Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Novinky ve WRC

Collapse
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Ukázat
Clear All
new posts

 • Medved
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  M-Sport dnes potvrdil sestavu pro příští rok - Evans a Tänak.

  Zanechat komentář:


 • Ctyra
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Zdravím, nechci kvůli mému dotazu, ohledně Monte Carla 2015, zakládat forum (to udělá jistě někdo povolanější), ale mám prosbu a proto zde píši.
  Příští rok pojedeme s partou poprvé na Monte a rád bych věděl nějaké infa, kdo již tam byl. Jak je to se vstupem, které RZ navštívil, jaké úseky atd. Popřípadě, kdyby sepsal menší popisek jejich výletu. Neboť co jsem našel v Deníčku ewrc, je již zdřívějška. Předem děkuji za priváty.

  Zanechat komentář:


 • ElKubin
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Osobně si myslím, že WRC by potřebovalo více soukromníků, myslím, že bohatě by stačily pro tyhle soukromníky starty na evropských soutěžích. Prokopovi bych přál nějakou silnou alianci, třeba s Ostbergem (kdyby neměl angažmá),se zmiňovaným Bertellim a byť je to velmi nepravděpodobné, ale aspoň jako úvaha, třeba Bouffier nebo Hanninen. Kdyby měl Martin silnější tým, mohl by bodově myslet i trošku výše a blíže továrním týmům, což by bylo super a ne nereálné.

  Zanechat komentář:


 • kure
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  nejraděj bych tu veřejně vyhlásil, že pokus se Petter vrátí do MS v rally, tak sežeru svoje boty, ale maj nezdravou zelenou barvu, tak to dělat nebudu ale myslím si, že Péťa chce zvýšit spolupráci s Citroenem v rallycrossu, kde by chtěl mít tovární podporu a nevidím důvod, aby šel do rally, kor když jeho PSRX team šlape a letos byl mistrem světa

  Zanechat komentář:


 • Loren9
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  A co Petter Solberg? Rikal ze na pristi rok taky jeste nema nic jiste.

  Zanechat komentář:


 • Medved
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Dlouho se tu nespekulovalo a nevyráběly seznamy, tak proč to nezkusit?
  Koho příští rok uvidíme ve WRC? Krom VW je to celkem otevřené, i když se asi zásadní změny nedají očekávat

  Volkswagen I - Ogier a Latvala
  Volkswagen II - Mikkelsen

  Citroen (DS) - Meeke a ???
  Meeke je prý téměř jistý, Citroen měl jméno prvního jezdce oznámit včera, no třeba se ho dozvíme dnes. Druhý jezdec by měl být zveřejněn do konce týdne. (ve spekulacích figuruje samozřejmě Ostberg, dále někdo z "Citroeních" mladíků - Lefevre, Chardonnet, eventuelně jezdec ze koncernového Peugeotu, třeba Abbring)

  Ford (M-Sport) - Evans a ???
  Evanse si podle všeho Wilson ponechá a k němu zřejmě přidá někoho "dostatečně rychlého a s penězma". Nejvíce se mluví o Tanakovi, ale ve hře jsou prý i jiní jezdci, možná i Ostberg. Nebo nakonec někdo jiný? Do konce týdne bychom se jméno druhého jezdce měly dozvědět.

  Hyundai - Neuville a Sordo a ???
  Neuville bude u "korejců" jedničkou a kdo k němu? Sordo má novou smlouvu na další dva roky, mluvilo se o deseti soutěžích. Zřejmě tedy Hyundai bude opět na místě "dvojky" střídat Sorda s jiným jezdcem (jezdci). Kdo Sorda doplní? Jiná dvojka nebo třeba jen vybraní specialisté na určité soutěže (třeba specifické Švédsko a Finsko nebo zámořskou Autrálii)


  A další jezdci / týmy?

  Paddon - oznámil, že by měl v MS pokračovat odjetím 9 soutěží na šotolině. Krom druhého týmu Hyundaie (pokud bude Motorsport N i nadále jako druhý tým) se mluví i o možnosti startů s Fiestou.

  Kubica - dle jeho slov je to 50:50. Bud pojede i nadále MS v rally nebo se vrátí zpět na okruhy (DTM?). Nejčastěji se spekuluje o tom, že pokud v MS zůstane, že se "vrátí" zpět k Citroenu a pojede v "druhém" týmu s WRCem připraveným u PH Sport. Ale zájem by byl určitě i u jiných týmů.

