Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Amatérské Rally v ČR

Collapse
X
  • Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Re: Amatérské Rally v ČR

Raková start asvalt cca 1Km pak total led s kolejema a sem tam plotny asvaltu.

Komentář

na ofiko kdo ví kdy bude. Ještě nejsou ani rozepsané časy přejímek

harmonogram - je o pár řádku víš, taky je odkaz https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/...de&oe=555570B4

Komentář

Já ten harmoš tady našel a díky za něj,ale je takový problém ho dát na ofi stránky? Divák který není z okolí Vizovic a nekoupí si ho dopředu, v sobotu ráno dojede a pokud ho nesežene na benzince má prostě smůlu.

Komentář

Jo jo, to je klasický "problém" Valašky. Furt se všechno tají a naprosto zbytečně.
          Místní borci stejně ví kama se to jede a trénujou měsíc dopředu. A ti co jsou zdaleka, tak podle oficiálních stránek pořadatele neví vůbec nic, dokud nepřijedou na místo a nekoupí si program na benzince.
          Já jen doufám, že se nestane nějaký průser, protože podle toho nesmyslného výroku soudu v kauze Lopeník, je docela dobře možné, že se na pořádání závodů (nejen amatérských, ale i pod FASem) organizátoři vykašlou.

Komentář

Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem. Většina (stále stejných) startujících posádek si neoficiálními kanály stejně zjistí kudy se jede, ježdění po méně frekventovaných cestách se po případném napadání sněhu praktikuje prakticky všude a nejen na tratích RZ.
            Včasné, jasné a transparentní informace by určitě přivítaly nejen posádky, ale také diváci, kterých poslední ročníky viditelně ubylo, každý nemůže jet osobně na pumpu do Vizovic, kde je program k dispozici více než týden dopředu.
            Je taky možnost se zamyslet nad možností zorganizování seznamovacích jízd. Není to žádná novinka, pamětníci starších ročníků "Stopy" si jistě vzpomenou, že se jely na RZ 3 průjezdy a první průjezd se neměřil - posádky si mohly zcela bezpečně projet trať a zaznamenat si nebezpečná místa, někdy svérázně rozmístěné a postavené retardéry a další 2 měřené průjezdy by byly asi bezpečnější a nebyl by ani takový tlak na najíždění trati před vlastními závody.

Komentář

Zdravím, přidám se do diskuse. Jako fandovi, který to nemá do Vizovic (ještě vlakem a všemožné přechody na RZ pěšky), mě trochu mrzí, že minimálně týden dopředu toho moc vědět nebylo a jak se tady o tom bavíte, tak jako skvělý příklad jak by to mohlo fungovat je Cieszynski Puchar. Takový místní polský šampionát pro amatéry, série několika závodů, kdy se jezdí na úsecích ne delších než 3 km, jeden cvičný průjezd (všichni skoro ve vláčku) a následné tři ostré měřené. Parádní zábava, jak pro diváky, tak pro jezdce. Tratě jsou docela fajn, někdy namotané kolem nefunkční průmyslové haly, jindy krásný úsek bývalých rychlostek Rajdu Wisly nebo Cieszynskej Barborki. Souboje těsné. Průjezdy zábavné a divoké. Pořadatelé rozumní, vstřícní. Když jsem to takhle navštěvoval, taková zábava, poloamatérská (protože přece jenom některé posádky si odskočí z polské druhé nejvyšší ligy), mě osobně na našem území, o to více na moravskoslezku, chybí. A když už takové soutěže jsou a mají jméno, což Zima rozhodně má, tak se zájmu a přízně trochu straní. Za mě škoda, když už i kultovní podniky nemají tu sílu ukázat, že rally se nemusí spojovat se slovy jako nebezpečný, tragédie a Lopeník. Třeba otočit to myšlení a ukázat zábavu, pohodový přístup.
              Jen tak stranou, mám osobně vypracovaný vlastní plán rally v okolí Českého Těšína. Několikrát projetou trasu, v PC polovypracovaný itinerář, mapy apod.
              https://www.instagram.com/jf_stickers.decals/

Komentář

Jenže ona Stopa vlastně není rally...

Komentář

Původně odeslal rak-rally Zobrazit příspěvek
                  Jenže ona Stopa vlastně není rally...
                  No jasně
                  Všichni víme proč se místo RZ používají názvy SZ apod.

Komentář

ELKUBIN , nahoď tady nějaké info k tomu poháru, jsou stránky FB nebo tak něco? Co se stopy týče , bohužel je to tak každý rok a nic s tím asi nenaděláme, poslední dobou se to na stránkách objevuje v pátek odpoledne.

Komentář

Jasně, tady jsou webovky Cieszynskeho autoklubu http://www.ak-cieszynski.ox.pl, rozpis závodů už tam mají.

Rozumím, že stopa není tak úplně rally, ale podniky, takové úrovně, rozsahu s přídomkem rally by tady docela přišly vhod, rovněž jako úroveň pro rozjezd talentů a nadějí.

Komentář

...pokud budete mít info o případném zkracování SZ, dejte vědět, údajně má být Raková s cílem ,,u hnojáku"..

Komentář

Takové věci se zveřejňujou až ráno na rozpravě...

Komentář

Původně odeslal ElKubin Zobrazit příspěvek
                            Jen tak stranou, mám osobně vypracovaný vlastní plán rally v okolí Českého Těšína. Několikrát projetou trasu, v PC polovypracovaný itinerář, mapy apod.
                            A kdy to hodláš realizovat?

Komentář

No, reálně na to asi nemám finance a sám asi celou, byť malou rally, nezorganizuju. Už jsem psal i dotaz na magistrát Havířova, kde můj návrh vzali v potaz, ale návrh zamítli a při komunikaci s pánem, který se takovými akcemi zabývá, jsem vytušil, že celou akci bych musel finančně i organizačně dotáhnout úplně do konce. To sám asi nedám, tak se tím jen bavím :-)

Komentář

Včera večer jsem si byl projet tratě, tak přináším aktuální info:

RZ Raková - naprosto hnusný povrch. Střídají se ledové a asfaltové plotny. Místy vyjeté hluboké ledové koleje. Bude to boj o přežití a neublížení autu. Požitek z jízdy nula. Pro diváky učtitě hodně atraktivní, dá se čekat hodně výletů mimo trať.

RZ Jasenná - opět střídačka ledu a asfaltu. Naštěstí už bez ledových kolejí. O něco hezčí než Raková. Divácky zajímavý bude sjezd od viaduktu dolů, který je na ledu a sněhu.

RZ Barák - po startu asi 0,5km suchý asfalt. Pak pomalu střídání ledu s asfaltem. Celá lesní pasáž je pak střídačka ledu se sněhem. Posledních několik zatáček před cílem na samém vrcholu jsou už konečně jen se sněhem bez ledu, tak aspoň tam se dají zažít ty nejlepší zimní podmínky.

Upozorňuju, že se závodu zúčastním jen jako divák, tak ať mě nikdo nenařkne, že trénuju

Komentář

Working...
                                X