Oznámení

Collapse
No announcement yet.

IRC a jeho budoucnost

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• IRC a jeho budoucnost

Osobně mám dojem, že šampionát IRC během prního roku získal poměrně slušnou prestiž. Možná právě sezona 2008 rozhodne o jeho budoucnosti.
    Co by určitě potřeboval je větší počet automobilek v kategorii S2000, aby nedošlo ke stejnému problému jako s WRC v MS.
    Úspěšná první sezona, může zapříčinit zájem pořadatelů o zařazení do seriálu IRC a jeho rozšíření, což asi není dobré.

Já myslím že IRC bude na ukor odsunutí Evropy což již ted dokazuje a jeho budoucnost je myslím dobrá,jen tak dál.K tomu rozšiřování,již se rozšiřuje ale Barumka se nemusí bát o své velmi dobré postavení.Spíše bych se obával že náklady se časem vyšplhají na astronomii a padne to tak jako upadá pomalu MS.A taky aby automobilky nechtěli světovější prestiž,ale myslím jim to vyhovuje tak jak to je ted.Velmi atraktivní.

Karle sbohem

Komentář

Včera jsem chytnul na Eurospotu posledních 10min prvního dne z Madeiry a co jsem viděl, bylo velmi velmi dobré!!! Velmi kvalitní přenos s pěknými onboardy, velmi dobrá kamera a střih, je vidět že na Eurosportu se učí!!! Lepší čas než WRC, šlo to půlhoďky předem 

A sportovní kvalita? No co jsem viděl od obrazovky, tak celkem slušnej masakr!!! :-). Ve Zlíně se máme na co těšit, těsné boje o vteřiny, krásná auta! Celý seriál včetně zázemí se odlaďuje, čeká nás myslím zajímavá sezona 2008...

Jinak IRC primárně jako šampionát automobilek není úplně blbej nápad!!! Hodně aut, počet aut v poli není až tolik závislý na tom kolik jezdců si to může dovolit jako kolik automobilek se chce prezentovat. V budoucnu bychom nemuseli viděl tolik Perezů-Companců, ale placených jezdců, což povede ke kvalitě, ale možná jsem naivní...

Jo a včerejší průjezd Bettiho s Civicem R3 v tom táhlým vracáku byl hustej hehe. Madeira mi zčásti připomínala San Remo a z části Korsiku, krása klasických rally, Barumka není výjimkou...

Komentář

Myslím že by měli udělat zvlášť bodování dvoukolkám tak aby sice bodovaly do celkového pořadí ale zároveň měly ještě svoje (podobně jako je jrc), protože proti S2000 a N4 nemají moc šance. Možná by se pak přihlásilo dost jezdců co mají S1600 nebo R3.

Komentář

quote:
          Myslím že by měli udělat zvlášť bodování dvoukolkám tak aby sice bodovaly do celkového pořadí ale zároveň měly ještě svoje (podobně jako je jrc), protože proti S2000 a N4 nemají moc šance. Možná by se pak přihlásilo dost jezdců co mají S1600 nebo R3.

Tak to bodování zvlášť se mi vůbec nelíbí.To by např.Per-Gunnar Andersson byl už téměř mistr světa.Tam taky nemají v JRC vůči WRC šanci.

Omlouvám se,špatně jsem tvůj příspěvek po prvním přečtení pochopil,klidně by to tak mohlo být.

Upravil - evamilan 04 Aug 2007 14:12:53

Komentář

IRC si jednoznačně svoje místo našla. Příští ročník bude co do kvality posádek velmi, ale opravdu velmi kvalitní!
            Jestli chce někdo z Českých jezdců získávat zkušenosti v zahraničí, je IRC myslím ideální. Otázka je, jak je celý seriál už teď finančně nákladněj např. v porovnání s PWRC.(Vojtěch)

Komentář

Finančně je to, myslím, jednoznačné. Kilometráž je menší a stačí jezdit v Evropě, protože se dva závody škrtají. Problém je v tom, že pokud chceš jezdit svět, musíš se naučit světové tratě a k tomu IRC nepomůže. Na druhou stranu PWRC má minimální medializaci a nejezdí se o absolutní vavříny, v tom je na tom IRC podstatně líp.

Komentář

Irc

Je dobře,že jsme si je mohli prohlédnout na Barumce.

Komentář

Původně odeslal Mirek-607 Zobrazit příspěvek
                  Finančně je to, myslím, jednoznačné. Kilometráž je menší a stačí jezdit v Evropě, protože se dva závody škrtají. Problém je v tom, že pokud chceš jezdit svět, musíš se naučit světové tratě a k tomu IRC nepomůže. Na druhou stranu PWRC má minimální medializaci a nejezdí se o absolutní vavříny, v tom je na tom IRC podstatně líp.
                  Právě proto vidím IRC jako ideální volbu pro Vojtěcha, Krestu, Prokopa (jak dlouho chce a může jezdit JRC?. Ovšem věřím, že má dost financí zaplatit si WRC), Valouška (tady si možná naběhnu, ale tvrdím, že není horší než Prokop), Pecha (ten se asi mimo ČR, nepočítám SR podívat nechce).

Komentář

Původně odeslal -mira- Zobrazit příspěvek
                    ...
                    Úspěšná první sezona, může zapříčinit zájem pořadatelů o zařazení do seriálu IRC a jeho rozšíření, což asi není dobré.
                    Tento zájem je a je již opravdu obrovský. A bojím se, že je dost reálné, že pořadatelé za vidinou peněz zvednou počet závodů a dopadne to podobně jako MS... Snad si tam uvědomí někdo, že kvantita není kvalita...

Komentář

Velmi zajímavý je souboj značek, zatím vede peugeot (80) a fiat ztratil náskok, který měl na začátku (nyní má 66). Jenže na San Remo se zřejmě přihlásí až 11 peugeotů a uvnitř nebudou sedět žádné ořezávátka. Bodovat sice můžou jen dvě auta ale ty ostatní můžou 'odsunout' soupeře. Nevidím to s Fiatem moc dobře i když jede Basso. Už se těším, až přibydou do irc další značky.

Komentář

Červ: Nicolas řekl na Barumce, že víc jak 11 až 12 soutěží rozhodně nebude. Když odečteme 2, co se škrtají, vyjde nám 9-10. Je to dost, ale zas ne tak strašně moc, navíc v Evropě...

Komentář

Mirek-607: Letos máš 9 soutěží, dvě se tedy škrtají, takže 7. Ale myslím, že v lepším případě 9 soutěží příští rok bude už pro soukromníky moc, ale mile rád se nechám příjemně překvapit.

Komentář

shodneme se na tom, že 12 soutěží je hrana a že škrtat by se mohly 3?

Komentář

Původně odeslal sloní kýta Zobrazit příspěvek
                              shodneme se na tom, že 12 soutěží je hrana a že škrtat by se mohly 3?
                              Otázka je, zda i 12 soutěží není moc:-)
                              Dočkáme se v sezoně 2008 České posádky v IRC?

Komentář

Working...
                              X