Oznámení

Collapse
No announcement yet.

XXV. RALLY VYŠKOV 2017

Collapse
X
  • Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• XXV. RALLY VYŠKOV 2017

Schválená ZU

Po té víkendové frašce se už těším na pořádnou rally , kde je vždy na výběr dostatek pěkných přístupných míst . Dle mého názoru nejpřívětivější rally směrem k divákovi v ČR - moje nejoblíbenější.Akorát ta Ivanovická brána se mohla jet třikrát - každý kousek šotoliny dobrý.

Komentář

Mohla se jet 3x ale podle radu nemuze...
      Když úraz?-Tak na rally!Když zážitek?-Tak na rally!Když medajle?-Tak z rally!Když láska?-Tak k rally!Když zemřít?-Tak při rally!

Komentář

3X se jede Podivická, takže asi může.
        Leon TDI Evo I Powerplus 764, Turbo 96 Kw,chip Dieselpower

Komentář

NSŘ, kap. F. Rally: "3-5 různých RZ - nejvýše 2 průjezdy, se souhlasem Svazu rally výjimečně 3 průjezdy jedné RZ"

Komentář

Původně odeslal veverka Zobrazit příspěvek
            Po té víkendové frašce se už těším na pořádnou rally , kde je vždy na výběr dostatek pěkných přístupných míst . Dle mého názoru nejpřívětivější rally směrem k divákovi v ČR - moje nejoblíbenější.Akorát ta Ivanovická brána se mohla jet třikrát - každý kousek šotoliny dobrý.
            je to škoda ta byla loni super ale aspoń bude letos změna

Komentář

Zdravím, do Vyškova bych letos rád podíval, poprvé. Mohl bych znalé poprosit o nějaký tip na šotolinová místa? Díky J.
              El Kubin

Komentář

Takhle bez map se to těžko radí, ale zkusím to s pomocí ZU a časového harmonogramu.

RZ Ivanovická brána má stejnou délku jako loni, takže se pojede asi úplně stejně. Šotolina je u obce Topolany. Normálně přijedeš do Topolan, tam zaparkuješ, projdeš pod dálnicí a uvidíš tu šotolinu. Loni tam bylo v prvním průjezdu hodně bláta a jezdci s tím měli docela problémy.
                https://mapy.cz/letecka?vlastni-body...2%2744.919%22E
                Ještě je na té RZ krátká šotolinová rovinka zde:
                https://mapy.cz/letecka?vlastni-body...3%2717.880%22E

RZ Podivická je oproti loňsku o zhruba 2,5 km kratší a podle harmonogramu startuje v Radslavicích (nebo poblíž Radslavic), což znamená otočený směr jízdy. V programu seznamovacích jízd se píše o farmě Zelená Hora, takže o šotolinu, která končí nakopávacím vodním brodem nepřijdeme. Jenom se to asi teda pojede opačně. Takže nejdřív bude brod a potom šotolina v areálu toho JZD. Jestli to na té šotolině bude nějak speciálně namotané, si netroufám tvrdit. Do Zelené Hory se chodí pěšky z obce Pustiměř.
                https://mapy.cz/letecka?vlastni-body...01%275.285%22E

RZ Pruská je tak trošku otazník, jak to bude s přístupem. Příjezdová silnice od Topolan bude uzavřená, protože ji křižuje RZ Ivanovická brána. Podle programu seznamovacích jízd v ZU se pojede přes farmu Moravské Prusy. To by znamenalo, že se pojede šotolina včetně mostku, kde v roce 2008 havaroval Firla. Jak se tam však dostat je otázka. Start RZ je někde u Moravských Prus. Pravděpodobně jediný vhodný příjezd pro soutěžní vozy někam do těch míst na start je ze Zouvalky. Tam je však zákaz vjezdu. Na té cestě ze Zouvalky se závodilo v roce 2014. V 2015 byl tou cestou povolen vjezd divákům, ale letos tam budou nejspíš závodníci přijíždět na start (který tipuju někde v místech rybníka u skoku Eddyho Schlagera), takže po té úzké cestě diváky nejspíš pouštět nebudou. Kde až bude cíl, nevím. Podle délky RZ cíl tipuju před obcí Moravské Málkovice. Takže na tu šotolinu asi jedině pěšky z Málkovic a nebo z Topolan.
                https://mapy.cz/letecka?vlastni-body...3%2749.016%22E

A poslední RZ Račická je stejná jako v posledních dvou letech, takže bez šotoliny.
                Naposledy upraveno Michalin STR8; 14-04-17, 09:55.

