Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Neste oil Finland 2019

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

Moje top z loňska, jestli se to jede letos nevím. Zde přenádherná aréna, skok jen jeden, ale zato pořádnej, protože byl navíc z kopce bokem: 61°46'14.7"N 25°09'21.9"E , konec RZ Kakaristo. Tempestini tam po tom skoku bojoval cca 150 metrů. Nevybojoval to. A zde rallyový kýč cca ve čtvrtině RZ Moksi, pohodička, zmrzlináři, párkaři, pivo, válení na trávě, auta pod plynem, vhodné i pro manželky a děti: 62.115783, 25.475031

Komentář

Původně odeslal Jirka ST Zobrazit příspěvek
      Moje top z loňska, jestli se to jede letos nevím. Zde přenádherná aréna, skok jen jeden, ale zato pořádnej, protože byl navíc z kopce bokem: 61°46'14.7"N 25°09'21.9"E , konec RZ Kakaristo. Tempestini tam po tom skoku bojoval cca 150 metrů. Nevybojoval to. A zde rallyový kýč cca ve čtvrtině RZ Moksi, pohodička, zmrzlináři, párkaři, pivo, válení na trávě, auta pod plynem, vhodné i pro manželky a děti: 62.115783, 25.475031
      RZ se jedou i letos. díky za tip. nemáš odkaz na nějaké video z těchto míst ?

Komentář

Původně odeslal Jirka ST Zobrazit příspěvek
        Ahoj, nějaké videa z tama nemáš? EDIT: kedarek byl o nějakou tu sekundu rychlejší

Komentář

Z Kakaristo ne, ale zvažoval jsem, že do Finska pojedu už jenom kvůli tomuhle místu. Jenže žena chce mermomocí do júseej, za to by byly uxusně všechny evropské soutěže WRC :-(. Jen připodotknu, že se na Kakaristo blbě dostává resp. my jsme šli asi 3 km proti trati tím výsekem pod el. vedením, co je vidět na mapě, ale asi je tam i jiná cesta. Zato jsme přijeli po kusu Ouninpohji :-). Průjezdy nenatáčím, z Moksi mám video, kde je vidět co je vidět, to jsem si natočil na památku, ale nevím, jak to dopravit, evtl. mi ťukni svou adresu na jiri.steg@seznam.cz jen abych věděl kam to přes úschovnu poslat.
          Taky se nám ještě vyplatilo jet na konec poslední RZ. Sportovně nic moc, ale ty skoky do cíle (Ogimu se ve vzduchu Ford poněkud dezintegroval a ještě v cíli byl půl metru ve vzduchu) byly dobrá show, ale hlavně jsme pak byli na dekoraci vítězů a to byl Zážitek. Ott naměkko, Tommi naměkko, Toyoda všechny líbal, atmosféra super.
          Nějak mě to vzalo, jestli by byl zájem, zkusil bych se domluvit s Kuřetem, že bysme napsali na hl. stránku Deník finských paniců neb jsme tam byli poprvé.
          Naposledy upraveno Jirka ST; 11-04-19, 08:17.

Komentář

Ha, byl jsem tak pečlivý, že jsem našel v PC stažená videa z pořadatelské rekognoskace. Byla loni na ofiko webu, letos asi taky budou, zde linky na ty loňské:
            Kakaristo https://youtu.be/ipuGko6I4hg?t=1388
            Moksi (auta byla k vidění na úseku z videa od začátku do cca 4:20) https://youtu.be/WX7psC-9bfA?t=223
            Je to zatraceně matoucí, klídek, pohodička, ty WRC bestie to holt viděly jinak :-), viz toto z Kakaristo:
            https://www.youtube.com/watch?v=O-7VnNj2ph8
            Naposledy upraveno Jirka ST; 11-04-19, 09:59.

Komentář

Zdarec, tak letos si konečně plníme sen a jedeme do světa a vybrali sme si Finsko. Budeme mít karavan, cesta naplánovaná, trajekt objednaný. Poslední věc je naplánovat RZ. Plán je nikde nepřejíždět, vždy večer předem dojet na Rz, kde budeme celý následující den.
              A proto se chci zeptat, zda by někdo znalý mohl poradit nějaké místo na každý den, vyčerpávajících způsobem do zprávy, popřípadě kdyby to byl někdo ze Zlínska tak se sejít někde u piva . A za další, kdo už tento trip absolvoval, tak nějaké užitečné tipy na cestu, či co vzít sebou. Díky

Komentář

My byli loni poprvý a při plánování dost pomohly oficiální onboardy všech RZ, které dal pořadatel na web. Z toho zhruba nějaká místa vybereš a po najetí naživo si vybereš nějaké konkrétní. Tím, že nebudete přejíždět to budete mít o dost jednodušší, protože spoustu pěkných míst je pro přejíždění daleko od přístupové cesty.
                FANS OSEK !!! nové video: Historic Rallye Kramolín 2014
                Stanisi, nikdy na tebe nezapomeneme

Komentář

Ahoj, nemáte někdo tip na ubytování pro 7 lidí nebo tip na kemp? Děkuji

Komentář

Zdravím, ač jedeme do Finska poněkolikáté, letos s náma jede poprvé rybář. Neznám moc nikoho z téhle sekty, ale neví někdo, jak je to tam s rybařením a následným grilováním ryb? Díky

Komentář

Zdravím, letos se chystáme podruhé do Finska. Před 3 lety jsme vyfasovali dvě pokuty za stání v zákazu (první v přístavu v Tallinu a pak naprosto nepochopitelnou kus od servisu v Jyvaskyla). Obě zůstaly neuhrazené ), takže bych se chtěl zeptat, jestli letos nebudou dělat v Estonsku resp. ve Finsku problémy. Díky za odpověď

Komentář

Jelikož při výjezdech z trajektu jsou kamery,tak se připrav,že tě můžou místní poliši zatknout!
                        A navýšení původní částky ve 100vkách %,to je můj soukromý odhad.
                        V roce tuším 2014 mladej zaparkoval naštěstí firemní auto v Jyväskyle naproti šejku u nějaký firmy,mám to dodnes schovaný za 60 eček.Další rok už jsem si nelajzl s tímto autem do Finska jet.
                        Jinak dejte si majzla,kdo jede po vlastní ose přes Estonsko na stacionární radary v lesích mezi Parmu a Tallinem.Poprvé za devět návštěv tohoto regionu mě došla pokuta (na 100 o 12 km)symbolických 10 euro,více stál převod na estonský účet...
                        Hlava mě to ale nebere,protože při zpáteční cestě v noci jezdíme rychleji a naštěstí nikdy nic

Komentář

To si s Finama dost zahravas, ten narod ma pravidla a zakony hodne rad.

Komentář

To vím,
                            ale to bylo v Estonsku!
                            Dohledal jsem si to v hokně v papírech přesně 98 na 90 za 12 Eček.
                            I přesto,že se snažím okolo radarů jezdit dle předpisů,asi jsem ho přehlédl
                            Ve Finsku jsou stacionární pěkně značený,ale bacha v období závodů občas měří ručními kdekoliv i v lesích mezi dědinami a to pak může být hodně drahé.....

Komentář

To bylo mysleno na Vita.

Komentář

Já mám taky zkušenost s estonským stacionárním radarem. Přesně jak píše JaraKl, někde v lesích mezi Parnu a Tallinem mě jeden radar blejsknul (červenec 2018 )a dodnes nic nedošlo. Jinak Finové mají zákony asi rádi, ale já tam za celou dobu švestky snad ani jednou nepotkal. Pravda - radary tam jsou taky, ale dobře značené.

Komentář

Working...
                                X