Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Chtěl bych jezdit rally, co k tomu potřebuju?

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Amatérské závody - emise, STK...

Ahoj,
    chci začít jezdit amatéry, můžete mi prosím pomoci, jak je to s emisema, stk...
    Jelikož jde o amatéry, nemusím mít průkaz sportovního vozidla ( teda myslím ) , ale na silnici s rámem... taky nemůžu. Musím vůbec na emise a stk jezdit, nebo mě pořadatel amatérů s prošlou vyloučí ? Kdyby jo, tak kam a jak ?

Děkuji, Aleš

Komentář

• Re: Amatérské závody - emise, STK...

Dobry vecer. Ako je to v cechach s povinnou vybavou auta, s testovanim do tried a podobne. Ide mi konkretne o triedu Historik. Musi byt auto v tejto triede s platnymi homologaciami alebo mozu byt aj presle? Sedacky pasy prilby kombinezy atd ...

Komentář

Ideální je kouknout do předpisů http://www.autoklub.cz/text/69-narod...ovni-rady.html Nicméně co je letos, nemusí bejt příští rok
        "uplně jedno aký čas, môžem jebať"

Komentář

Nebo bych zkusil kontaktovat někoho, kdo se aktivně účastní MČRHA a poradí nebo odkáže na někoho konkrétního.
          Myslím, že pan Kafka má teď "na starosti" historiky v rally, ale 100procentně to nevim.
          www.pajuse.cz - podmořské, rally a jiné fotky - naposledy přidáno: Rally Kramolín 2019

Komentář

Je to tak Medvěde, nicméně ani Kafka neřekne nic jinýho než je v řádech Když to zjednoduším, vše musí mít platnou homologaci kromě sedaček, ty můžou bejt prošlý. Letos mohli mít starou i helmy, prádlo i kombinéza, ale to už příští rok platit nebude.. http://autoklub.cz/dokument/4446-kap...utomobily.html
            "uplně jedno aký čas, môžem jebať"

Komentář

Zdravím, pokud budeš auto hlásit příští rok, 2014, jsou tam už nové požadavky. Rám musí být dle nového K plus další bezpečnostní prvky, jako jsou, snímatelná nába volantu a centrální hasící systém, postačí mechanický. Musel by jsi to stihnout postavit a otestovat ještě letos. Nevím ale jak je to s otestováním SK vozu. Pro stavbu v ČR potřebuješ předepsaný sporťák ten vydá p. Mrkvan. Potom navštívíš příslušný úřad ´magistrátu, tam ti vydají schválení o přestavbě, či stavbě vozidla. Po té co dostavíš auto opět zajdeš na magistrát s doklady co k autu máš. Pošlou tě na STK, které má na toto schválení. Jo zajistíš si dle homologace originál homolog listů. Ještě musíš napsat na FAS že žádáš o protokol o potvrzení že vozidlo nemusí mít na bloku motoru vyznačen typ,dále potvrzení o shodě modelu vozu dle homologace, jo ještě před STK je nutné vozidlo zvážit na certifikovaných váhách, no a až máš vše včetně pojištění a značek zajedeš na testování. Možná jsem něco vynechal, těch papírů je dost. Co se týče bezp. výbavy, je lepší použít vše nové. Ono když člověk sleduje ceny, výprodeje, nebo se domluví u jednoho dodavatele, tak se cena mnohdy i vyrovná starším věcem. Jen pozor na někré e-shopy. Jeden takový bezvadný obrovský a nejlevnější sp..... ..., tak ten moc nedoporučuji. Strašné dodací lhůty, moc ti neporadí s reklamacemi nepochodíš.
              ¨Tak hodně štěstí

Komentář

• Zdravím pánové i dámy,
                Chtěla jsem se k tomuto tématu taky přidat. Jak je to prosím vás s amatérskými rally a oblečení pro posádku? Je potřeba homologace FIA, či ne? Moc děkuji za odpovědi Teprve o rally uvažujeme a postupně sbíráme informace.

Komentář

• Asi nejjednoduší bude mrknout sem: http://cmpr.cz/wp-content/uploads/20...8CMPR-2019.pdf
                  Jsou to aktuálně platná pravidla, po prostudování se klidně ptej na upřesnění.
                  Taky je tu samostatné vlákno čmpr

Komentář

• Jinak na konkrétní dotaz - oblečení posádky hologaci FIA mít NEMUSÍ

Komentář

• Fox
                      Moc děkuji za odpověď právě tohle vlákno nebylo XY let komentováno, tak jsem se radši zeptala.
                      Mockrát děkuji za rady a odkaz

Komentář

Working...
                      X