Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kapalinová ručka

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Kapalinová ručka

Chci si do auta dat kapalinovou rucku. Je tu nekdo kdo s tim ma nejaky zkusenosti? Od brzdovyho valce mam ke kazdymu kolu vzlast jednu trubicku. A prave nevim, jestli kdyz tu rucku napojim na ty trubicky k zadnim kolum, tak jestli kdyz nezatahnu mi nepujde talk misto ke kolum do nadobky. Nedava se tam nejakej ventil???

Záleží na použitém hydraulickém válci. Většinou se jedná o průchozí, tj. v klidové poleze je průtok kapaliny možný oběmi směry. Po jejím zatažení se tlak šíří pouza dozadu. V autě ji zapojíš do zadní brzdového okruhu. Např u 130 to je jednoduché, jedna trubka a za pístem rozvést na pravé a levé kolo. U Fáčka musíš nejdřív svést dvě trubky do pístu a za ním opět rozvést. Já ji mam ve 130 a kamoš ve Fávu a obě makaj bez problému.

Komentář

Jak si to myslel u toho Fava? Vezmes 2 trubky, co jdou k zadnim brzdicum, svedes je do jedne, pripojis je na na rucku a pak vedes k zadnim brzdicum??? Muzes mi to nejak polopaticky vysvetlit dik

Komentář

K zadním kolům vedou dvě trubky. ty svedeš do jedné nejlépe koskou ze 120. A už máš jednu trubku, kterou přivedeš na hydraulický válec ruční brzdy. Z válce vyvedeš jednu trubku dozadu a tu pak pomocí druhé kostky rozvedeš ke kolům. Toť vše. Na přebrždenost předku, zadku to svedení nemá vliv.

S tou zadní kostkou jde udělat dobrá vychytávka. použiješ se čtyřmi dírami a to té čtvrté dáš tlakové čidlo. To zapojíš na brzdová světla a ušetříš pár drátů a gramů na sínači u pedálu, který můžeš díky tomu zrušit.

Komentář

Aha chapu dik. A k tomu valci rucky se taky dava nadobka na kapalinu, nebo tam bejt vubec nemusi?

Komentář

U starších válců byla, my jezdíme valce od AP racing a tam žádnou nádobku nepotřebuješ. Pokud máš vývody nahoru tak je to OK. ta jde normálně odvzdušnit a potřebnou kapalinu si bere s normální nádobky vepředu.

Komentář

Aha a nesel by tam pouzit normani brzdovej valec treba ze 120? Ten by mel bejt taky prucozi ne

Komentář

Nebo teda spis spojkovej ze 120

Komentář

Tak to fakt nevim. Ten brzdovej má dva vstupy a dva výstupy, na každym výstupu je jiný brzdný tlak a zaslepit jeden otvor, myslim že pak nefunguje zrovna nejlíp. ten spojkovej by možná šel, ale v některých případech by mohl zůstat vyset a nepustit kapalinu zpět. Originál válce nejsou drahý myslim že Air-desing nebo MS-tuning má nějakej v nabídce za 1500,-.
                  Do čeho to chceš nacpat?

Komentář

Do Clia Williams 16v. Skodovacky dilu mam doma celkem dost, tak se mi to nechce kupovat. Ten spojkovej ze 120 ma jenom privod z nadobky a a pak vyvod. Jesli je pruchozi, tak by to snad melo fungovat ne

Komentář

Vždycky jsem bádal nad tím jak zrealizovat hydraulickou ručku, a teď už to konečně vím... ))

Komentář

quote:
                        Do Clia Williams 16v. Skodovacky dilu mam doma celkem dost, tak se mi to nechce kupovat. Ten spojkovej ze 120 ma jenom privod z nadobky a a pak vyvod. Jesli je pruchozi, tak by to snad melo fungovat ne

Jak dlouho to auto mas? Zajimaly by me tvoje zkusenosti s timto autem.

Pug205gti

Komentář

Asi tak rok, mam ho jenom na vonej cas a obcas jedeme na nejaky amatersky zavody. Je s tim pekny svezeni...

quote:
                          quote:

Komentář

quote:
                            Asi tak rok, mam ho jenom na vonej cas a obcas jedeme na nejaky amatersky zavody. Je s tim pekny svezeni...

quote:
                            quote:

A co se tyka poruchovosti a nakladu na provoz je na tom jak?

Pug205gti

Komentář

A co kdybych ty trubky co jdou dozadu spojil hned u hl. brzdovyho valce a pak k rucce ve jenom jednu trubku. to by nemelo vadit ne?

quote:
                              Tak to fakt nevim. Ten brzdovej má dva vstupy a dva výstupy, na každym výstupu je jiný brzdný tlak a zaslepit jeden otvor, myslim že pak nefunguje zrovna nejlíp. ten spojkovej by možná šel, ale v některých případech by mohl zůstat vyset a nepustit kapalinu zpět. Originál válce nejsou drahý myslim že Air-desing nebo MS-tuning má nějakej v nabídce za 1500,-.
                              Do čeho to chceš nacpat?

Komentář

Working...
                              X