Oznámení

Collapse
No announcement yet.

45. Mogul Šumava rallye Klatovy 2010

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

Re: 45. Mogul Šumava rallye Klatovy 2010

Jj, přes Klenovou to bylo 2007, vozil jsem po trati bezpečáka

Komentář

MMAARTIN správně napsal,že na nový asfalty je záruka.Ale pochybuju že starostové se jich budou chtít zbavit na úkor Šumavy.Tam se totiž cestáři ukážou zase až za třicet let.Tak se starostům nemůžete divit.Už loni se mluvilo že se jede naposled Nuzín-Čkyně a Spůle-Račov kvůli novým asfaltům.Když jsem v po roce 1990 pomahal stavět Klatovákům Vimperskou část Šumavy a hledal různý cestičky,tak pro mne byla odměna vyjádření Kremera který se Subaru vyhrál,když Vimpersko na sněhu přirovnal v náročnosti k MonteCarlu,který odjel v lednu.Tak že všechna práce a čas za to stály.Ale přesunutím termínu na duben,Šumava ztratila kouzlo.Jel sem ji na sedadle spolujezdce 5X a jak píše Chalupar,sjezd z Nahořan do Předenic na sněhu byl dokonalej adrenalin.Na dubnovej termín by se měla celá trať přestavět,protože na suchu je to rychlý a zimním posypu o hubu.Ale k tomu by musela bejt vůle.QuoVadis Šumavo.

Komentář

Spíš vrátit do původního termínu...

Komentář

Jenom to ne. To by bylo zase zrušenejch erzet.
          Když něco NIKDE nemůžu najít, zkusím se podívat na OFICIÁLNÍ stránku té soutěže a kupodivu budu překvapen, že to tam JE

Komentář

Sníh-nesníh letos není diskusí nad aktuálním tématem a pár let asi nebude. Přesto doufám, že se otázka "sněhu" zase jednou nastolí a zase se z toho stane zimní soutěž.

O víkendu jsme u piva rozebírali všechny Rallye Šumava, na kterých jsme byli (a museli jsme našim sklerotickým mozkům pomoci papírkem a propiskou, abychom si ty jednotlivé soutěže nepletli). A jednoznačná shoda byla na tom, že nejkrásnější ročníky z těch, které pamatujeme, byly ty "sněhové".

Přesunem do dubna ztratila Šumava určité specifikum a když ji porovnám s květnovým Krumlovem, musím se sám bránit úvahám, zda není Krumlov lepší (jako ŠHŠ mne snad omlouvá to, že Krumlov je vlastně taky na Šumavě).

Ale, jak jsem řekl úvodem, teď tahle diskuse nemá moc smysl. Spíš musíme držet palce pořadatelům, aby se jim podařilo k tradičním šumavským RZ doplnit nějaké dobré nové RZ. Tahle jejich snaha nebyla v minulých letech úplně úspěšná - do Šumavy přitáhli dobré "vltavohistorické" kousky jako Koráb nebo Zálesí, ale také slabší RZ, jakými pro mne jednoznačně byly RZ Jinín nebo Roupov (zjevně vynucený nešťastným přesunem do Plzně v průběhu etapy - když už Plzeň, tak bych ji dal jako úvodní či závěrečnou SS). Stašsko, které zmiňoval Subarák, by určitě nemuselo být špatnou volbou - svojí jihozápadní polovinou ale spadá do CHKO, kde se téměř určitě rallye konat nebude.

Takže jsem, stejně jako Starej Pes, zvědav, kam ukročí RŠ letos - věren sám sobě zůstávám optimistou
            Starosta

Komentář

Cosi se ke mě doneslo o jedné z nových erzet, ale zatím asi radši nebudu nic pouštět:-)....jinak stejně jako několik let po sobě letos trvdím, že na Čínov už nepojedu...ale vždy tam jedeme:-D...Baví Vás hodně? tato erzeta?.jen mě zajímají názory ostatních....
              http://www.rallyfans-katovice.wz.cz

Komentář

Osobně na Čínov nedám dopustit, za ta léta se pro mne stal nezbytnou tradicí. Jinak okruhový RZ (Štruncovy sady, Sosnová, autobusák, výstaviště) nemám rád, tohle je jediná výjimka, protože je dostatečně dlouhej, přitom přehlednej a hlavně přírodní, takže není problém s výběrem místa na dívání. Většinou ho po vnitřku průběžně projdu celej a prostě mě baví.

Komentář

Souhlasím s Forrestem. Jako první RZ vidět všechny auta a vícekrát. Prostě je to tradice,která k Šumavě patří. Místa na dívání dost,semtam i nějaký stánek. Já osobně ho mám radši,než autobusák. (promiň Ožralo z a........u)
                  Leon TDI Evo I Powerplus 764, Turbo 96 Kw,chip Dieselpower

Komentář

Čínov je z většiny našich speciálek nebo diváckejch erzet asi nejlepší. až na loňskej ročník a tříhodinovej nepřetržitej liják a vítr Ale zase sme se pak v penzionku ve Vacově pěkně zahřáli, takže Čínov zatim rozhodně ANO...

Komentář

Původně odeslal Miloš-V Zobrazit příspěvek
                      Spíš vrátit do původního termínu...
                      Přesně tak! Šumava za sluníčka bez sněhu, ledu, břečky a bláta a z toho plynoucích diváckých zážitků a dobrodružství, to fakt není ono a to kouzlo tam není, byť pěkná soutěž v krásném prostředí zůstává.

Rušení RZ mi moc nevadilo, shodou okolností jsme se tomu vždy nějak víceméně vyhnul a zrušení nějakých RZ obvykle (né vždy) nebrání improvizovanému přejezdu na jiné RZ, takže je to akčnější a větší známka punku. No a krásná procházka po Šumavské přírodě v případě vzniku časové mezery je možná vždy, že, Starosto? :-)

Nejhezčí ročníky Šumavy byly 2005 a 2006 na sněhu, životní rallyový zážitek.
                      rally je známka punku a také nejčistší propojení profánního a posvátného

Komentář

AlesGute:

Jo, to bych podepsal
                        Ročníky 2005 a 2006 pro mne taky byly životním zážitkem. Emilek s Oktávií WRC na sněhu ráno nad Zálezly, tuším ročník 2005...kdyby to nerozstřelil, tak tenkrát Šumavu vyhrál...
                        Jinak co se týče Čínova, mám k němu "ambivalentní postoj". Moc vrcholných sportovních zážitků s ním spojených nemám, spíš různá "dramata" (např. jak jsme tahali kamaráda s traktorem z pole, loňský déšť, který připomenul Houska,...), a když koliduje s jinou RZ, jedu raději jinam než na okruh. Ale na druhou stranu, člověk si tam prohlédne všechna auta, dokonce většinu z nich několikrát, a tak nějak jsem si už zvyknul... K Šumavě patří, ale rozhodně pro mne na něm Šumava není založená.
                        Starosta

Komentář

na oficiálních stránkách http://mogul-sumava-rallye.cz/ jsou už pár dní základní informace:

v pátek Čínov + 3 + 3 na Klatovsku
                          v sobotu 4 + 4 na Vimpersku
                          celkem 208 km

Komentář

Tak dneska psali v Domažlicku, že se pojede zase přes černíkov=bude koráb v pátek.

Komentář

už by se mělo něco někde objevit, ne? nějaké info kudy se jede .....

Komentář

Na stránkách obce Černíkov v aktualitách píší o uzavření silnice od Všepadel přes Černíkov dále na Mezholezy. Takže Koráb je potvrzen.

Komentář

Working...
                                X