Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Modely – hotové (1:43, 1:18…)

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Kastle by na Kit Car z Abraxu upravit šla, je to jen body kit, trošku horší by byl přední nárazník. Přeci jen s kovem se hůře dělá, dále upravit zrcátka a přidat kapličku na střechu. (jsem plastikový modelář, stavím rally auta 1/24, ale pár kousků 1/43 už jsem taky dělal - Favorit, 130 LR a Octavia WRC). Interier by se taky dal předělat, upravit palubní desku, "vykuchat podlahu", předělat řadící páku a ruční brzdu, přidal nádrž a z plastových profilů udělat rám. To by asi problém nebyl, samozřejmě to sežere nějaký čas, není to hned. Nástřik bílou a zelenou na nárazníky taky není problém (pokud se jedná o tovární auto). Bohužel, problém bude s dekály nebo polepy. Ty udělat neumím. Pak by možná stálo za zvážení nechat si různé podsestavy zaformovat přo případné množení. Ale to už je jiná diskuse.

Komentář

• Původně odeslal K.Arno Zobrazit příspěvek
      Honzo v tomto máš asi smůlu. Jediný kdo opravdu Feldy uměl je Jirka, ale ten už modely dělá sporadicky. Dneska je pár výrobců, kteří se snaží, ale jsou to spíš umělecké pokusy než věrné modely. Taky bych do sbírky nějakou rád přidal, ale bohužel...
      Prosímtě a nemáš na Jirku nějaký aktuální kontakt ? Kdyžtak mi ho prosím pošli na sik@centrum.cz, pokud máš.Já mám jen číslo na mladého Jirku a to mi nějak nepremává. Že bych se ho zkusil zeptat, za to nic nedám. Už mi takhle kdysi stavěl Emilovu áčkovou fabii, bohužel už je to dlouho, co jsem pro ně (Cito Racing) něco psal nebo fotil, takže se s Jirkou tak nějak nepotkám....
      Honza Šnábl
      www.sik-foto.estranky.cz

Komentář

• Honzo tak jsem s Jirkou mluvil a modely už nedělá kvůli zdraví vůbec. To co popisuje Jirka výše je sice pravda ale takhle rozsáhlé úpravy navýší cenu modelu na mez, kterou je málokdo ochoten akceptovat.
        www.karno-rallymodely.cz

Komentář

• Tak jsem se k danému dotazu na Felicii KC taky chtěl přidat, ale vypadá to, že než jsem se připojil, tak už je "zodovězeno"... Škoda.
          www.pajuse.cz - podmořské, rally a jiné fotky - naposledy přidáno: Rally Kramolín 2019

Komentář

• Původně odeslal K.Arno Zobrazit příspěvek
            Honzo tak jsem s Jirkou mluvil a modely už nedělá kvůli zdraví vůbec. To co popisuje Jirka výše je sice pravda ale takhle rozsáhlé úpravy navýší cenu modelu na mez, kterou je málokdo ochoten akceptovat.
            Tak tím je to bohužel vyřešeno. O to radši jsem, že od něj mám aspoň tu áčkovou fabii, hlavně na interiéry je Jirka kanon. Pozdravuj ho. A děkuju.

Asi o něco méně náročná by byla stavba úzké Áčkové feldy, tuším že ji kdysi míval v nabídce Špacír, ale nevím, jestli mu nedělal interiéry taky Jirka...
            Naposledy upraveno MPI; 09-01-19, 13:23.
            Honza Šnábl
            www.sik-foto.estranky.cz

Komentář

• Není to úplně model, ale před svátky jsem na facebooku vyhrál RCčko M1:10 od Škoda Motorsport. A vzhledem k tomu, že kasle samostatně koupit nejde, tak by byla škoda jí rozbít a tak skončila myslím důstojně na zdi

Můj mazel Škoda 136L na www.tuner2.skoda-virt.cz

Komentář

• Poslední výtvor v r. 2018. Decals KArno

http://rallyeworld43.svet-stranek.cz...pg?nocache=170

http://rallyeworld43.svet-stranek.cz

Komentář

• Původně odeslal kastanek Zobrazit příspěvek
                  Poslední výtvor v r. 2018. Decals KArno
                  Ruda Hahnel... tak teď ještě mistrovskou 120 LS jeho mladšího bráchy Milana "Milíčka" Hahnela.

