Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Co se jinde nevešlo

Collapse
X
  • Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• hujer: Je docela možné, že jsem ten článek nepochopil, ale ona se u nás někde jezdí nepojištěná rally? Nebo v čem je vlastně jádro problému, že EU potichu zničí automobilové závody?

Komentář

• Pane a četl jste to jen letmo? nebo dokonale?Tady nejde o nepojištěnou rally!Tady hrozí zánik motorsportu.

Odpor jednotlivých zemí ale nebyl úspěšný, neboť v květnu letošního roku Evropská komise potvrdila, že neomezené pojištění bude povinné pro „jakýkoliv druh vozidla, pokud mezi jeho běžné funkce patří přeprava, a to bez ohledu na terén, kde se vozidlo nachází, a bez ohledu na skutečnost, zda stojí nebo je v pohybu“. To skutečně znamená, že pojistit bude nutné i ony sekačky nebo třeba golfové vozíky. Jenže zatímco takové stroje vám pojišťovna pojistí za drobné bez větších problémů, v případě automobilových závodů to tak jednoduché není.

„Toto nařízení se vztahuje na jakékoliv motorové vozidlo, na jakémkoliv povrchu, kdekoliv v Evropské unii,“ uvedl Chris Aylett, šéf asociace motorsportu. A dodal, že v jeho důsledku mohou být jakékoliv závody v Evropě od počátku příštího roku fakticky ilegální. „Žádná pojišťovna totiž nebude krýt riziko nehod v rámci motorsportu. Není možné převzít odpovědnost za veškerá možná zranění osob, která se na závodní dráze odehrají.“

jen drobný úryvek
      Sportu zdar a Rally zvlášť!!

Komentář

• Míro, je to pouze věcí pojišťoven a věřím že pojišťovny mají produkt, který tyto potřeby kryje.
        Pepa (Josef Koukola , napsal vlastní rukou svoji myšlenku i názor, za případné hrubky a překlepy se omlouvá)

Komentář

• Článek jsem četl a taky jsem psal, že jsem jej asi nepochopil. Vy podle toho co píšete ano, ale stále mi to není jasné. Každý legální závod, který budete u nás pořádat musí být pojištěn pro případ způsobených škod třetím osobám. Uniká mi tedy souvislost mezi sekačkami a závodními auty. Podle vyjádření citovaného pána tam asi je, jenom ji nemohu najít.

Komentář

• Dle mě to vyznívá že se to týká všech samohybů a ten problém asi spočívá v ochotě pojišťoven.A tady vidím jádro pudla nakolik budou ochotné jít do rizika.
            Sportu zdar a Rally zvlášť!!

Komentář

• Míro, jak píše kondec:,,Každý legální závod, který budete u nás pořádat musí být pojištěn pro případ způsobených škod třetím osobám." Škoda třetím osobám se vztahuje na škodu na majetku a na zdraví. Jiné škody mi nejsou známé .......
              Pepa (Josef Koukola , napsal vlastní rukou svoji myšlenku i názor, za případné hrubky a překlepy se omlouvá)

Komentář

• Jeden tip na páteční večer do Pačíva https://www.facebook.com/19109370094...type=3&theater

Komentář

Working...
                X