Oznámení

Collapse
No announcement yet.

XXX. Rally Vyškov 2022

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• jakob
    replied
    Přidávám pár fotek z letošního Vyškova.
    Po zveřejnění map jsem měl trochu strach, že bude problém vybrat zajímavé místo, ale šotolina je vděčná a pořád se tam něco děje.
    Super bylo i páteční představení posádek. Jen by ho pořadatel mohl víc prezentovat, protože kdybych to nezahlédl v zvláštních ustanoveních, tak jsem o něj přišel.
    Fotogalerie z třicátého ročníku Rally Vyškov, zařazeného do rallysprint série a poháru 2+.

Zanechat komentář:

• hexsa
    replied
    Galerka z Vyškova: http://www.jansmerda.cz/rally-vyskov-2022

Zanechat komentář:

• Tonda H
    replied
    Něco málo ode mne. Divácky velmi příjemný harmonogram, ale místa k dívání už tolik ne...
    https://www.youtube.com/watch?v=uyMoYltqq40

Zanechat komentář:

• Michalin STR8
    replied
    Představení posádek na vyškovském náměstí bylo velmi hezké. Děkuji za něj. A pan moderátor Jirka Dokulil je opravdu mistr ve svém oboru.

Zanechat komentář:

• Michalin STR8
    replied
    V tomto vidím docela problém, že by se nahrnuli fanoušci přejížděči auty na trať a pak neměli kde zaparkovat. Jak zjišťovat, že ten dotyčný tam skutečně bydlí nebo jede na návštěvu a zaparkuje auto až do garáže/za plot? Odjezd z obcí by se místním určitě umožňovat měl, ale s příjezdem do obce si nejsem jistý. Ale jak už napsal Ivoš, když to dokážou v ČMPR, proč by to nedokázali v mistráku.
    Naposledy upraveno Michalin STR8; 03-09-22, 20:28.

Zanechat komentář:

• mcatch
    replied
    několik poznámek... na většině soutěží se mezi průjezdy otvírá RZ pro místní provoz, nikde se to neventiluje, ale umožňuje.... nemohl být ten vůz s mapou třeba spojař, který kontroluje signály v radiobodech, většinou o týden dřív, aby věděli co a jak kde funguje nebo nefunguje aby se připravili třeba vykrývače.... určitě jednou až dvakrát za sezonu zasahuje sanita ze startu RZ u civilního případu někde na trati RZ, který nesouvisí s rally, pamatuji sii ii poděkování starosty řediteli soutěže za zásah....

Zanechat komentář:

• internet kavárna
    replied
    budou web kamery ze startu ?

Zanechat komentář:

• nowi
    replied
    Původně odeslal standak Zobrazit příspěvek

Když už se tady diskutuje více ze široka a nejen k Vyškovu - jedním z velkých problémů rally u nás je podle mne uzavření vesnice na celý den, ačkoliv se jeden průjezd jede ráno, druhý odpoledne a mezitím hafo času. Tohle by možná stálo za zamyšlení, jak rally v očích místních trochu "vylepšit"...
    Souhlasím, ty zavřené vesnice na celý den jsou i za mě pro všechny větším problémem. A když už to jde na 10-20 minut otevřít mezi průjezdy na ČMPR, netuším, proč to nejde v mistráku.

Zanechat komentář:

• Kenny_pce
    replied
    Michalin STR8: Zakazany to neni, ale lidem to vadi. On ten provoz ani nemusi bejt skutecne zvysenej, staci, kdyz se jajinkoj na samote u lesa otoci auto s nemoravskou (na Sumave zase "na vychod od Prahy") SPZ. Pak nastoupi confirmation bias a stiznosti na zastupitelstvu.

Zanechat komentář:

• kondec
    replied
    Původně odeslal Franus Zobrazit příspěvek

Takze to je i duvod, proc se mapy na internetu zverejni az cca den pred startem? Ptam se ciste informativne, na Vyskove jsem byl naposledy asi pred 20ti lety. Btw, jezdi Odlozilik jeste s 911?
    Proč je vyhodili oficiálně až den před startem nevím, každopádně pro to asi důvod mají. To co popisuje Michalin STR8 je sice zajímavé, ale není to pouze o jedné obci, navíc domácí pro jednoho z členů organizačního výboru rally. Pokud budete hledat důvody, proč to tak není, tak si je vždy najdete. Chtělo by se říct, že bez ohleduplnosti k okolí skončíme někde na okruzích, jenže v naších končinách mají s místními obyvateli problémy i provozovatelé závodních okruhů.

standak: Není to pravidlo vždy, někde se nechává speciálně pro místní možnost příjezdu nebo odjezdu.

