Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Rallycross (WRX, ERC, MČR...)

Collapse
X
 • Filtr
 • Čas
 • Ukázat
Clear All
new posts

 • #61
  Zdravím, nebyl někdo loni na rallycrossu v Esteringu? Letos se tam chystáme vyrazit, tak bych chtěl poprosit o nějaký rady, případně tipy, na co si dát pozor. Díky

  Komentář


  • #62
   Oproti jiným okruhům z MS je Estering jiný v tom, že servisní zázemí je uvnitř okruhu.Průchod do servisu je přes trať, ten mezi průjezdy soutěžních aut místní pořadatelé otvírají a zavírají. Po své loňské zkušenosti doporučuji vhodné načasování, nestihl jsem včas opustit servis před rozjížďkou a nakonec jsem musel sledovat závod ze servisu, odkud je prd vidět. Nejvíce se mi líbil výhled na trať v místě sjezdu jo Jockerlapu. V daném místě je nejvíce diváků, takže doporučuji vzít z domova rozkládací rallyovou lavičku nebo třeba hliníkové štafle Pak je skvěle vidět i přes pár řad lidí. Divácká místa jsou podél asi poloviny trati, někde na rovině někde ve svahu. Lístky jsme loni kupovali až v sobotu na místě a nebyl problém. U startovního roštu, uprostřed trati vedle servisu byla nějaká montovaná tribuna, možná VIP možná ne. Výhled z ní na okruh,jsme zhodnotili jako nic moc. To je snad vše

   Komentář


   • #63
    Mikuldo, díky za perfektní tipy! Taky se na Estering chystám a hledal jsem podle různých videí to nejatraktivnější divácké místo. A vyhodnotil jsem to taky k tomu nájezdu do jockeru. Tak jsem rád, že jsi mi to potvrdil, i když se určitě za ty 2 dny podívám i na jiná místečka. A hliníkové štafle určitě beru ssebou, když jsem tam viděl ty davy lidí. A taky dík za poznatek ohledně servisu, aspoň člověk, který to tam nezná ví, na co si dát pozor. Byl jsem loni v Itálii na Franciacortě (letos se bohužel nejela) a letos v Belgii v Mettet, obě tratě parádní, tak jsem na ten Estering live vážně zvědavej... a už se nemůžu dočkat... Loni v Itálii bylo Čechů (a Moraváků... ) docela dost, zato letos v Belgii (z Brna 1150 km) pouze asi 5 kluků. Ale myslím, že v Německu (Buxtehude není zase až tak daleko - z Brna 830 km) bude znít čeština poměrně často... Takže ještě jednou Mikuldovi velkej dík a za necelý 3 týdny čauky na Esteringu !!!

    Komentář


    • #64
     Ano, opravdu asi nejlepší místo je dle mě také nahoře. Je tam parádní to esíčko z přechodu asvalt/šoto. Není snad rozjížďky kdy by tam neměl někdo krizi. Sice dostáváš celkem brutální spršky kamejčků, ale dění, pokud si v první lajně, tak dva metry pod tebou a když pominu tu zadní rovinku, na kterej se stejně prd děje, tak vidíš celý okruh...Co se týče servisu, pokud to zůstane tak, že musíš vyjít z areálu a zas do něj vlézt, a si tady na tom místě, tak počítej s cestou do servisu někam ke čtvrt hodině. Je to fakt štráf a skrz ty lidi nic moc na nervy... Jinak ze servisu pouští po každej rozjížďce, takže i když tě tam zavřou, tak zase o tolik moc nepřijdeš. Možná ale nebude z areálu vycházet třeba...?

     Komentář


     • #65
      Díky za rady. Vstupenky taky plánuju koupit až na místě, snad s tím teda nebude problém. Za ty dva dny určitě bude dost času vyzkoušet více míst, přesto díky za tip.

