Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Rally Bohemia 2011

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Re: Rally Bohemia 2011

Když se Františku podíváš,kdo v Mediasportu sedí a porovnáš to s AČR...........jsme ve správných čechách?Těmhle jsou diváci opravdu u pdele

Komentář

No, je pravda, že je to daleko, ale pod vracákem je svah, do něj nálet jako hrom. Když si najdeš Emilovu ránu z Příbrami (2 roky zpět?) možná pochopíš, že občas je dobrý bejt dál. On i Krestův (a Kotskův? vejlet) konec na Barumce byl pro diváky o hubu. Onboard je skvělá věc, neživo jsem to neviděl, ale jinde mi to přišlo i v pohodě. Pořadatel hledá hranice, protože nikdo neumíme říct, tady už je to OK. Někdy jo, na mokrý trávě už asi ne. Vždy se dá popít jinam, kde se k autům dostaneš blíž.
      Každopádně díky za konkrétní příklad toho, co se ti nelíbilo.
      Původně odeslal Martin K. Zobrazit příspěvek
      Tak já ti to teda znova napíšu: Koukni se na onboard Odložilíka z RZ4 (Šumburk) - čas 9:05 - kde až stojí lidi v dálce na kopci.
      Když něco NIKDE nemůžu najít, zkusím se podívat na OFICIÁLNÍ stránku té soutěže a kupodivu budu překvapen, že to tam JE

Komentář

Původně odeslal Frantisek Zobrazit příspěvek
        Tak to děkuju,Fas něco prodalo včetně odpovědnosti.Tak to čekám že prodá i právo na zabezpečení pořadatelů.....
        Františku, pouštěj se prosím do diskusí u tématů, o kterých něco víš. Píšeš tady jeden nesmysl vedle druhého. Děkuji.
        MravenecZ

Komentář

Původně odeslal JanO Zobrazit příspěvek
          Mediasport si od FASu koupil právo akreditace řídit, vydal svoje pravidla a je tudíž za tento proces plně odpovědný.
          Proč sem píší nepřesné informace i ti, kteří o tom něco vědí? Mediasport si samořejmě nekoupil žádné právo řídit akreditace. A už vůbec za ně nevybírá poplatky, to je úplný nesmysl. To je komentář na pana Františka.
          MravenecZ

Komentář

Mravenče,omlouvám se.Moje nesmysly jsou jen moje blbé úvahy.Uvažoval jsem nad odpověďmi co sem píšou lidi.Myslel jsem si že když si někdo koupil práva,tak že s nima může nakládat.Ale asi jsem blbě uvažoval,nemám takové zkušenosti jako ostatní.

Komentář

Rozčiluje te se tady nad vypáskováním daleko od tratě...ok, máte pravdu. Taky se mi to nelíbí. Ale co s tím? Viděl jsem už pár soutěží a to i venku. NIKDE na světě (ok, možná v Polskuú nejsou tak nedisciplinovaní diváci jako u nás. Absolutně žádná úcta k autoritám ! Autoritou pro diváka by měla být i 18 letá holka ve vestě, protože ji prostě na sobě má a protože je ona teď zrovna pořadatelka. V Rakousku, Německu a i jinde ji poslechnou diváci a když řekne, aby udělali deset kroků zpět, tak to udělají. U nás ji každý pošle do...protože on, je ten nejchytřejší. Proto se všude panicky páskuje, protože jinak by nebylo možní diváky usměrnit. Někteří pořadatelé dokonce už používají i ocelové sítě, protože to prostě jinak nejde.

Nikde nebylo za poslední dobu tolik průserů s diváky jako u nás. Myslíte si, že se budou jezdit rally i za deset let, pokud budeme mít takové problémy s diváky, zraněné a mrtvé nevyjímaje. A víte jak to pak skončí? U soudu a tam se probírá, co všechno udělal pořadatel proto, aby ke smrti diváka nedošlo. A nějaké řeči o tom, že divák stál v nebezpečném místě a někdo ho na to slovně neupozornil, to soud vůbec nezajímá. Chápete to? Nedělal bych dnes pořadatele rally ani za zlaté prase, jste jednou nohou v kriminále a ještě si přečtete, že děláte rally proti lidem. A ono je to všechno jen o těch lidech. Protože i ten super fanda, za které se tady někteří považují, udělá pár kroků někam do lesa, a tam bez mlíka sleduje rally jak se mu zlíbí. A klidně u toho může používat svůj mozek a sám si určit, kde je to ještě bezpečné. Víc k tomu dodat nemám sílu. Z některých komentářů a to i vůči jezdcům mám mlhu před očima. Ještě, že všichni víme, kde kdo udělal chybu a jsme ve všem nejlepší...
              MravenecZ

Komentář

Přesně trefeno! Největší nebezpečí na rallye je déšť a to často spousta lidí, hlavně "novinářů", nechápe... Kde je na suchu relativně bezpečno, nebo lépe řečene, kde se neočekává, že to jen tak někomu vypadne z ruky, tam v dešti může jít klidně o hubu... Kde na suchu budou diváci 20 metrů od trati, na tom stejném místě to může být na vodě taky pěkně o hubu... To je to specifikum rallye... Na okruhu jsem holt na tribuně a je jedno, jestli padají trakaře...

