Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Rally Sweden 2019

Collapse
X
  • Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Rally Sweden 2019

Za měsíc je tu 2. soutěž MS - https://rallysweden.com/en/
    Mapa a harmonogram zde: https://rallysweden.com/en/the-race/

Závod okořeněný účastí 5 mistrů světa (4 za volantem) - https://www.ewrc.cz/clanek/33338-sve...-mistru-sveta/

S partou se tam letos chystáme...poprvé. Lupeny, ubytování i cestu už máme vyřešené.
    Ale rád bych tu poprosil o užitečné rady a zkušenosti všechny, kdo se rádi o cokoliv podělí.

Zajímá mě hlavně:
    Jak je to s parkováním, jestli jsou vyhrnutá parkoviště?
    ​​​​​​​Jestli se dá dostat i jinam než na divácký místa? - s ohledem na to, že krajina bude pod sněhem
    Tipy na nějaká místa - asi bych se rád vyhnul divácky přeplněným místům typu Colin Crest, kde je spoustu lidí a neni toho moc vidět
    Dá se přejíždět? - podle harmonogramu jsem si předplánoval na pá i so 3 průjezdy. Napřed 2x na jedné RZ a večer přejet na Torsby
    A jak to přežít? - typy a triky jak vydržet stát půl dne u trati v -20° a v metru sněhu :-)
    If in doubt, flat out...legenda žije dál!

Z mých zkušeností.

Parkování všude v pohodě. Příjezdové cesty prohrnuty, to samé se dá říct o odstavných plochách.

Na rz lze dá dostat úplně všude, je dobré na rz přijít z časovým předstihem, aby člověk mohl jít po trati a nemusel se brodit sněhem.

Tipy? Dám jeden. Vyhnout se celé rz s Colin Crest. Jede se v sobotu, jde se nejen na to místo,ale na celou rz podívat snad celé Švédsko(spousta si hlavně pořádně zachlastat) takže i když člověk jede s někalika hodinovým předstihem na tuto rz,ani to kvůli abnormálnímu množství aut návštěvníků není zárukou, že tuto rz stihne.

Vždy zůstáváme celý den na jedné rz na oba průjezdy, tak nedokážu vyhodnotit, zda se vyplatí přejíždět. Ale ten program je bohatý i po průjezdu startovního pole, kde začnou jezdit místní šílenci v autech snad všeho druhu a stáří, tak člověk pořád na něco čučí.

A jak přežít? Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečení lidé,asi tak. Prostě si obleč nejlépe nějaké oteplovačky, dobré je do rukavic i botů si koupit takové ty vyhřívátka, které tam vložíš a za mne to fakt funguje a zahřeje. Ráno si vždy uvařím termosku horkého čaje, vezmu pleskačku slivovice k tomu čtyři piva a přežiju tak celý den. Všude hoří spousta ohňů, tak je možné i tam chvilku postát. Hlavně jak už jsou zakladatelé těch ohňů sežraní, tak se jdou družit s jinou skupinou, tak máš celý oheň pro sebe. Jinak tolik ožralých lidí v takovém mrazu, tak to neuvidíš nikde. Ale je to parádní podívaná, tím myslím nejenom ty auta,ale i na to, co se děje mezi lidma, jak se chovají, jakou to má atmosféru. To je něco. Co jsem tam zažil teplotní rekord bylo - 28st. Jinak posledně to šlo, po ránu -12st, přes den tak -7st.

Komentář

Díky moc za tipy! Nějak tak sem si to představoval a sme na to nachystani. Jedem taky poprvé do Švédska.

Komentář

Přejíždět se obecně moc nedá a hodně se chodí pěšky. Na pumpách doporučuju nakupovat ty rozřezané kuláče s kouskem pepa uvnitř - teplo několik hodin. Dobré jsou sáňky, kam se nahazí všechno co nesete s sebou na rz, je běžné že se jde 5km na vložku. Pohyb kolem trati úplně v pohodě.

Komentář

Původně odeslal Gurun Zobrazit příspěvek

A jak přežít? Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečení lidé,asi tak.
          :-) Teď jsem si vybavil třeba loňskou Sardinii, 13° a chcavec na Tule v kraťasech a crocsech - takže si dovolím nesouhlasit a nebo mi všichni co říkali, že Sardinie je zárukou dobrého počasí a nikdy tam nepršelo lhali. Ale jasně Švédsko je asi mnohem lépe předvídatelný, takže snad víme do čeho jdem.

Jinak moc Ti díky za obsáhlou odpověď a i Ombremu za typy. Pokud si kdokoliv další vzpomene na něco užitečného, tak sem s tím ;-)

If in doubt, flat out...legenda žije dál!

Komentář

Admin smazat. Děkuji
            Naposledy upraveno Čtýřa; 27-01-19, 17:21.

Komentář

Záleží na tom jak si to naplánujete a jak jedete.Pokud obytňákem - není co řešit. Večer nebo v noci se přesuneš na raní Rz. Když přijedeš k shake Rz a vyspíš se tam tak neřešíš ráno fronty a to jak daleko zaparkuješ,každopádně počítej s tím že fakt než si vybereš místo dáš tak cca 3-5 km pochoďáček.Záleží kolik je sněhu,podud mooc je to projeté frézou,pokud málo je to vychozené. Nikdy jsme dřevo netahali. Vždycky se přifaříš - slovu Slivovica Czech Drink rozumí snad už všichni švédi i noři :-) a za doušek tě nechají ohřát a občas ti za to opečou i buřta.
              Colin Crest je kult,který je třeba navštívit,1.průjezd jsem šel většinou někam dál proti Rz na slunko - fakt po ránu kosa a pod skokem je stín,mezi průjezdama stihneš auto a jídlo,pokud teda nejsi až někde v .... zaparkovaný. Speciálka v Karstadu je šou se vším všudy.Po ní pak přejezd na některou s těch norských,záleží jestli řešíte náklady na PHM nebo jedete že chcete vidět co nejvíc,ale víc jak 3 Rz fakt nedáš po přejezdu ze dvojitého průjezdu možná konec 1. průjezdu a pak špicu 2. a máš toho dost.

Komentář

Ahoj, kdyby měl někdo volné místo do Švédska, tak se rad přidám spokojim se i s místem na zemi v obytnaku.
                kdyztak prosím na mail ondrabenda@icloud.com

Komentář

Sestřih ze Švédska dnes od 22:00 na ČT Sport.
                  FANS OSEK !!! nové video: Historic Rallye Kramolín 2014
                  Stanisi, nikdy na tebe nezapomeneme

Komentář

Naštěstí budu v sobě mít 5 kousků po Kometě,tak snad ten komentář přežiju

Komentář

Berme to positivně, alespoň náš sport obohatí nová slova a výrazy :-D

Komentář

Tak kdo byl? Jaké jsou zážitky?

Komentář

Původně odeslal JaraKl Zobrazit příspěvek
                          Naštěstí budu v sobě mít 5 kousků po Kometě,tak snad ten komentář přežiju
                          Nakonec jsem to shlídl až dnes.
                          No co říct? Asi lepší než z Monte.Ale pořád si plete etapy s RZtama a těm jeho speciálám taky jaksi nemůžu přijít na chuť.A po tom Ojjovi se mi zvedá kufr.
                          Shacki nechceš jim v ČT jako reprezentant rally komunity udělat trochu školení - instruktáž.Od eWRC by to snad vzali.

Komentář

Working...
                          X