      Komentář


      • #66
       přenos v pohodě, kdyby měl někdo zájem...

       http://canlitv.mobi/ntv-spor-izle

       Komentář


       • #67
        Tohle musí ocenit i zarytí rallymani. Pravda, není to zrovna čistá stopa, asi se učil u Gigi Galliho
        http://www.free1.cz/nejlepsi-predjiz...eta-19389.html

        Komentář


        • #68
         Včera v Argentině měl Petter nekonečnou smůlu. V rozjížďkách dominoval a byl suverénně nejrychlejší. V semifinále se stal obětí divokého náletu Timurzianova do peletonu v první zatáčce, s poškozeným řízením se propadal mimo postup, aby nakonec očesal předek svého Citroenu dramaticky o svodidla. Ve finále se pak vše poskládalo tak, že se Petter propadl na konečné 4. místo v mistrovství světa. Mistrem světa je Ekström (AUDI), druhý Kristoffersson (VW), třetí Bakkerud (FORD).

         Komentář


         • #69
          Petter dostal za ucho (LZ kolo) už na startu semifinále, kde jako jedinej nereagoval na Ekstroemův ulitej start, v opakovaným ho po vzoru ruských tradic taranoval Timur a pak už se jenom snažil zmrzačený auto dotáhnout do cíle, to se mu podařilo, ale bylo to k prdu, komisaři byli slepí a to nejen v případě Solberga, ale i Loeba, stačí se podívat na záznam a bude nám smutno stejně, jako Petterovi
          http://www.ceskatelevize.cz/ivysilan...016-argentina/
          velkej palec nahoru zasloužej i Solbergovi mechanici, když se snažili dát auto do cajku, kdyby náhodou to finále klaplo
          Když něco NIKDE nemůžu najít, zkusím se podívat na OFICIÁLNÍ stránku té soutěže a kupodivu budu překvapen, že to tam JE

          Komentář


          • #70
           Nevite, jestli se WRX da v CR sledovat na ofiko youtube? Pripadne na jinym kvalitnim neplacenym zdroji?

           Komentář


           • #71
            když se člověk nenechá otrávit reklamama (jednak po cca 20-30 sec. odpadnou a jednak se při troše zručnosti a rychlosti dají vypnout rychlým kliknutím na malý nenápadný šedivý čtvereček s křížkem, který je skrytý v obrazku reklamay - pojímám to jako trénink postřehu, koordinace a zručnosti :-):
            http://www.sportcategory.com/c-10.html

            Komentář


            • #72
             Dá se sledovat v HD přímo na officiálním kanálu FIA World Rallycross Championship. Záznam tam jede stejně jako bývali na ČT, hodinu záznam z rozjížděk a pak druhá hodina live přenosu. Video tam vždy přidají až těsně před začátkem přenosu.

             https://www.youtube.com/user/RallycrossRXTV
             V2T Racing - Historic Rally Team Trabant 800 RS
             http://www.v2tracing.cz

             Komentář


             • #73
              Ja jen, ze loni byl na RXTV primej prenos pro CR zakazanej, pokud to bezelo na CT (prip. webu CT). A letos to bezi na nove.

              Komentář


              • #74
               Vysilaji se jeste na ČT přenosy ze závodů WRX? Případně máte nějaký ověřený stream, který je v češtině případně v angličtině?
               Pug205gti

               Komentář


               • #75
                I v RX se dějí věci, Block s Bakkerudem končí (minimálně s Fordem). Holt nejen Ogierem živ je člověk, ale asi by se mělo hodně zblízka sledovat, s čím dalším Ford performance přijde ;-). http://performance.ford.com/series/r...x-program.html
                Je tam pár zajímavých větiček "Pokračovat ve WRX by vyžadovalo vyvinout nové auto a při nejasnostech kolem pohonných jednotek má smysl si dát pauzu...zbývá dodat, že jsme absolutně oddáni hot hatchům..". Zlatá slova, přece máme disciplínu, kde se nové auto vyvíjet nemusí, kolem motoru je vše jasné a hot hatch je to taky :-)
                No a Peugeot balí všude jinde než v RX. Takže Dakar 2018 naposledy, žádné okruhovky a R5 už se budou jenom amortizovat, stejně se moc nepovedly. Ale Loeb bude moct přidat ještě jeden světový titul, má na to 4 roky :-)
                https://www.lequipe.fr/Rallycross/Ac...lycross/839761

                Komentář

                Working...
                X