Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Co se jinde nevešlo

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Jarda Kozák
    replied
    Re: Co se jinde nevešlo

Dotaz na závodníky. Je pravda, že závodní obuv se musí koupit tak o 2 čísla větší než běžná obuv?

Zanechat komentář:

• Slausek
    replied

Zdravím pánové, dávám dohromady citáty hvězd automobilových závodů. Citáty es Formule 1 jsou "celkem jednoduše" dohledatelné, ale mám problémy s čímkoliv jiným. Ať už rally, cesťáky nebo Le Mans. Nevíte o nějakých stránkách, kde by se daly nějaké takové citáty najít? Popř. jestli nějaké náhodou neznáte. Díky za pomoc.

Zanechat komentář:

• PetraTronska
    replied

Čas od času neškodí oprášit pozapomenuté znalosti.

Zanechat komentář:

• kure
    replied

to zas někdo objevil Ameriku...

Zanechat komentář:

• znt
    replied

Jo už i jeden známí jezdec dával fotky na FB, taky tam trénoval.

Zanechat komentář:

• mickey
    replied

ach jo, náš milovaný sport bude mít asi další problém...

http://www.novinky.cz/domaci/355632-...a-od-lidi.html

Zanechat komentář:

• Maxifavos
    replied

Původně odeslal Rebbyman Zobrazit příspěvek
    Kdysi dávno tu zkoušel něco podobného prosadit Dan Krob, ale nesetkalo se to s pochopením. Nevím, která firma to tehdy měla zaštiťovat (nutno podotknout, že Dan to tehdy prosazoval kvůli problémům s jezdci, kteří při najíždění prasili a on měl pak problémy s povolovačkami).
    Nebyl to tehdy ten elektronický spolujezdec,co jej v nějakém motoristickém pořadu představoval pan Michl ?

Zanechat komentář:

• stiinek
    replied

Systém používaný v UK je celkem podrobně popsán tady:
    http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=...co-o-pacenotes

Podle infa v komentářích můžou mít ještě 2 nebo 3 průjezdy, ale skoro nikdo toho nevyužívá...

Zanechat komentář:

• Koukola Josef
    replied

Já si tedy nedokážu představit, že bych se tomuto musel přizbůsobit. Jednou si to projet, napsat a potom si upravovat podle nějakého vyhodnocovacího systému a kamer. Bral bych snad dva průjezdy a potom využít těchto dat. Pokud bude zaveden jen jeden průjezd a vyhodnocení-úpravy dle nějakých SW záznamů, tak si myslím, že to bude nebezpečné jak pro posádky, tak pro diváky. Musíme si počkat a kdo si počká, ten se dočká...........
    Naposledy upraveno Koukola Josef; 04-12-14, 13:16.

Zanechat komentář:

• hujer
    replied

Původně odeslal hujer Zobrazit příspěvek
    Já bych to vzal opačně:základ podle dat a záznamu (to spíchneš i doma) a doupravit a aktualizovat průjezdem až na místě.
    starej pes:Nikdo netvrdí jet jen podle dodaných podkladů.Jen říkám že ten základ co by dodali pořadatelé(zákl.rozpis+onboard) už by si každý doupravil na místě v tom jednom průjezdu.

Zanechat komentář:

• starej pes
    replied

No taky mi naskakuje husí kůže z toho, letět někde po lese podle takovýho rozpisu! Ale zvyk je železná košile. Ti co podle toho jezdí od začátku, tak jim to asi nepřijde. Ale přejít z vlastního rozpisu na obdrženej? To určitě nějaký čas člověka hodně zpomalí, než si zvykne. Když člověk na stejnou partii tratě koukne deseti jezdcům, tak bude deset jiných rozpisů!

Zanechat komentář:

• Rebbyman
    replied

Ten systém vyvinula Švédská společnost Jemba. Vím o něm z Anglie. Nevím jak letos, ale určitě ještě v roce 20013 se používala minimálně v 5 zemích na různých úrovní mistráků (včetně zmiňované Anglie). Jemba vyrábí tripmastery a krom jiného i sytém, který se "Jemba Inertia Notes". Funguje tak, že s pomocí senzorů (volantu a rychlosti) + kamery + GPS + lidské korekce projede někdo danou trasu. Systém vygeneruje rozpis (včetně detailů vzdálenosti), lidská obsluha následně doplní poznámky ("skok", "přes horizont" apod, které automatika neumí), doladí se věci jako "brzdy" apod. Rozpis se pak automaticky generuje do 5 jazyků (v každém jazyce podle národních zvyklostí).

Vzorek rozpisu je zde: http://www.jemba.se/Sigdalsrally%202...S2%20Page1.GIF

K danému rozpisu systém vygeneruje i graf brzdných bodů a rychlostního profilu trasy (dá se nastavit typ auta, kterým se pojede). Ten pak vypadá takto: http://www.jemba.se/STGCERTM.jpg

Má jít o řešení, které má šetřit čas a náklady posádek, i náklady pořadatele s organizací seznamovaček.

Osobně bych měl vážný problém na něco takového jezdit. Mám vše z rozpisu naučeno poslouchat podvědomě. Když bych se na rozpis měl soustředit, přemýšlet nad ním (tedy se ho vlastně učit úplně znova), asi bych to někde promptně zahodil. Také bych měl pomerně zásadní problém s tím letět někde na vytočenou pět bez toho, abych věděl o kompresích. Komprese v rychlém jsou ty největší rány (nepobere to podvozek nebo se člověk lekne a odbrzdí to - auto se pak rozeskáče). Ty rány plynou právě z chybičky, kdy v rozpise komprese chybí. Naopak, co beru jako plus je rychlostní profil i rozpis brzdných bodů - to je prakticky použitelné (dokonce i pořadatelem). Ovšem co se rozpisu týče, ať se na mě nikdo nezlobí, osobně si raději napíšu rozpis sám, než se někde vymáznout. Tím mohu peněz (a někdy i času) ztratit dost a dost, dále nedomýším.

Co se Jemby týče, popravdě, pokud se podívám na jejich stránky, pak mám vážné pochybnosti o tom, jak technologicky na výši je jejich řešení... http://www.jemba.se/

Kdysi dávno tu zkoušel něco podobného prosadit Dan Krob, ale nesetkalo se to s pochopením. Nevím, která firma to tehdy měla zaštiťovat (nutno podotknout, že Dan to tehdy prosazoval kvůli problémům s jezdci, kteří při najíždění prasili a on měl pak problémy s povolovačkami).

Zanechat komentář:

• Koukola Josef
    replied

Míro, ono je to jenom zatím o našich dohadech. Ale to, o čem mluvím, tak to tak vyznělo od Švédů.

Zanechat komentář:

• hujer
    replied

Já to někde přečetl a vyšlo mi z toho že:základní rozpis včetně onboardkamery dodá pořadatel při schválení přihlášky.Z toho usuzuji že základ uděláš doma a zbytek až na místě.A že by šlo o úsporu času o tom vůbec nepochybuji.

Zanechat komentář:

• Koukola Josef
    replied

Jenže ty data si musíš nejdříve pořídit-najet :-)

Zanechat komentář:

Working...
X