Komentář

Průběžný seznam přihlášených
                  http://rallyvyskov.cz/rallyvyskov/20...y_prubezne.pdf
                  jinak mapy jsou už v časopisu rally

Komentář

Mapy jsou už od čtvrtka na webu města Vyškova a od pátku na webu Ivanovic na Hané. To utajování map do poslední chvíle je od všech organizátorů v ČR úplnej nesmysl. Obyvatelé z regionu přece musí vědět déle než týden před startem (jak je psáno v ZU) o tom, které silnice budou uzavřeny. Musí se na to nějak připravit, změnit plány, odvolat mnohé domluvené činnosti, oznámit v práci případné komplikace s dojížděním atd.
                    Loni jsem tady kritizoval prakticky nulovou informovanost obyvatelů dotčených obcí a letos je to úplně stejné a možná ještě horší. Vždycky byly na el. sloupech podél tratí vylepeny letáčky s informacemi (sice přilepené papírovou lepicí páskou, takže po prvním větru létaly po celé dědině, ale každý je prostě viděl) a letos zatím nic. Vždycky byl plakát někde na autobusových zastávkách, ale letos jsem si ho nikde nevšiml. Možná někde byl, jenom může být ukradený, protože vím jak mě to jako malého taky vždycky lákalo utrhnout a nalepit si to doma na zeď. Taky domů došel letáček s informacemi a bezpečnostními pokyny. Na to je ještě možná čas a ani bych to nevyžadoval v případě, že budou občané dostatečně informováni jiným způsobem. Že o tom místní skutečně neví jsem se přesvědčil dneska v obchodě v Račicích, když jsem úplně náhodou pronesl větu, že za 14 dní budou závody a přítomní lidé byli překvapeni a majitelka obchodu rozčílená, že nebude moct otevřít obchod. Všichni o tom kdy a kudy se pojede slyšeli poprvé ode mě.
                    Možná je to standardní postup všude v ČR, že se poprvé informují obyvatelé (kterým bude uzavřena obec) o rally až 14 dní před startem, to opravdu nevím, ale vím, že to místním způsobuje mnoho zbytečných problémů, protože musí všechny plány měnit skutečně na poslední chvíli. Přitom by stačilo tak málo, což je dát o trati rally vědět s větším předstihem a tyto komplikace by zmizely.

Komentář

Od 20. 4. by tyto mapy (situace dopravního značení) měly být na 15 dnů vyvěšeny na úředních deskách všech dotčených obecních úřadů, nejen ve Vyškově a Ivanovicích.

Komentář

Původně odeslal JanO Zobrazit příspěvek
                        Od 20. 4. by tyto mapy (situace dopravního značení) měly být na 15 dnů vyvěšeny na úředních deskách všech dotčených obecních úřadů, nejen ve Vyškově a Ivanovicích.
                        To fakt nemůžeš myslet vážně, že lidé, kteří dojíždí do práce i 30 km se budou po večerech chodit dívat na úřední desku. Totéž platí i pro živnostníky. Taková neinformovanost v důsledku znamená negativní naladění této skupiny obyvatelstva proti rally. že se to přenese i na obyčejné lidi je nad slunce jasné (jak: obchod zavře; klempíř/zedník/autodopravce nepřijede/nevyjede; zákazníci tak přijdou o službu, která už byla dojednaná). A pokud se v malé dědině byť jen pár obchodníků/živnostníků "pověsí" na starostu, tak ten to příště na zastupitelstvu tak osolí (= přednese), že souhlas udělený nebude.
                        Michalin STR8 má naprostou pravdu.

Komentář

NOKIAN má pravdu informovanost je velmi duležitá. Jezdím na valašsko hodně a na bystřičce /valaška rally/ byly velké cedulky rozmistěny už v únoru a kámoš co tam má chatu dostal i letáček zhruba 30 dnů předem. tam informovanost fungovala skvěle. 15 března jsem byl ve Slušovicích/kopná/ a tam měli rozmistěny dokonce velké plastové cedule o uzavěrkách komunikaci. Ato všude dost dopředu. Nokian má velkou pravdu informovanost je duležitá .

Komentář

Nokiane, nechceš si znovu přečíst, co jsem napsal? Reagoval jsem jenom a pouze na informaci Michalina o mapách doplněním, že by měly viset i na vývěskách ve všech tratí dotčených obcích (protože takto je to v podmínkách stanovení dopravního značení). To je vše. Svoje spravedlivé rozhořčení bys měl adresovat jinam.

Komentář

No dobrá, ze čtrnácti dnů se udělalo patnáct. I tak mi to přijde na vůbec první konkrétnější informaci pro obyvatele zdejších obcí o konání rally docela málo. Taky to může být ze strany pořadatele záměr, protože lidi za těch pár dní nestihnou přijít s protesty.
                              Myslím, že nechat vytisknout 5 plakátů do každé obce a dát je měsíc před startem do obchodů, autobusových zastávek atd. by organizátorům náklady až tak moc nezvýšilo. Plakáty vyškovských tuningů jsou vidět všude. Nebo dát k silnicím podél tratí nějaký billboardek. To zase vidím kolem cest před každým příjezdem cirkusu. A pochybuji, že od cirkusáků za to někdo chce nájem. Ti jenom nalepí plakát na kus krabice a uvážou to ke sloupům. Je to snadné řešení za pár korun a každý projíždějící si toho všimne.
                              Dal jsem si tu práci a prošel si úřední desky na webových stránkách většiny obcí dotčených letošní vyškovskou rally a skoro všude ty mapy od konce minulého týdne opravdu jsou. O to víc mi přijde nesmyslné, že je pořadatel v době online úředních desek do poslední chvíle tají. Pokud to tedy musí být vyvěšeno 15 dnů předem, tak se tímto způsobem dají najít mapy na všech závodech ještě před oficiálním zveřejněním pořadatelem.
                              Naposledy upraveno Michalin STR8; 26-04-17, 20:38. Důvod: Díky mému omylu ve druhé větě vzniklo malé nedorozumění. Už je vše uvedeno na pravou míru.

Komentář

Working...
                              X