Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Novinky ve WRC

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Doktor
    replied
    Re: Novinky ve WRC

Tisková konference proběhla... Odkaz na záznam zde: http://www.ustream.tv/channel/toyota-en

To co nás tu zajímá od cca 18:30
    Představení řidičů všech různých kategorií od 31:00.
    Naposledy upraveno Doktor; 30-01-15, 07:22.

Zanechat komentář:

• Medved
    replied

Toyota by měla mít v pátek tiskovku....

O možnosti, že se Korsika vrátí do MS se prý bude rozhodovat 5 nebo 6 unora (možná to bude spíš o tom, zda na to bude dostatek financí).

Zanechat komentář:

• hujer
    replied

Narazil jsem na zprávičku.Zda bude pravda či ne se teprve uvidí:23.01.2015
    Oznámení Toyoty o vstupu do MS v automobilových soutěžích by mělo přijít příští týden

Zanechat komentář:

• ElKubin
    replied

Zdravím pánové, http://www.rally-mania.cz/rallycross.php?id=16290 v tomto článku mě zaujala jedna věc. Hlavně ta, kterou mám v hlavě s rally spojenou už dlouhou dobu a rád bych znal i názor někoho jiného. Ta část, kde Pucher mluví o finančních nákladech, které jsou zlomkem toho co ve WRC. Jak se na tohle díváte? Mě osobně tedy přijde, že rally (ta světová především, ale následně se od toho odvíjí i lokální šampionáty apod.) trpí hlavně kvůli maličkostem na "zpestření", které se nesmyslně vymýšlejí na úkor např. pravidel, ale přitom zamyšlení se nad finančním ohledem sportu, by samo o sobě přineslo mnoho pozitiv (zájemci z řad sponzorů, jezdců, automobilek, týmů a následně fanoušků apod.) Zajímal by mě i jiný názor. Dík

Zanechat komentář:

• Medved
    replied

V podstatě jsou dve moznosti, jak bodovat do týmů, bud jako výrobce/továrna (Manufacturer) nebo jako tým (WRC Team). Další informace jsou bez záruky, konkrétně možno dohledat někde na webu FIA.

Výrobce mj. musí odjet vsechny závody MS se dvema auty, určí si týmovou jedničku a musel se zaregistrovat do Xtého prosince 2014, přičemž název týmu musí obsahovat značku výrobce vozu. To jsou zmínění VW, Citroen, Hyundai a M-Sport (tam je to nějak jako vyjímka, M-Sport se bere jako výrobce místo Fordu, nevím přesně).

WRC Team - může startovat jen s jedním autem (ale i dvěma) na minimálně 7 závodech (alespoň jeden mimo Evropu). Jezdce zřejmě může střídat libovolně a registrovat se může do té doby, aby stihl splnit podmínky odjetých závodů (bývalo to tak), název může být "libovolný". Body se tomuto týmu počítají až po registraci (pokud odjede závod(y) před registrací týmu, body se nepočítají).

Takže tebou jmenovaní jezdci mimo tovární jsou/budou startovat jako WRC Team.
    Pro 2015 by to zatím (někdo se může přidat) měli být: VW Motorsport II (Mikkelsen), Jipocar (Prokop), FWRT (Bertelli), "tým" Kubica a "tým" Paddon (nevím, jestli použijí loňské označení N Motorsport).
    Předpokládám, že na resultech to bude doplněno přesně později (podle skutečnosti, nejspíš až se vydá "ofiko" startovka na Monte)

Zanechat komentář:

• WRCkoŇ
    replied

Zdravím pánové, mám otázku ohledně nové sezony a bodování týmů: Jasno mám u továren: VW Ogi, Lat_ DS Meeke, Ostberg (monte Loeb)_ Ford Otík, Evans_ Hyundai Neuville, Sordo_, pak Prokop.. A ted se k tomu dostávám: Někde tu proběhl dokument od FIA, kde byly ještě jako do hodnocení týmů zmíněni: Mikeš, Bertelli, Paddon a Kubica.. Na resultech je do hodnocení týmů z těchto čtyř zmíněn akorát Bertelli.. Víte někdo jak to je?? Přijde mi divný, že by Mikeš a Paddon nejeli do hodnocení týmů ( VW II, Hyundai N) u Kubici bych to chápal, ale taky se mi to nezdá.. Víte někdo jak to teda je?? Díky mnohokrát za odpověd

Zanechat komentář:

• Medved
    replied

Je pravda, že Kubica si na Monza auto od A-Style chválil, na druhou stranu A-Style těžko může technikou konkurovat M-Sportu (pokud ten bude chtít).
    Éterem šla také verze, že na Janner a Monte dodá auto A-Style a od Švédska bude Fiesta přímo od M-Sportu.
    Ale asi bude třeba počkat na ofiko tiskovku, jak toopravdu bude...

Zanechat komentář:

• mickey
    replied

Na FB v It se píše jako o hotové věci, že Robert pojede za A style celou sezonu ve WRC. Talijáni ho milují........

Zanechat komentář:

• Medved
    replied

Kubica pojede i nadale v MS s Fiestou WRC. Tisková zpráva během příštího týdne oznámí více. (auto může být přímo od M-Sportu, možná je i spolupráce s A-Stylem, se kterým jel Monzu...)

Zanechat komentář:

• hujer
    replied

Že by jen spekulace?:http://www.rally-mania.cz/news.php?id=16219.Není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu.

Zanechat komentář:

• kure
    replied

tak něco ohledně návratu na Korsiku spekulují i tu: https://translate.google.com/transla...tml&edit-text=, ale ten překlad do angličtiny není zrovna nejlepší. Otázka však je, co na to pořadatelé, Francouzská rally má pevný datum na začátku října, takže by asi museli soutěž posunout a ERC by buď uzavíral někdo jiný, nebo by bylo míň podniků...

Zanechat komentář:

• t.s.v206WRC
    replied

Jenže Korsika je součástí ME. Mně osobně Francouzská rally v okolí Alsaska chybět nebude. Jedná se totiž o téměř stejný charakter soutěže jako v Německu navíc je soutěž hrozně rychlá a řekl bych až nebezpečná. Po Finsku (průměr 122,1 km/h) a Polsku (118,8 km/h) byla Francie 3.nejrychlejším závodem letošní sezony s pruměrem 115,1 km/h.
    Naposledy upraveno t.s.v206WRC; 10-12-14, 07:31.

Zanechat komentář:

• Shacki
    replied

Alsaský region už nebude příští rok finančně příspívat na Rallye Alsace. Těžko teď říct, jaký dopad to bude mít na konání soutěž. Osobně bych byl pro návrat na Korsiku.

Zanechat komentář:

• S-Works
    replied

Původně odeslal S-Works Zobrazit příspěvek
    Téma, které s WRC zdánlivě nesouvisí, ale mohlo by slušně zahýbat koncernovými aktivitami v motorsportu.

Před chvílí bylo osvětleno to, co bylo nejdříve spekulací. Bývalý šéf Scuderie Ferrari Stefano Domenicali (od minulého týdne zaměstnanec Audi) má připravit předsedovi představenstva Audi Rupertu Stadlerovi detailní plán ke vstupu do F1. Týká se vytvoření potřebných struktur, pracovních metod, ekonomických plánů a také seznamu klíčových lidí. Zatím to je jen plán, ale úspěch Mercedesu evidentně nenechal Audi chladným.
    Tak nakonec je ta studie proveditelnosti přímo pro VW...

Zanechat komentář:

• hanak95
    replied

Celkem zajímavý článek. http://www.rally-mania.cz/news.php?id=16205

Zanechat komentář:

Working...
X