Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Italské mistrovství

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Re: Italské mistrovství

No než se požár rozšíří natolik,že s plamenů není úniku je to otázka v benzínovém provedení několika sekund možná desítek. Mě osobně shořela pod rukama dodávka a za 10 minut zbylo z auta uplně to samé co s toho P 207.Vystříkal jsem na to 4 velké hasičáky od kluků z kamionů a stejně to shořelo napadrť.A to byl diesel.

Komentář

Je to otázka jak rychle to hořelo.
      Připominá mi to to Toivonena http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=...enri-toivonena

Nikde poblíž nejsou ani diváci, ani pořadatelé. Teprve když vůz nedorazí do cíle a další posádka hlásí v jednom místě požár a hustý kouř, je jasné, že se stalo něco strašného. Na jakoukoliv pomoc je pozdě, z Lancie zbylo jen silně zničené a ohořelé torzo.

Je zaražejíci že v dnešní době taky dlouho trvalo než přišli na to že někde zmizela posádka.

Vratníček : No je to diskutabilní. Stojí to balík ale jednou se může stát že posádka havaruje v noci a přesné souřadnice jim zachráni život pak se na peníze nebude nikdo koukat.

Taky mi hořelo auto byla tam moc vysoká baterka. Ale dopadlo to dobře. Co se týče hašení tak hasiči říkají buď to uhasíš do 20 sekund jinak je po autě. Nesmí se stříkat tam kde to doutná ale šetřit si dávku na plamen. Říkal mi borec že tak 4 šestikila na uhašení v počátku stačí jenže v autě se vozí dvoukila neli kilovky. Benzín rychle vplane dá se hasit nafta je špatně hasitelná. V praxi je tak pade na pade auto uhasit ...
      Naposledy upraveno jurisek; 23-07-12, 20:48.
      Kdo nebourá nezrychluje

Komentář

jurisku viděl jsi tu jámu do které spadli?Tam nemohl pomoct ani svatý Kryštof patron řidičů.Pokud jsem dobře četl tak ani ostatní posádky s ručními hasičáky s tím nic nesvedly až hasiči to zvládli ale už bylo pozdě.Myslím že tady by ani ONIsystém nic nevyřešil.
        Sportu zdar a Rally zvlášť!!

Komentář

Hujere, tak nevím jaké mám informace ale udajně to trvalo než si auta někdo všiml a to minuty mnoho posádek jen přejelo. Máš někde nějaký zdroj co řiká jak to bylo ?
          Kdo nebourá nezrychluje

Komentář

Myslím, že třeba diváků tam moc nebylo. Byl to jen závod zónového mistrovství (6. zóna) a rychlostka se jela ve 4 ráno...
            I ten, kdo neumí vařit, má právo se ve slušnosti vyjádřit ke kvalitě jídla.

Komentář

Je to divný, ale v Itálii se zmíněná tragická Rally Coppa Citta di Lucca i třeba Rally Citta di Ceccano jeli v noci od půlnoci. Ranní sekce byly zrušeny kvůli tragédii zrušeny na obou soutěžích.

Komentář

Všiml jsem si toho již v předcházejících letech. Některé soutěže v itálii se prostě jezdí jen přes noc. Loni to bylo také několik soutěží, např. Rally Del Carnevale Della Versilia.

Komentář

Jurisek: o tom, že hasily ostatní posádky, jsem taky četl. Ale odkud máš Ty to info, že první auta nezastavily?

Původně odeslal Rebbyman Zobrazit příspěvek
                  Luky_CZ: Nevylezli, protože neměli kudy. Auto tam zapadlo velice nešťastně a opravdu nebylo kudy: http://www.lagazzettadiviareggio.it/...593566463n.jpg
                  A dveřma?
                  Naposledy upraveno Luky_CZ; 24-07-12, 07:59. Důvod: sloučení příspěvků. A prosím admina, ať smaže ten další :)

Komentář

Nějaký článek ale už nevím kde ? Byly informace že auto se stratilo možná i reportáž na Nově ?
                    Kdo nebourá nezrychluje

Komentář

Zdá se, že to auto je v úhlu oproti svahu. Takže myslím si, že rám dveří byl opřený o protisvah a nešly otevřít :-(

Komentář

http://tn.nova.cz/sport/motorsport/a...vigatorka.html . Ale video říká trochu něco jiného než text (VIDEO - několik minut si nikdo ničeho nevšiml, ani další posádky X TEXT nepomohl ani bleskurychlý zásah záchranářů a závodníků z dalších posádek). Na jiných serverech se kloní k bleskurychlému zásahu...

Komentář

Odkdy je tenhle TV bulvár relevantní zdroj k diskuzi?
                          Když něco NIKDE nemůžu najít, zkusím se podívat na OFICIÁLNÍ stránku té soutěže a kupodivu budu překvapen, že to tam JE

Komentář

nejlepší by bylo,kdyby jste slepě nevěřili tomu čím vás krmí tv Hov.a ale zapátrali,když už teda chcete na ofi weby třeba na italské.Googlem si to přeložte a budete vědět víc než z pořadu palčáků. Osobně nevěřím,že za nima jedoucí posádka -ky by neviděli,necítili požár - naprostej nesmysl. Jsou to několikametrové plameny.
                            1. posádka za nimi zastavila a okamžitě se snažila pomoci a hasili ručníma hasičákama..................marně bohužel.

Komentář

Také si myslím, že pokud požár vozu začal ihned po havárii tak v době příjezdu dalšího vozu musel být vůz v plamenech. Boužel taky si myslím, že už ona minuta v plamenech musela být oknečná pro posádku. A pokud se vše odehrálo ve 4 ráno tak to je ještě dost tma na to, aby to bylo vidět. Mimochodem komu to shořel Lancer tak před osmi lety na Barumce. Myslím, že by se to dalo najít na youtubu jen tak pro představu jak rychle se plameny šíří.
                              Sakra to jsou smutné debaty
                              http://www.foxrallyteam.cz

Komentář

Jo, jo, souhlasím s rallymodels. Kdysi takhle hořelo v podvečer auto mezi Humpolcem a Pelhřimovem a ty plameny byly vidět na několik kilometrů. A podle toho jak jsou ožehlé stromy na těch fotkách, tak i tyto plameny musely být pořádně vysoké.
                                GO Petter GO

Komentář

Working...
                                X