Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Neste Oil Rally Finland 2011

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Neste Oil Rally Finland 2011

Delší dobu jsem si pohrávám s myšlenkou opět založit téma této kultovní soutěže.Austrálie i Barumka ho již mají,tak nadešl ten správný okamžik tak učinit!!
    Letošní ročník se pojede v tradičním prázdnimovém termínu a to od čtvrtka 28.7. opět jen do soboty 30.7.2011.Závod je vypsán pro WRC,SWRC a PWRC.
    Oficiální stránky www.nesteoilrallyfinland.fi zatám mlčí,podrobnosti o tratích RZ mají být zveřejněny 25.2.2011.Již dříve bylo oznámeno,že se první etapa posune na jih až k Lahti.
    Teď si jaksi nemůžu vybavit,kdy se pojede šejk.Jestli již ve středu,nebo až ve čtvrtek a ostré RZty jen v pátek a sobotu?To by se toho v tradičním regionu moc neodjelo.
    Jsem z toho jaksi volajaky zmetěný!!

Re: Neste Oil Rally Finland 2011

Mají se jet tři etapy. Tedy ve čtvrtek, pátek a v sobotu. Je to psáno už v tématu "Novinky ve WRC."
    Stačí jedna chybička a v pr.eli je bednička - Tomáš Enge.

Komentář

Vím,že jsme se o tom už někde bavili,že se o tom psalo.Přesto že čtu fórum důkladně,tak si už nevybavuji den,kdy jsi to tam psal.40 stránek zpětně se mě pročítat znovu nechce.Takže čtvrtek ostrý RZty už od rána a šejk tím pádem už ve středu?

Komentář

Jo jo. Mělo by to to tak být. Ještě ti sem zkopíruju, to co jsem psal v tom jiném tématu: Ve čtvrtek se pojede v okolí Jyväskylä, pátek se pojede v okolí Lammi, Lahti, Sysmä a v okolí jezera Päijänne. V sobotu se pojede v okolí Jämsä, Korpilahti a Keuruu.
        Stačí jedna chybička a v pr.eli je bednička - Tomáš Enge.

Komentář

Neměl by někdo k dispozici mapy třeba loňských RZ? Chystám se do Finska poprvé a zatím máme zamluvené ubytování v Äänekoski, což je asi 40km od Jyväskyly, ale směrem na sever. Takže umístění pátečních RZ okolo Lahti mě moc netěší, skoro by bylo lepší bydlet přímo v Helsinkách. Už jsem někde četl, že RZ ve Finsku jsou od sebe hodně vzdálené, ale 200km přejezdy, to je mazec . Počítám s tím, že za den se dá stihnout tak 1 maximálně 2 RZ, ale stěhovat se každý den na jinej konce Finska, to bude docela sranda.
          Rally není sport, rally je způsob života.

Komentář

Napiš mi tvůj e-mnail přes SZ, mám mapy z loňska v PDF, tak ti je mohu poslat. To ubytování až tak vhodně zvolené nemáš, v podstatě to budeš mít možná na každou RZ minimálně 50 km. Podle míst, kde se podle WRC_com pojede, tak to tak bude i letos. Do Lahti je to jedno, tam je to fakt daleko odkudkoliv.

RZty se dají stihnout třeba 3-4 za den, s tím že v neděli asi jen 2, ale to je čistě můj odhad podle loňska a předloňska. Na letošní harmonogram a mapy si musíme ještě chvíli počkat.

Na ubytování doporučuju pročíst předchozí fora, Jara KL zná jeden kemp tak snad poradí. My spali předloni v chatičce za 400 € pro 6 osob na 3 noci zde: http://www.riihivuori.fi/ Ale prostě jsem tam přijeli na blind a bylo místo v chatkách u sjezdovky. Loni jsme spali u RZ ve stanu s jezerní hygienou a dalo se. Jediný co je trochu na hlavu jsou poplatky za parkování u RZ a spaní v lese - jsou to v podstatě soukromý pozemky a je doporučeno od pořadatelů že maj vybírat 5 € za auto, jenže jen doporučeno tak je to někde třeba 10 € a co jsem někde čet tak loni u Moksi to bylo i 20 €, ale tomu místu se doporučuju asi i vyhnout pokud nechceš stát v ohromnym davu vychlastanejch finů.
            If in doubt, flat out...legenda žije dál!

Komentář

Vycházel jsem z těhle map:
              http://www.rally-maps.com/country/Fi...-Rally-Finland
              ale pochopitelně nevím, jestli jsou tyhle mapy opravdu podle RZ z roku 2010. Předpokládal jsem, že tam žádný velký změny nebudou,takže jsem zvědavej jak to bude letos. Ale čím dřív budou informace o letošních rychlostkách, tím lépe. V Jyväskyle je ubytování nedostupný, takže podle RZ budu hledat nějáký ubytování abych to měl na erzety blízko.
              Rally není sport, rally je způsob života.

