Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Amatérské Rally v ČR

Collapse
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Ukázat
Clear All
new posts

 • Pro zájemce aby jste to nemuseli hledat.


  INFORMACE PRÁVNÍHO ÚSEKU
  Pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti za škodu platná od 1. 4. 2005 do 31. 3. 2006
  Dne 31. 3. 2005 uzavřel Autoklub České republiky s Českou pojišťovnou a. s. novou pojistnou smlouvu o pojištění odpovědnosti za škodu.
  Pojištění se sjednává pro případ odpovědnosti za škodu vzniklou jinému v souvislosti se sportovními akcemi, pořádanými jednotlivými subjekty registrovanými v Autoklubu České republiky (AČR), které zplnomocnily AČR uzavřením této pojistné smlouvy (pořadatelé) nebo se sportovními akcemi pořádanými AČR.
  Jedná se o odpovědnost pořadatele za škodu, nikoliv o úrazové či jiné pojištění.
  Pojištění se sjednává na jeden pojistný rok s účinností od 1. 4. 2005 do 31. 3. 2006.

  Stejně jako v pojistné smlouvě účinné od 1. 4. 2004 do 31. 3. 2005 se pojištění týká těchto oblastí sportu: závody a soutěže automobilů, motocyklů, motokár a minikár, automobilové a motocyklové orientační soutěže, bezmotorové kolové soutěže, srazy a soutěže historických automobilů, karavanistů a motoristů-zdravotně postižených.

  Dále je v pojistné smlouvě ujednáno, že pro účely této pojistné smlouvy se za třetí osobu považuje i činovník. (Činovníkem se rozumí sportovní komisař, technický komisař, časoměřič a člen zpracovatelské skupiny, ředitel závodu, tajemník závodu, vedoucí tratě, traťoví komisař, vedoucí parkoviště závodních strojů, startér, pozorovatel ASN, činovník pro styk s jezdci, činovník pro bezpečnost, posádky vozidel záchranných systémů, lékař a zdravotní personál, vedoucí rychlostních zkoušek, činovník pro spojení, činovník pro životní prostředí, hlavní pořadatel, pracovník výběrčí služby tiskové středisko a sekretariát závodu.)

  Pojistná smlouva bude administrativně spravována odborem underwritingu velkých podniků Čechy, se sídlem Na Strži 63, 140 00 Praha 4.
  Pojištění pořadatelé budou oznamovat události, se kterými je spojen požadavek na plnění z pojištění sjednaného touto smlouvou na adrese Česká pojišťovna a. s., odbor TOP likvidace PU NŽP, P.O.Box 61, Türkova 9, 149 00 Praha 4.

  Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro pojištění odpovědnosti za škodu VPPOS 2005 t.č. 9803 a Doplňkovými pojistnými podmínkami pro pojištění obecné odpovědnosti za škodu podnikatele a průmyslu DPPP 2005. Tyto pojistné podmínky jsou k dispozici na každé pobočce České pojišťovny a. s. nebo na právním úseku AČR.

  V příloze přikládáme znění podstatné části textu této pojistné smlouvy č. 805-81921-16 o pojištění odpovědnosti za škodu uzavřené dne 31. 3. 2005, a to včetně data jejího podpisu a Přílohy č. 1 - seznamu pojištěných pořadatelů a pojištěných akcí. Ustanovení, týkající se výše pojistného a jeho splatnosti je v této smlouvě vynecháno, neboť je předmětem obchodního tajemství AČR.

  Autoklub České republiky upozorňuje všechny pořadatele, že je nutné si celou pojistnou smlouvu řádně prostudovat, a to včetně výše uvedených Všeobecných pojistných podmínek
  V případě, že sportovní řády, rozsah pořádané akce či jiné specifické podmínky, vyžadují přísnější požadavky, musí si pořadatel sjednat zvláštní či dodatečné pojištění.