Ano, velké množství "sklíčkařů" všeho druhu, to je časovaná bomba již řadu let... A v celém tom procesu/neprocesu, který jsem taktéž tepal na kompetentních místech celou řadu let, zpracovával návrhy akreditačních procesů, leč bezvýsledně je hned několik klíčových otázech, nad kterými by se měl už konečně někdo zamyslet... Například, nějaký rádoby novinářský průkaz si dneska vyrobí kde jaký školák, mezinárodně je uznavaný jen Syndikát novinářů ČR... Ani to není pochopeno... Každý novinář by se měl při žádosti o akreditaci presentovat nějakou opravdovou novinářskou prací, tedy publikované články, fotky... PUBLIKOVANÉ!!! Nikoliv v nějakých osobních galeriích na internetu... Tohle funguje v celé Evropě, v celém světě, jen ne u nás... A tohle je klíčové, to by se mělo vyžadovat včetně originálu a ve větším množství! Protože tihle lidé jsou opravdovými novináři, nikoliv "hobíčkáři"... Také by mě velmi zajímalo to, až nastane situace, kdy takového človíčka, který je tady v té diskuzi vyfotografován, smete auto a rozloží na více kousků a vyšetřovatelé zjistí, že to nebyl žádný novinář, jak se budou odpovědní tvářit? A ti vyšetřovatelé se zcela určitě zeptají, jakým právem a kdo mu dal vestu, kartu, kdo ho vůbec akreditoval, když žádným novinářem není??? A jsme tak říkajíc u jádra věci... Z vlastní zkušenosti z mnoha desítek soutěží vím, že profíci, kteří tomu rozumí, kteří ví, o co jde, si na opravdu nebezpečné místo nestoupnou... Viděl jsem Petra Luska šplhat po skalách, ale neviděl jsem ho dělat terč závodním autům... Viděl jsem Sagiho na kde jakých místech, ale nikdy nepáchal sebevraždu... S Dušanem Velímským jsme se našplhali po horách a lozili nad propastmi, ale vždycky jsme se "měli rádi", nechtěli jsme přijít o nohy, nebo o víc... Tak jako ten nešťastník na té fotce by si nikdo z nás asi nestoupl... Nikdy asi nezapomenu na komiskou situaci na jedné nejmenované velké české soutěži před pár lety. Jako řádně akreditovaný fotograf jsem dojel ve čtvrtek odpoledne před soutěží do tiskového vyřídit formality a bylo mi sděleno, že už nejsou ani karty, ani vesty, ani cedule na auta... Tak jsem se dotázal, jak to, vždyť přece musí mít nějaké seznamy a s tím to srovnávat a mít přece nějaké dané počty kusů jednotlivých označení... A bylo mě řečeno "milej pane, my tady už máme 130 novinářů a 24 televizí"... A to bylo obyčejné MMČR... A Mediasport s tím tenkrát neměl nic společného...

Komentář

když je dobrý bezpečnostní plán, nemůže se nic stát (50 metrů ale dobrý není)... a pokud se najdou hovada, ať tu RZ klidně zruší, jak bylo správně zmíněno, rally tvoří lidi, a pokud ti lidi nemají špetku rozumu nebo tolerance k ostatním, ať se radši žádná rally nejede
                  Too fast too race - Group B supercars

Komentář

MravenecZ: Hele, ale to je i o té legislativě! Nemám přesné informace, ale pamatuji se třeba ze Španělska, z Portugalska a i z Německa, že na sportovním podniku má pořadatel obdobné pravomoce, jako policista. No a pak má autoritu...

Komentář

Josef Vrátil: parádně napsáno
                      WRC - Golden Age of Czech WRC ///// JKmodels
                      !!!Jak bezpečně sledovat závody rally!!!

Komentář

To by mě teda zajímalo, proč ty rally vůbec někdo ještě dělá, když na tom nic netrhne, je jednou nohou v kriminále a ještě se mu nedostane uznání, jak je módní tady neustále tvrdit. To musí byt ti organizátoři blázni, ne? :-D
                        Fotky z Kopné 2012 - https://plus.google.com/u/0/photos/1...50791172966433

Komentář

Původně odeslal MravenecZ Zobrazit příspěvek
                          Proč sem píší nepřesné informace i ti, kteří o tom něco vědí? Mediasport si samořejmě nekoupil žádné právo řídit akreditace. A už vůbec za ně nevybírá poplatky, to je úplný nesmysl. To je komentář na pana Františka.
                          Když něco napíši, tak si za tím stojím. Asi by to chtělo si přečíst "Jednotné zásady pro akreditaci novinářů", které si nechali od FASu schválit jako přílohu Standardních propozir rally. To za prvé. Za druhé, nepsal jsem nic o tom, že za akreditace vybírají poplatky, i když osobně znám případ, kdy po jisté redakci... Nebudu rozebírat.

Komentář

Foto Rally Bohemia on www.rallyesportfotos.de

reg.Jörg

Komentář

Opět prosím, kdo by měl zájem poskytnout fotky Fabií S2000 z Bohemky (v přijatelné kvalitě), tak dejte vědět díky moc
                              ŠKODA Fabia R5

Komentář

Na webu autoklubu:
                                http://www.autoklub.cz/acr/fasacr/ra...akreditace.pdf

Komentář

Working...
                                X