, při účasti na těchto podnicích. Pokud by se tak stalo a dostalo by se to až k soudu, neměli by šanci. Precedens k tomuto postupu už tady v Čechách je.
      mm
      Znovu opakuji - napsal jsem pouze to, co je v řádech FIA. Jsou takové, jaké jsou.
      Já osobně nemám vůbec žádný problém pochopit situaci. Ale je poněkud složitější, než si představuješ.
      To ostatně potvrzuje i fakt, že FIA je zatím jen jedna

Komentář

• A pro po. Konecne bych rad slysel (a obavam se, ze to nepodstatnejsi v te reportazi nezaznelo), jake zabezpeceni melo inkriminovane auto.

Tak definitivne naposledy: Poridil si nove Clio a kostra byla slaba.

Upravil - Dale Cooper 30 Sep 2003 08:20:43

Komentář

• quote:
          quote:
          To v žádném případě není pravda. Tím vás můžou krmit akorát soudruzi z AČR. Nikdo nemůže nikomu zakázat pořádat jakoukoli sportovní ( společenskou atd. ) akci, pokud tato bude probíhat v rámcích zákonů ( a přilehlých vyhlášek ) České republiky. Samozřejmě je to dále věc pojištění, zodpovědnosti atd. Takže když se klub ewrc rozhodne uspořádat mistrovství ČR EWRC, udělají si svoje předpisy, seženou pořadatele, ti zajistí co zajistit mají, tak tady bude nové mistrovství ( pohár, přebor atd. ). Stejně tak AČR nemůže jakkoli postihovat jezdce držitele licence AČR, při účasti na těchto podnicích. Pokud by se tak stalo a dostalo by se to až k soudu, neměli by šanci. Precedens k tomuto postupu už tady v Čechách je.
          mm
          Znovu opakuji - napsal jsem pouze to, co je v řádech FIA. Jsou takové, jaké jsou.
          Já osobně nemám vůbec žádný problém pochopit situaci. Ale je poněkud složitější, než si představuješ.
          To ostatně potvrzuje i fakt, že FIA je zatím jen jedna
          Není to složitější, než si představuji. FIA nemá žádný páky ti nařizovat, nebo zakazovat co máš nebo nesmíš dělat. Toto je už věc práva a ne sportovních autorit. Proto je uváděno např. Mistrovství světa FIA. Takže ve své podstatě může kdokoliv s živnostňákem nebo společenská organizace pořádat opravdu jakékoli akce v souladu s českým právním řádem. Ale nemůže dělat ME FIA. Ale může vypsat ME ewrc.

mm

Komentář

• quote:
            To radek28:Já užm psal že jim jde jenom o peníze

Je to tak, FASáci třeba koukali jako blumy když se jich zástupci Sazky ptali, jak je možné, že se jezdí ještě jiné rally, než ty na jejichž organizaci skrze FAS platí. Takže o člověka tu půjde až v poslední řadě (pokud to nebude uražený p. Kračmar).

Komentář

• Určitě nesouhlasím s názorem NOVY a proto jsem do redakce napsal těchto pár řádek jako názor

K reportáži "Černá rally" ve Střepinách.
              To co se stalo na amatérské rally je smutné, ale stává se to i v normálním provozu. Oběti sedali za volant amatérské rally jako většina z nás za volant v běžném provozu. Nebylo vůbec fér srovnávat tyto vozy s P206 WRC za několik desítek milionů. Ty homologované zabezpečující prvky FIA stojí srovnatelně peněz jako celý vůz pro amatérku. V tom myslím že je rozdíl.

PS: Proč nejsou ve všech autech v ČR popsané bezpečnostní prvky, určitě by byly menší následky katastrofální nehodovosti na silnicích. Odpověď Ekonomicky neúnosné

Komentář

• přečtěte si otevřený dopis Jan Klingera
                http://auto.impuls.cz/index4.php?mai...7&clanek=10008

Komentář

• quote:
                  ano,toto se nedá nijak komentovat.pane klinger máte moji plnou podporu

přečtěte si otevřený dopis Jan Klingera
                  http://auto.impuls.cz/index4.php?mai...7&clanek=10008

Komentář

• Ještě jste si nikdo navšimli jedné perličky ze Střepin: zasvěcené komentáře "odborníků" z AČR nekomentoval nikdo z "velkých kluků", ačkoli Nováci zjevně natáčeli v Příbrami. Chytrý komentář podávali jen okruháři, argumentace ale dost kulhá, porovnávat havárii na sterilním okruhu s bočním nárazem na strom je těžce nefér. A pro některý chytrý: dojděte se podívat na klece ve veteránech v MČR, pak kritizujte rámy v hobby. V Blovicích jsem si důkladně prohlížel zůčastněné Š 110 a to, co mají jako bezpečnostní klec, je tak leda výsměch bezpečnosti (aby bylo správně pochopeno, oni si tam bezpečnější dát nesmí!!).

Komentář

• Tohle NOVA už opravdu přehnala. Nebudu se vysilovat hrubým urážením jejich přihlouplé televize, za to mě NOVA nestojí. Napadá mě, co tahle zaslat stížnost na Radu pro rozhlasová a televizní vysílání na jejich reportáž? Jsem naprosto přesvědčený, že reportáž nebyla objektivní, byla jednostranná, nepřesná a obsahovala zkreslené informace!

Frankie

Komentář

• To Jiříček: Máš naprostou pravdu. V MČR HA jsou doslova zakázané bezpečné rámy. Např. kříže ve dveřích, za sedačkama, ve střeše, příčná výztuha v palubce (toto FAS argumentuje tím, že by se tím vyztužovaly shnilé kastle!!!)

Komentář

• quote:
                          To Jiříček: Máš naprostou pravdu. V MČR HA jsou doslova zakázané bezpečné rámy. Např. kříže ve dveřích, za sedačkama, ve střeše, příčná výztuha v palubce (toto FAS argumentuje tím, že by se tím vyztužovaly shnilé kastle!!!)

Hlavne, ze se vsechno dela pro bezpecnost...

Komentář

• Přitom v ME historiků mají úplně moderní klecové rámy a myslím, že by bez nich ani nejeli. Naše předpisy mají ovšem svá specifika a mistry technické komisaře... Když mě kdysi vyprávěl Harásek (Š 1000 M, co vše zažil při přejímkách, nestačil jsem se divit.

Komentář

• Inkriminované Křehlíkovo Clio mělo klec postavenou v Mladé Boleslavi ve Škodovce prý snad s jejich atestem. Přesto mu nebyla nic platná...

Komentář

• Prosím němáte někdo fotky posádky Henzl-Čečil z Labské Rally???Jeli s černou Hondou Civic VTi 1600 sk.N

Díky

Upravil - Častulik 05 Oct 2003 17:54:02
                                http://www.youtube.com/watch?v=A2LHFQWEmDE
                                Rally Fans Mariánské Lázně

Komentář

Working...
                                X