Komentář

My jezdíme do kempu Rasua v Jämsänkoski.Je to 40 km pod Jyväskylou a 10 km nad Jämsou,což je v okolí sobotních RZ.Naposledy nás stál 130 eček (2 stany,3 lidi,na 5 nocí).Mají tam i chatky pro 4-6 lidí,cena tuším začínala na 45-50 eurech za noc,ale ty bývají hodně dopředu zadaný.Cena je z roku 2009,loni jsem bohužel nebyl.

Komentář

Ahoj letos planuju nejakou sotolinu MS rozhoduju se mezi finskem a Sardinii mohl by nekdo tady dat nejake info nakolik to muze vyjit komplet sevsim vsudy?? Klidne i ruzny varianty letecky autem trajekt atd diky

Komentář

Pro každého jinak, záleží na spoustě věcí, kde budeš bydlet, co sníš, jak pojedeš...
                    Sardinie určitě asi levnější - hlavně co se týká místních cen. Skandinávie je drahá na jídlo a pití.
                    Jinak si to musíš spočítat, neni na tom nic těžkého - letenky na netu, pro Sardinii hledat na EasyJet.com (niízkonákladovky Ti letuška apod. servery nenajdou) a letět přes Milán, půjčení auta taky na netu, benzin dle spotřeby, ubytování na netu, nebo stan, trajekty atd.

Velkej rozptyl cen můžeš jet v 8 lidech dodávkou za 6 tis. a spár pod stanem, můžeš letět s 4* hotelem za 30 tis. Tohle ti tu nikdo nenapíše, projdi fora z minulých let.

Komentář

Finsko letadlem, auto střední třdy Golf, Picaso, Fabie combi z půjčovny na letišti, spaní v chatkách se saunou a kuchyňkou v kempu u jezera, jídlo něco z domova nějakej ten řízeček něco v Mc Donaldu a něco dokoupíš na gril v supermarketu v Jyväskyla. Chaty měly gril. Vyšlo to na 15.000,-. Bylo to super ráno koukáš na RZ a večer v telce na to co jsi viděl ráno na místě a v pondělí jdeš normálně do práce a vyděláváš proti těm kteří jedou bydlíkem ještě 2dny a pak jsou další dva dny nepoužitelny protože jsou jak zpráskaný z cesty.To samé se týká cesty tam.Takže vyděláváš 4dny a tím se dle mého maže rozdíl navíc je to celkem komfortní.

Zajišťoval jsem to pro 12 lidí.
                      Tj. 12 letenek, 3 auta po čtyřech a 2 chaty po 6ti lidech.

Komentář

Autem to udělám za 15 pro dva sice v kempu,ale i s jídlem,pitím vč.škopků a rallye pasama.Tam to trvá 20 hodin + spaní před trajektem,zpět 18 hodin.Je fakt,že to pak chce den volna na aklimatizaci.Ale zase do auta si vezmeš spoustu věcí,který jaksi do leteckýho zavazadla nenacpeš.

Komentář

Chlapi, existuje někde nějakej zápisníček nebo instrukce, abych si mohl udělat zhruba představu o cestě autem do Finska ? díky předem

Komentář

Ve forech z minulých let je vše ohledně cesty autem, cesta, benzín, poplatky i kde s a jak si dát pozor na policajty.

Já to mám za sebou jak letecky tak autem a asi záleží na tom jak k tomu kdo přistupuje. Cesta autem má něco do sebe pokud chce být člověk více nezávislí a vidět třeba i něco více než Rally - Tallin, Riga i Helsinki po cestě nabízejí příležitost tahle města poznat a to není vše co lze cestou vidět, to záleží na každém. Já mám třeba rád nejan závody ale cestování jako takové, takže auto mi přijde zábavnější. Ale je pravda, že po cestě zpátky je člověk jak zmlácenej. Výhoda je taky, že si člověk vezme co chce.

Letecky je to pohoda a rychlé a asi i klidnější. Loni jsme letěli s Lufthansou za 4000,-. Bohužel do Helsinek si nepouštěj nizkonákladovky, tak levnější letenky už jsou celkem zázrak.

Komentář

Lahti historic Rally 28.-30.7.2011 je zmińována v programu Mirka Janoty s Kadetem.Takže se můžeme těšit na dalšího čecha na startu finské rally?!Předpokládám,že historická Evropa se pojede na vybraných RZtách po startovním poli jezdců MS.

Komentář

Working...
                              X