Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Španělsko 2017

Collapse
X
 • Filtr
 • Čas
 • Ukázat
Clear All
new posts

 • Španělsko 2017

  Chystá se letos někdo? Jedeme poprvé, tak kdyby někdo hodil nějakou zkušenost, tip, budu rád.

  Díky

 • #2
  My jsme byli vloni. Dám pár postřehů. My jsme spali na RZ zavření uvnitř. Pokud budeš nocovat na parkovišti ( plocha na parkování, tráva, hlína), těsně u šejku v Salou, tak se nenechej vyhodit od místní policie. My jsme najeli večer a odehnali nás pryč a ráno to stejně bylo plně obsazeno, dokonce i těmi co neodjeli a stáli vedle nás.
  První den klasické RZ na šoto, zde výběr místa není problém, kam zajedeš tam si vybereš. Úplně v pohodě co se týká přístupu i počtu diváků.
  Přejezd na druhý den večer, resp. už za tmy. Problém kolem trati najít místo. Hodně lidí, ale nakonec se podařilo. Asfalt většinou docela široký ( alespoň pro mě). Výhoda že se mohlo katovat. Třetí den jsme chtěli na power stage - najížděli jsme v cca 7 večer a bez šance se nechat zavřít. Totálně plno. Ani na konci u známého kruháče nebylo možno min. 1 km zaparkovat. Lidí mraky. Tak jsme přejeli na tu druhou nedělní a po projetí cca poloviny RZ jsme zaparkovali natvrdo 2 metry od cesty. Sice problémy s pořadateli, ale nakonec nás tam nechali stát. Tolik lidí jsem ještě na RZ neviděl co v neděli.
  Atmosféra v pohodě. U diváků skoro žádný alkohol, ale zato se tam hulí tráva. Mladí staří prostě skoro všichni. Neplatí se. U trati si stoupneš ve většině případů , kde chceš, bezpečnost nechávají na divácích. Pozor na jiný čas, resp. doby stmívání a rozednění. V 8 ráno je ještě tma a naopak večer déle světlo.
  Kdyby Tě něco zajímalo, ozvi se.
  P.S. vím že před cca 4 lety někdo psal deníček ze Španělska. Pohledej.

  Komentář


  • #3
   Ty jo díky moc. Máme v plánu najít ubytko u moře tak nějak ve středu soutěže a vždycky vyrážet z "domova". Jsme přejížděči, ale to skoro z toho jak píšeš vypadá, že není možné? Zkusím najít deníček, díky. - edit - což se mi nedaří, neví prosím někdo?
   Naposledy upraveno ombre; 04-09-17, 11:40.

   Komentář


   • #4
    https://www.ewrc.cz/clanek/21396-katalansky-denicek/

    Komentář


    • #5
     Děkuji.

     Komentář


     • #6
      Původně odeslal ombre Zobrazit příspěvek
      Jsme přejížděči, ale to skoro z toho jak píšeš vypadá, že není možné? :
      Podle harmonogramu je přejíždění bez šance. Snad jen v sobotu se dají stihnout 2RZ + Superspeciálka v Salou. Někde se parkuje i 2-3km od RZ a cestování je ta pomalé - hodně klikaté cesty v horách.

      Ubytování doporučuju přímo v Salou, je to podobné jako v Rimini u Legend. Město plné apartmánů a hotelů a v téhle fázi roku ožívá jen soutěží, jinak město duchů.

      Vezměte si také teplé oblečení. Byť by člověk řekl, že ve Španělsku bude v říjnu teplo, tak v těch horách může být pěkná kosa.
      If in doubt, flat out...legenda žije dál!

      Komentář


      • #7
       Taky díky. Pátek je určitě nereálnej přejíždět, tedy dva průjezdy. Sobota jde /když půjde všechno dobře samozřejme/ podle mě zvládnout 5 RZ a v nedeli 3, což je 10 průjezdů celkem a to bych byl spokojenej

       Každopádně díky
       Naposledy upraveno ombre; 07-09-17, 16:26.

       Komentář


       • #8
        Pokud se týká přejíždění, tak Ti přeji hodně zdaru a pevných nervů. V sobotu by se snad dalo přejet, ale na neděli, no nevím.... Power stage nemá kromě startu a cíle žádný přístup. Je to celé v nepřístupných horách. Start i cíl jsou totálně plné už v sobotu večer (alespoň v loni to tak bylo. Myslím, že to letos bude stejné). Jak píše BIGMIKE klidně můžeš stát 3 km od přístupu na RZ, pokud nemáš slíbenou nějakou VIP placku. Až se vrátíte, písni jak jste to zvládli.

        Komentář


        • #9
         Jo asi to vypadá jen na sobotu, power stage tady bude asi hodně oblíbená. Podám info z místa, díky všem za pomoc.

         Komentář


         • #10
          Nemáte někdo nějaké info jak to vypadá se situací ve španělsku? jestli stávky a včerejší blokování seznamovacích jízd nějak ovlivní průběh soutěže?
          RallyfansTišnov

          Komentář


          • #11
           Kdo ví? Jestli opravdu Catalunya vyhlásí opravdu nezávislost, což katalánský premiér slíbil veřejně do 48 hodin po sečtení všech hlasů (čeká se především na dopočítání korespondečních hlasů) tak bude možná business over. Ofiko zdroje jaxi mlčí. Jak znám Španěly, tak si dokážu představit, že selektivně a místně přeruší protesty, aby se rally konala. Koneckonců se jmenuje Rally Catalunya a ne Rally Spain... Neofiko info porůznu rozeseté třeba tady: http://www.motorsportforums.com/show...da-2017/page13
           https://websinsta.info/tag_rallyracc

           Komentář


           • #12
            Tak jsem trochu zjišťoval a prý byly snad jen problémy s nějakými administrativními dokumenty či co....pokud dobře překládám tak že je kurýrní služba nedoručila kvuli zácpám včas....ale mělo by se to týkat jen medii a věcí které by chod samotné soutěže ovlivnit nemělo......jinak prý vše probíhá v normálu....
            RallyfansTišnov

            Komentář

            Working...
            X