  Veškeré další informace a postup při dodatečném pojištění pořadatelů v rámci výše uvedené pojistné smlouvy, včetně způsobu platby, najdete také na webových stránkách Autoklubu České republiky: www.autoklub.cz.  Komentář


  • to hbt
   nevím proč ti pořád vadí VP a jiné amatérské podniky, které nejsou pod hlavičkou FASu, máš pravdu v tom, že mnoho posádek ve VP investuje do auta a jiných věcí tolik peněz, že by si klidně mohli dovolit mistrák. Tak alespoň vidíš, že to není jen o penězích a že současný stav asi o něčem vypovídá. Divím se Ti, že věnuješ tolik času a námahy na přispívání do všech diskuzí, které mají co společného s VP. Samé varování, samá lítost nad tím co se stane apod. Já se již delší dobu sleduji tvé příspěvky a musím říci, že ti asi VP hodně leží v žaludku. Na druhou stranu se nedivím. Jako předsedu ČMPR by mě taky asi hodně štvalo, že na podniky ČMPR se přihlásí v průměru 40 posádek a na VP jednou tolik. Ale víš, řeknu ti to z pohledu jezdce. I když mám otestované auto na mistrák a k tomu i vybavení tak radši jedu VP a víš proč, protože mě tam nebuzerujou TK, nikdo mi tam neváží helmy a nesnaží se na tebe povyšovat za tvoje peníze. Asi tak.

   Komentář


   • to hbt

    Ja si myslim, ze pojistit trať neni problem. U nas se jezdi amaterske zavody do vrchu a trať je vždy pojištěná, i když to nespadá pod hlavičku FASU. Jde tam pak o to, kolik by to stálo? Jeden úsek stál asi 15000,- pojištění. Takže pojištění celé soutěže by mohlo stát tak kolem 50-100tisíc odhaduji. To by ještě šlo

    Komentář


    • vladimir-ask má v něčem pravdu. Souhlasim

     Komentář


     • To vladimir a zubar

      Zas ta stara pisnicka. Ja jsem zatrpklej hlupak, a vy jste borci, co vsemu rozumi. Ok. Souhlasim s vama.
      A protoze je ve VP vsechno v poradku, tak ma vladimir pro jistotu testovane auto, a doufa, ze kdyz vyrobi problem, tak se z toho s autem se sportovnima papirama pred policii snaz vykrouti (kontroly policie na prejezdech....)atd, atd.
      Proto nekterym z VP nebyla hanba prijet si na skoleni CMPR pro nehorlavy pradlo, ktery se rozdavalo zadarmo jezdcum s licenci.
      Protoze jsme lidi, kteri maji s VP problem, tak tu panu Simikovi shanime doklady od pojisteni, aby si mohl jeste pred zavodem vyridit s pojistovnou, ktera ho uvedla v omyl.

      Chlapy nevim jestli jste si toho vsimli.Ale celou sezonu nechavame vsichni z CMPR VP v klidu. My mame svuj serial zavodu sponzorsky tak osetrenej, ze pojedem i kdybychom meli jen 15 aut. A pokud to sledujete, sportovni, poradatelska uroven, i uroven startovniho pole je na velmi vysoke urovni.

      Copak vam opravdu nedochazi, co s vama poradatele VP delaji, Pokud to nevidite, nebo pokud je vam to jedno- je to problem vas dvou. Ale snad je mezi ucastniky i par lidi, kteri oceni, ze za ne nekdo premysli. Protoze i kdyby se mi jenom podarilo varovat pana Simika, a dat mu moznost napravit nedostatek v pojisteni zavodu, tak uz jen tim ja predseda AAS (ne CMPR jak jste uvedli)vasemu VP velmi pomaham, a ne ze mu skodim.


      Komentář


      • to zubar

       Pokud je to tak jednoduche,pojistit RZ, a tak lacine, jiste se panu Simikovi podari takovou pojistku sehnat ke spokojenosti vas ve VP, a i nas v CMPR. Protoze tento precedens jiste radi vyuzijeme pri poradani naseho serialu. Vyrazne se tim snizi potreba nasi tolik kritizovane spoluprace s FASem, kterou nikdo z nas nebere jinak, nez jako nutnou, a nechtenou, ale momentalne velmi vyhodnou nutnost.       Chlapy dost uz osobnich vypadu. Nechte to na poradatelich VP, a na vyvoji nekolika pristich mesicu. Uvidime, co z toho vzejde.

       Komentář


       • to hbt
        jinak pojištění např. Rallye Hořovice od ČP je za cca 120.000,- Kč na weekend. Jestli chceš, tak ti mohu zjistit název produktu pojištění. Jsem v práci a nemám to tady ssebou.

