Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Nová pravidla FIA

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

Re: Nová pravidla FIA

Původně odeslal dřevěná srnka Zobrazit příspěvek
    PP-fakt myslíš, že u trati bylo 3 miliony lidí? Tam bude asi nula navíc, viď? Nějak si to nedovedu představit.
    ja si nemyslim, ze to je preklep, kdyz si vezmes, ze necelych 300tis. lidi bylo loni v brne na motoGP, tak to podle me neni zase tak neuskutecnitelne
    Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Komentář

Ty výpočty návštěvnosti dělají všude stejně. Sečtou (odhadem) všechny lidi na všech RZ. To, že tím pádem některé sčítají 12x nikomu z pořadatelů nevadí a sponzoři se tetelí blahem. Když si vzpomenete na nejnabitější Barumky, tak to asi vypadalo takto: současně se jely asi 3 RZ, na každou v průměru bylo 5 přístupových bodů, u každého bylo 5 km fronta aut (což je asi 940 aut) a v autě byli průměrně 3 lidi. To máte 3x5x940x3 = 42300 diváků. Když k tomu připočtete nějaké místní, co přišli pěšky, dav v service a u startu, optimisticky se dostanete na nějakých 80000 diváků. Pořadatelé počítají tak, že těch 42300 vidělo 5 RZ a rázem je z toho s místími kolem 250000 návštěvnost.

Komentář

a taky, pokud je akce vicedenni, tak se to v podstate scita, takze ti co sou oba dny jsou zapocitani dvakrat
        Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Komentář

Pratele ja mam na pude asi 10 rocniku casopisu Rally Racing a tam jsem to pred lety vycet.
          Bude zajimat, ze RAC 1976 , 3248km 76 RZ v celkove delce 504km. na startu 200 vozu v cily71. Jinac plne souhlasim s Folym. To co pises 13.3 ve22.12 je take muj nazor.
          Mravenecz pise: Levnejsi 4kolka s turbem je podle me spravna jedina cesta. Nerozumim terminu-levnejsi 4kolka-. A proc vubec 4kolka -2dif+2polosy navic a proc turbo-drahe a poruchove.Lide chteji vydet to co maj doma v garazi jak s tim nekdo zavodi.

Komentář

Teda já osobně nechci vidět, jak někdo závodí s tím, co mám v garáži.
            Když k tomu připočtu pohon na přední nápravu, nedostatečný výkon a slabý podvozek (proti speciálu), tak na to nejsem v MS ani v nejmenším zvědav.

V mistrovství světa chci vidět něco extra, když budu chtít vidět obyčejná auta, tak můžu vyrazit například na Erzetku (nic proti ní, rád se kouknu i na tyto auta), ale v MS přeci jen očekávám něco jiného.

Komentář

Turbo stejně bude za chvíli mít většina nových osobních aut, včetně zážehových. Důvod? Emise. Už teď se ten boom objevuje a s přijetím nových emisních norem (a doufám, že i nové metodiky testování) se bude prohlubovat. A to říkám i přesto, že turba nemám rád a jsem příznivcem atmosférických motorů, byť ta moje podpora nemá žádný racionální základ.

Komentář

Na jedný straně fňukáte nad tím, že rally je taková jako F1 a že to k ní směřuje, a na druhý straně jste připosr... z aut, který se od F1 moc neliší. Nerozumím tomu. Pro mě opravdu je úspěch koukání na amatéry s otlučenou šunkou. Pohled na WRCo je taky pěknej, ale ten zážitek je rychlej a "krátkej". Navíc neskutečnej. Jestli se člověk dokáže stylizovat to těch kluků za volantem, tak se přikláním k těm předo(zado)hrabům z garáže. Jenže to je sentimentalita a rally už z těch dob uteklo. Pokud někdo volá k návratům ke kořenům rally, pak by musela zmizet ne jedna skupina vozů (WRC, S2k, S16 i N4).
                Dneska se v tom točí ale takový prachy a záleži na takových detailech, jako je vyvážení jezdce v gramech. Rally ale nikdy nebylo levný a vývoj neustrne.
                Vždycky ta auta vyzkoušela to, co pak s úspěchem či neúspěchem naplácali inžousti do civilních sraček. Vzpomínám na chladiče vpředu u škodovek, kotoučový brzdy - nejdřív vpředu a dneska je to skoro standard vzadu. Je to pokrok. Věřím, že třeba pohon 4x4 za pár let nebude jen výsadou dražších aut a Subaru (který je taky dražší).
                V současný době mi vadí sdružená skupina označovaná jako N4. Enko by asi měla být sériovka a ne auto, se kterým se nesmí na silnici.
                Jestli MravenecZ tvrdí, že "pomalá" auta nepřitáhnou lidi k trati, tak je mi to srdečně jedno. Stejně se rally stalo pomalu snobskou záležitostí. Spousta lidí sem chodí jen proto, že je to v módě. Poslouchat tatíka při odchodu z RZty, že to stálo za ho.., protože nikdo neboural, opravdu nemusím. Namítnete, že lidi přitahujou sponzory - možná... Každá statistika (počtu diváků) se dá vždy nafalšovat.
                No, už jsem toho nablil dost...

Komentář

Mirku, s tim turbem mas pravdu.
                  Rajle, dobre jsi to napsal.

Komentář

Rád se podívám na něco z garáže i na něco řádně dotaženýho. Oboje má svůj plácek pod sluncem a od toho jsou třídy a dělění. Hlavně ať se jede hrana, neboť to je to umění, kvůli kterýmu budu postávat v dešti, větru, zimě u erzetek a zírat...

Komentář

To já bych vydržel i kdyby svítilo sluníčko
                      Původně odeslal zoid Zobrazit příspěvek
                      Hlavně ať se jede hrana, neboť to je to umění, kvůli kterýmu budu postávat v dešti, větru, zimě u erzetek a zírat...
                      ... a přeci se točí!

Komentář

V tom případě se ale musíš namazat!

Komentář

To je ale taky problematické, protože namažeš-li se málo, tak se spálíš, ale namažeš-li se na sluníčku víc, tak si nic nepamatuješ

Z toho vyplývá, že namazat se je nejvýhodnější v noci za všech okolností, protože slunce nesvítí

Komentář

Nesmíš ale Mirku zapomenout, že srnky noc nerady, zvláště namazané - to pak skáčou pod auta jak divý. A pak je (ty auta) nemůže nikdo najít

Komentář

V tom případě by pro to měla FIA stanovit pravidla

Komentář

Už zakládám srnčí obdobu autoklubu a zažádám o přidělení lesní sportovní autority, abychom se těmi pravidly museli řídit. Na dobrovolnost lesní zvěře nevěřím! Budu prezidentem. Prvním a nafurt, demográticky.
                                ... a přeci se točí!

Komentář

Working...
                                X