  Protasov - jak už psal Shacki, na vybraných závodech by mohl být týmovým kolegou Kubici u výše zmíněného PH Sportu.

  Bertelli - další jezdec, který zmiňuje možné starty s WRC v příštím roce. V průběhu roku se mluvilo i o možnosti určitého spojení s týmem Martina Prokopa.

  Prokop - možná je někdo více informován, ale dá se předpokládat, že pokud bude Martin pokračovat, tak asi opět s Fiestou v MS?


  Koho dalšího uvidíme alespoň občas s WRC v MS?

  Zanechat komentář:


 • Medved
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Setrvání Meeka u Citroenu/DS je prý taky v podstatě jisté.

  Zanechat komentář:


 • Shacki
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Podle francouzských zatím nepotvrzených zpráv pojede Kubica příští rok s DS3 WRC, ale ne přímo v továrním týmu, ale u PH Sport. Na některých závodech ho prý doplní Protasov.

  Zanechat komentář:


 • S-Works
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Téma, které s WRC zdánlivě nesouvisí, ale mohlo by slušně zahýbat koncernovými aktivitami v motorsportu.

  Před chvílí bylo osvětleno to, co bylo nejdříve spekulací. Bývalý šéf Scuderie Ferrari Stefano Domenicali (od minulého týdne zaměstnanec Audi) má připravit předsedovi představenstva Audi Rupertu Stadlerovi detailní plán ke vstupu do F1. Týká se vytvoření potřebných struktur, pracovních metod, ekonomických plánů a také seznamu klíčových lidí. Zatím to je jen plán, ale úspěch Mercedesu evidentně nenechal Audi chladným.

  Zanechat komentář:


 • Klauby
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Četl jsem, že Loeb byl několik po sobě nejlépe placeným francouzským sportovcem... Tak to asi musel mít o kapku víc...

  Zanechat komentář:


 • S-Works
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Za spolehlivý zdroj se dá pokládat Forbes, ale co komu přistane na kontu ví bezpečně jen dvě strany a je to koneckonců jejich věc
  Éra MS před 15 lety a níže se nedá s tou současnou srovnávat. Prostě to byl úplně jiný svět. Tabákové společnosti, které do motorsportu (obecně) lily astronomické sumy, jsou pryč.

  Zanechat komentář:


 • Medved
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Kolik berou jezdci v rally netusim, nicmene je to jen neoficiální info/spekulace (i kdyz pak s objevil i clanek na hlavni strance, takze na tom asi neco bude). V reakcich bylo i mj. napsano, ze 10 milionu bral v poslednich sezonach Loeb. Predpokladam, ze se jedna o samostatny "plat" a je to zrejme v Euro měně. ALe jak rikam, nevim, jak moc je to pravdiva informace.

  Zanechat komentář:


 • S-Works
  replied
  Re: Novinky ve WRC

  Původně odeslal Medvěd Zobrazit příspěvek
  Hyundai by prý rád přetáhl Ogiera do týmu. A Ogier zřejmě ještě neprodloužil smlouvu s VW, jedná se o peníze. Podle nezarucenych informaci by Ogier chtel 10 milionů.
  Před takovými 12-15 lety by byl takový výborný pilot s tímto platem hodně podhodnocený. A to i s osobními sponzory.

  Zanechat komentář:


 • ElKubin
  replied
  Re: No nazdar, to bude zase triumf hmoty nad duchem

  Chybí mi tam třeba Tanak, Ostberga bych viděl jako soukromníka a celkově bych byl pro větší počet velkých jmen v přidružených nebo soukromých týmech. Ti mladí a nadějní, kteří už pár let brázdí nižší šampionáty či evropu by měli nabrat zkušenosti s WRC vozem a třeba závodit o ty 7. až 10. pozice se zkušenými a zkušenějšími jako Prokop, Kubica nebo místními na každé soutěži.

  Zanechat komentář:


 • Miloš Vaníček ml.
  replied
  Re: No nazdar, to bude zase triumf hmoty nad duchem

  Solberg by byl de facto třetím továrním jezdcem, jako letos Kubica. Jinak dost mě překvapuje Chardonnet u Citroenu a Ostberg u Fordu, to je milé překvapení. Nečekal bych ani Nassera u Hyundaie.

  Zanechat komentář:

Working...
X