        Komentář


        • 21.8.2005 Startovní listina včetně časů přejímky
         24.8.2005 Mapy 2005 s popisem RZ (Tisková zpráva}

         http://www.volnypohar.net/

         Upravil - it 24 Aug 2005 17:34:16

         Komentář


         • to vladimir

          Me ho nerikej. Porad ho Pardubickejm. Tohle neni problem muj, takze jestli chces pomoct, pomoz lidem z vlastni lodi. Urcite to oceni vic, nez ja:-)

          Komentář


          • quote:
           21.8.2005 Startovní listina včetně časů přejímky
           24.8.2005 Mapy 2005 s popisem RZ (Tisková zpráva}

           http://www.volnypohar.net/

           Upravil - it 24 Aug 2005 17:34:16
           hmm mapy opravdu kvalitní a že jich je. Původně sem chtěl jet, ale když nevím kam je to těžké :-(

           www.jarda-rs.com Foto, video, divácká místa, čláky, rozhovory, auta sk.B
           <div>Škoda rally club - safety cars
           <div>Milan Blahout fan club
           http://www.youtube.com/user/jardars videa historiků i soudobých rally z ČR i odjinud ...
           Škoda rally club-safety cars Milan Blahout fan club

           Komentář


           • Jinak pro všechny: pojišetění pro "závodní vozy" je logické, jelikož se za normálních okolností nesmějí pohybovat v běžném provozu mimo konání soutěže. Takže to podle mě supluje poviné ručení.

            www.jarda-rs.com Foto, video, divácká místa, čláky, rozhovory, auta sk.B
            <div>Škoda rally club - safety cars
            <div>Milan Blahout fan club


            Upravil - Jarda-rs 25 Aug 2005 00:03:23
            http://www.youtube.com/user/jardars videa historiků i soudobých rally z ČR i odjinud ...
            Škoda rally club-safety cars Milan Blahout fan club

            Komentář


            • quote:
             quote:
             21.8.2005 Startovní listina včetně časů přejímky
             24.8.2005 Mapy 2005 s popisem RZ (Tisková zpráva}

             http://www.volnypohar.net/

             Upravil - it 24 Aug 2005 17:34:16
             hmm mapy opravdu kvalitní a že jich je. Původně sem chtěl jet, ale když nevím kam je to těžké :-(

             www.jarda-rs.com Foto, video, divácká místa, čláky, rozhovory, auta sk.B
             <div>Škoda rally club - safety cars
             <div>Milan Blahout fan club
             Nevim jak rychle mas pripojeni, zkus to znova
             treba ti pomuze info o stazeni mapy,ta mala mapka je jenom tlacitko,jinak mas moznost si primo na miste koupit program s mapou.

             Komentář


             • Vyjimkou je jiz zminovana pojistka mezi CP a autoklubem, ktera pojistuje vsechny akce konane autoklubem, takze jak rally, tak vrchy, okruhy, motokrosy, srazy veteranu, minikary........

              Já pořádám různé srazy pod hlavičkou AMK a včetně RZ a jsem s pojištovnou spokojen .

              Komentář


              • to standa 1
               Mluvis o AMK. Myslis tedy vas nejakej autoklub, nebo autoklub v ACR? Pouzil jsi vyse zminenou smlouvu ACR s CP, nebo jinou? S kterou pojistovnou, a jak se to pojisteni jmenuje?A uz jsi letos pojistoval nejake uzavrene RZ, kde neni povinnost dodrzovat predpisy? Mohl bys mi o tom napsat vic?

               Komentář


               • to hbt
                ono pojištění přes AČR je sice hezká věc, ale toto pojištění se bere jako taková poslední záchrana. Všechny posádky na mistráku, sprintech musí mít povinné ručení s 1.5 násobkem, ze kterého se plní škody, které způsobí jak na přejezdech tak i na uzavřených tratích a ne jen na přejezdech jak si tady tvrdil v jednom minulém příspěvku. Z pojištění pořadatele (to je ta pojistky od AČR) se plní škody jako např. rozbité cesty, ploty atd., až v poslením případě se z toho plní škoda, kterou způsobila posádka. Pokuď by to bylo tak jak tvrdíš ty(že škody způsobené posádkami, jdou z pojištění pořadatele), jak by to asi vypadalo, možná by to spíš než rallye připomínalo rodeocross. Nemluvím pouhé teorie, ale ze zkušenosti z praxe jak pořádání soutěže VP tak MMČR. Jinak se s Tebou snažím diskutovat a nijak Tě nenapadám, neříkám, že jsem nejchytřejší, ani nejsem zastáncem VP. Jsem zastáncem jednodušší cesty...., Tak nebuď tak vztahovačný. Příspěvek s kterým nesouhlasíš podle mě bereš jako osobní útok.

                Komentář

                Working...
                X