Zanechat komentář:

• standak
    replied
    Původně odeslal Michalin STR8 Zobrazit příspěvek
    Bydlím celý život přímo na jedné z erzet vyškovské rally a nikdo tu rychle nejezdí a NIKDY jsem tu ani nezaznamenal nějaký zvýšený provoz oproti normálu. Proč by si civil nemohl projet dědinou? To přece zakázané není. Pokud je něco ze zákona zveřejněné na úřední desce okresního města, je naivní si myslet, že se o tom nikdo nedozví. Podle mě pořadatel upozorňuje starosty na věci, kterých by si bez upozornění sami ani nevšimli. Za to hned po zveřejnění časového harmonogramu jsem tu viděl projíždět jednoho nejmenovaného předního jezdce. Možná místním mnohem více vadí, když se "zakázané prostory" chystají už v úterý a cedulky se lidem zatlučou přímo na vjezdy k jejich domům. A co teprve ty cedulky přibité sponkovačkou na jejich dřevěné ploty a v jednom případě dokonce fasádu domu. Jednou vám tady vyfotím, kolik cedulek a pásek po závodě v okolí Račic uklidím, protože se na to pořadatelé vyprdnou. Každý rok mám ze slov pana Studeného pocit, jako by nám chtěl říct: „Nezajímejte se o naši rally, nebavte se o ni, nikomu o ni neříkejte a hlavně ji nenavštěvujte. Pokud naši rally náhodou zahlédnete, tak na ni co nejrychleji zapomeňte." Ovšem, je to jediný člověk z organizačního sboru, který aspoň něco naznačí, protože oficiální stránky nám toho moc neřeknou.
    Když už se tady diskutuje více ze široka a nejen k Vyškovu - jedním z velkých problémů rally u nás je podle mne uzavření vesnice na celý den, ačkoliv se jeden průjezd jede ráno, druhý odpoledne a mezitím hafo času. Tohle by možná stálo za zamyšlení, jak rally v očích místních trochu "vylepšit"...

Michalin STR8: "Nebuďte slušnej, řekněte jméno..."

Zanechat komentář:

• Franus
    replied
    Původně odeslal kondec Zobrazit příspěvek
    Franus: Jasně a celé si to Ivo vymyslel, protože pár dnů před rally má zbytečně moc volna. Vážně může být někdo tak omezený? Co by se podle Vás stalo, kdyby v oficiální zprávě napsali, že byl v nějaké obci problém? Asi by tam měli moc nových kamarádů ..... . Problémy s místními se najdou na každé rally a bohužel jde vždy nejvíc slyšet odpůrce.
    Takze to je i duvod, proc se mapy na internetu zverejni az cca den pred startem? Ptam se ciste informativne, na Vyskove jsem byl naposledy asi pred 20ti lety. Btw, jezdi Odlozilik jeste s 911?

Zanechat komentář:

• Michalin STR8
    replied
    Bydlím celý život přímo na jedné z erzet vyškovské rally a nikdo tu rychle nejezdí a NIKDY jsem tu ani nezaznamenal nějaký zvýšený provoz oproti normálu. Proč by si civil nemohl projet dědinou? To přece zakázané není. Pokud je něco ze zákona zveřejněné na úřední desce okresního města, je naivní si myslet, že se o tom nikdo nedozví. Podle mě pořadatel upozorňuje starosty na věci, kterých by si bez upozornění sami ani nevšimli. Za to hned po zveřejnění časového harmonogramu jsem tu viděl projíždět jednoho nejmenovaného předního jezdce. Možná místním mnohem více vadí, když se "zakázané prostory" chystají už v úterý a cedulky se lidem zatlučou přímo na vjezdy k jejich domům. A co teprve ty cedulky přibité sponkovačkou na jejich dřevěné ploty a v jednom případě dokonce fasádu domu. Jednou vám tady vyfotím, kolik cedulek a pásek po závodě v okolí Račic uklidím, protože se na to pořadatelé vyprdnou. Každý rok mám ze slov pana Studeného pocit, jako by nám chtěl říct: „Nezajímejte se o naši rally, nebavte se o ni, nikomu o ni neříkejte a hlavně ji nenavštěvujte. Pokud naši rally náhodou zahlédnete, tak na ni co nejrychleji zapomeňte." Ovšem, je to jediný člověk z organizačního sboru, který aspoň něco naznačí, protože oficiální stránky nám toho moc neřeknou.
    Naposledy upraveno Michalin STR8; 01-09-22, 21:05.

Zanechat komentář:

• Michalin STR8
    replied
    Původně odeslal Plhus Zobrazit příspěvek
    Páteční slavnostní start je pro všechny, nebo pouze vybrané posádky?
    Jen pro vybrané.

Zanechat komentář:

• Tonda H
    replied
    Původně odeslal JanNoha Zobrazit příspěvek

Já tě neznám ale podle toho, jak se vyjadřuješ tak budeš asi jeden z těch, co po těch tratích lítají. Stejný problém teď řešili na Železných horách. Osobně jsem tam par takových nemyslících pak viděl.
    Ahoj, zřejmě budeš výborný diagnostik Zpravidla tratě projíždím , protože jako kameraman se potřebuju zorientovat v terénu. A když myslím zorientovat , neznamená to žádné létání , protože to by mi opravdu nepomohlo. Drtivá většina diváků to bude mít podobně , proto tento způsob "seznamovaček " nemůže nikomu vadit , samozřejmě nejedná li se o zákaz vjezdu. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu

Zanechat komentář:

Working...
X