Komentář

• Nebráním se, rád bych, ale chybí dokumentace ;-)
                    www.karno-rallymodely.cz

Komentář

• Letité obtisky v akci :-) Arazim - Gál Barum 2011 Decals KArno

http://rallyeworld43.svet-stranek.cz...pg?nocache=188

Komentář

• Zdravím pánové chtěl bych poslat do světa to poslední co mne zbylo a už pro to není nikde doma místo. Snad mne to správci nesmažou hned. Fotky jsou na Rajčeti a v případě zájmu o některý kousek mne pošlete SZ nebo napište na e-mail Maxifavos@seznam.cz ohledně cen se nějak dohodneme. Vše je 1/43 vyjma modrého Cosworthu a Punta,ty jsou 1/24 a obojí upraveno pomocí dílů z Tamiye, u Punta to jsou kola s pneu a brzdy a u Coswortha je to rampa se škarpáky a v podstatě celý interiér včetně podvozku atd

Komentář

• Zdravím všechny. Potřeboval bych poradit. Rád bych si postupně (dle financí) koupil pár modelů rally. WRC, R5 a S2000. Nejprve škodovky (fabia, octavia atd.) pak se uvidí. Co jsem se tak díval, v úvahu přichází asi modely od Solido, abrex a IXO.
                          Kterou firmu zvolit ? Nebo je to jedno? Rád bych modely od jedné firmy, ale není to podmínkou. Jde mi o to aby auta vypadala stejně. Stejně kvalitně (nekvalitně), pěkně, velikostně (1:43 takže tam by to mělo sedět všude), detailně. Nebo je to hloupost ? Nechci aby jednou vypadala okna tak a pak onak, kola takhle a pak zase úplně jinak. Na detailech záleží. Buď je mít všude a nebo nikde. Pak je vidět rozdíl. Je blbý mít např. někde stěrače a někde je nemít. A nebo mit ale uplne jinak provedené.

Při pohledu na model nelze poznat od jaké je firmy ?

Někde jsem zde četl že se řeší i pneumatiky. To je pro mě tedy nepodstatné. Jestli na asfalt nebo šotolinu. To mě tedy opravdu nezajímá. Klidně bych i rád u každého auta jiné, alespoň bych měl všechny a vozy by byly rozmanité.

Další můj dotaz se týká celkového provedení modelů. Občas je vidět že modely jsou na takové destičce. Dá se z ní sundat ? Točí se kola ? Dveře se asi neotevírají, nebo ano ? (To posledni neni pro me důležité).

Moc informací o těch firmách jsem nenašel. Snad jen že Solido bylo založeno kolem 1930. Jestli jsem to přeložil správně.
                          Můžete mi prosím dát odkazy na ně .... a nebo napsat krátkou historii o Solidu, abrexu a ixu. Kdy byly založeny, kde apod.

Předem opravdu moc děkuji za jakékoliv info.

Komentář

• Czech4ever

Modely 1:43 jsou pěkné od firmy IXO. Dají se koupit relativně za rozumné peníze a jsou docela propracované.

Na podstavci jsou modely přišroubovány jedním nebo dvěma šroubky. Kolečka se točí, ale dveře u modelů 1:43 otevřít nejdou.

Komentář

• Czech4ever

Dobrá je Altaya, ale ta dělá škodovky výjimečně, ale ostatních značek jsou stovky, převažují auta z RMC, zhruba třetina, dvě třetiny jsou ostatní rally.

Škodovky určitě nejlepší od Abrex (novinky posílají na e-mail), ale dříve dělali závodních mnohem víc než dnes, a docela často limitované edice do 300 kusů, to už dnes prakticky nenabízejí, což je škoda.

IXO je dobré, ale škodovky má nepatrně větší, ale to je třeba mít měřítko v oku.....

Špatné nejsou modely od Bburago (na jejich stránkách je vždy katalog pro příslušný rok) rally auta jsou v měřítku 1/32 - WRC aut je aktuálně asi 48, začínají od roku 2006, ale nevím jak se dnes dají sehnat, většina je opět z RMC, začínali s první osmičkou startujících, dnes už jenom dvě auta, poslední jsou fordy fiesta 2017.

Solido se objevují výjimečně, v době fábie WRC dělali pěkné 1/18, některé včetně patiny....

Dobré 1/43 a 1/18 nabízí FoxToys, tam doporučuji nechat si posílat novinky na e-mail, nabízejí limitované edice třeba v řádech desítek nebo stovek kusů, ceny tomu logicky odpovídají.

Komentář

• Škoda 130 RS, Sedlář - Častulík, Valaška 1983
                                decals KArno

http://rallyeworld43.svet-stranek.cz...pg?nocache=148

Komentář

Working...
                                X