Oznámení

Collapse
No announcement yet.

ČMPR

Collapse
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Ukázat
Clear All
new posts

 • Původně odeslal kondec Zobrazit příspěvek
  Kluci a kdo je to vlastně ten amatér? Nebo neamatér (opak amatéra je vlastně profesionál), který si v ČMPR honí triko celý rok nevadí? Znám spoustu amatéru, kteří jedou některý z velkých mistráků. Pokud tedy podle vás není rozlišení mezi amatérem a profesionálem pouze ve vlastnictví licence .
  Neříkej mi, že zrovna ty nevíš jak je to s profíkama a amaterama! To přeci rozdělil FAS. Závody na profesionální úrovni jsou ty, které pořádá on a všechno ostatní, jsou závody amatérů!! FOXovi velmi dobře rozumím o co mu jde! Naši "profesionální jezdci" se taky na Barumce rozčilovali, že jim body berou zahraniční jezdci!!

  Komentář


  • Právě že nevím. A nevím ani kde jsi takové dělení podle FASu (který už není FAS) našel. Já za profesionála považuju toho, co to má jako zaměstnání, nebo do toho aspoň v krajním případě nedává svoje peníze. A při pohledu do druhé poloviny výsledkové listiny republikových šampionátů jich tam moc nevidím.

   Komentář


   • Souhlasím s Kondecem, tito profesionálové jsou v jakémkoli šampionátu a i mimo závodů pořádaných FAS.
    Pepa (Josef Koukola , napsal vlastní rukou svoji myšlenku i názor, za případné hrubky a překlepy se omlouvá)

    Komentář


    • Za tolik demagogie a uhýbání od meritu věci by se nemusel stydět ani Mára Prchal. Co kdybyses přestal vyjadřovat k tématu, o kterém podle vlastních slov moc nevíš (a je to vidět), šel perlit někam jinam k věcem, o nichž máš aspoň nějakou povědomost ? O profesionálech tady píšeš jen ty, mimochodem - vím o jediném profíkovi a toho zaměstnává fabrika. Proto použil starej pes uvozovky.
     Celé téma je o tom, že by licencovaní jezdci neměli brát body v celkovém hodnocení ČMPR. Vážně je to přes několikeré vysvětlování tak těžké konečně pochopit a porozumět psanému textu ?
     Co víc číst a míň psát ?
     Děkuji.

     Komentář


     • Kde je jaká demagogie? Reagoval jsem na Váš příspěvek, podle kterého by brali body amatérům, což je termín, který jste mi nedokázal vysvětlit. Opak amatéra je podle mne profesionál. Tedy alespoň v ostatních odvětvích sportu. Pokud předpisy ČMPR jezdcům s licencí start nezakazují, tak proč v tom najednou hledáte problém a chcete měnit pravidla na konci sezony. Když chci vyhrát, musím být nejrychlejší. Přístup k technice mají všichni stejný. To že je někdo vlastníkem nějaké plastové kartičky, ho přece nijak nezrychlí. A co si budeme povídat - motorsport vždy byl, je a pravděpodobně taky bude o penězích, což je ostatně vidět i v ČMPR.

      Komentář


      • Je to tak. I v nejnižších patrech motorsportu můžeš jet s technikou za pár tisíc v jedné třídě proti technice za milion ...

       Komentář


       • To ano, ale nemůžeš jet bez licence závod pro licencované. V Kroměříži se nedostane na jezdce bez licence kvůli účasti licencovaných jezdců. O to v téhle diskuzi celou dobu snad jde, nebo ne? Podle úvahy kondece měly tehdy TV Nova a Prima pravdu o nehodě v Lopeníku, že se stala na amatérských závodech. To se všichni "rallysti" rozčilovali, že se nejednalo o závody amatérů a najednou se tady dozvídáme, že je v ČR vlastně jeden jediný profík.

        Komentář


        • Hezkej pokus, ale zbytečnej.
         Ať napíšeš cokoliv, kondec ti stejně objasní, že u nás žádní amatéři nejsou - vlastně žádní profíci taky ne, že motorismus je drahý sport a na to, abys vyhrál, musíš být rychlejší než ostatní.
         Je to marný, vzdej to, já už to taky vzdal...

         Komentář


         • Nóó já bych řekl asi takořadatelé ČMPR by měli upřednostňovat posádky "amater" a jen pro doplnění ty "lepší".Ale co si budem říkat.Ono to funguje přesně opačně páč pro pořadatele je zajimavější start "lepší"posádky než dalších cca10 neznámých i když se zajímavými vozy.A pravdu má "FOX"!AŤ si pojedou profi a vezmou "pohárky" ale at´nebodují a neberou body klukům co jedou celý serial ČMPR.
          Sportu zdar a Rally zvlášť!!

          Komentář


          • Opět budu za toho rebela, který vyzradí mapy před oficiálním zveřejněním. Mapy Rallye Kroměříž 2020 na úřední desce Morkovic zde:https://morkovicecz.webnode.cz/_file...20104%20DZ.pdf
           Naposledy upraveno Michalin STR8; 24-09-20, 13:03.

           Komentář


           • myslím,že mají špatně označený směr RZ2

            Komentář


            • Divákům to z hlediska míst na čumendu může být jedno a posádky si to napíšou, až budou ofiko povoleny seznamovačky. Směr bude v té době jistě upřesněn :-)

             Komentář


             • Fox, tak jsme meli pravdu skoro oba jen doufam, ze ohledne pocasi se pletes a svezem se na suchu.
              Naposledy upraveno sroubak; 25-09-20, 13:05.

              Komentář


              • Myslím, že opačně mají zaznačen i směr RZ3 (podle názvu rz). Asi nakonec vyšoupli ze startovky zahraniční posádky, protože tam nezbyl žádnej Polák. Ale přibyli tam Bisaha, Štochl, Pešl, Zedník, Narovec...

               Komentář


               • Michalin:
                Myslím, že ten směr je správně, nikde nebylo řečeno, že by se to muselo jet podobně jako loni. Naopak, bylo avizováno, že se to změní. Co se týče zahraničních posádek, stačí mrknout na ofiko stránky Multi-S:
                Všem zahraničním posádkám musíme sdělit špatnou zprávu. Dle aktuálních informací krajská hygienická stanice z epidemiologických důvodů nedoporučuje start zahraničním posádkám. Tímto se všem těmto posádkám omlouváme. Nešlo tomu nijak zabránit a budeme se na všechny těšit snad za příznivějších podmínek opět příští rok.

                sroubak: jnj, já myslel spíš že bude ta jednička jinudy, ne přes ta koryta, ale co už... Tam je akorát jinde start a na loňskou trať se to napojí u podjezdu dálnice.
                A vzhledem k tomu, že my jedeme naprostou a čistou sériovku, modlím se za déšť na každém podniku
                Na suchu jsme prakticky bez šance, ten výkon a sériová almara plus podvozek není na mokru tolik znát.
                Ale je to vlastně jedno, stejně jezdíme jen proto, že je to lepší než chodit do parku krmit sýkorky

                Komentář

                Working...
                X