Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kapalinová ručka

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• John.m
    replied
    quote:
    A co kdybych ty trubky co jdou dozadu spojil hned u hl. brzdovyho valce a pak k rucce ve jenom jednu trubku. to by nemelo vadit ne?
    To vadit nebude, platí tady pravidlo o šíření tlaku v uzavřené nádobě, tj. ať máš jakkoliv široké a členité vedení je ve všech místech stejný tlak. A o ten tady de.

Zanechat komentář:

• Čejda
    replied
    quote:
    Vždycky jsem bádal nad tím jak zrealizovat hydraulickou ručku, a teď už to konečně vím... ))

Nejjednodušší je si jí za nekřestanské peníze koupit.

Zanechat komentář:

• Max1769
    replied
    Kdyz to koupis, tak tam dej hlavne poradnej olej, zkontroluj brzdy a trubicky a muzes litat. Ja jsem s tim zatim zadny problemy nemel a to to auto vyslovene huntuju

quote:
    quote:
    Asi tak rok, mam ho jenom na vonej cas a obcas jedeme na nejaky amatersky zavody. Je s tim pekny svezeni...

quote:
    quote:
    Do Clia Williams 16v. Skodovacky dilu mam doma celkem dost, tak se mi to nechce kupovat. Ten spojkovej ze 120 ma jenom privod z nadobky a a pak vyvod. Jesli je pruchozi, tak by to snad melo fungovat ne

Jak dlouho to auto mas? Zajimaly by me tvoje zkusenosti s timto autem.

A co se tyka poruchovosti a nakladu na provoz je na tom jak?

Zanechat komentář:

• Max1769
    replied
    A co kdybych ty trubky co jdou dozadu spojil hned u hl. brzdovyho valce a pak k rucce ve jenom jednu trubku. to by nemelo vadit ne?

quote:
    Tak to fakt nevim. Ten brzdovej má dva vstupy a dva výstupy, na každym výstupu je jiný brzdný tlak a zaslepit jeden otvor, myslim že pak nefunguje zrovna nejlíp. ten spojkovej by možná šel, ale v některých případech by mohl zůstat vyset a nepustit kapalinu zpět. Originál válce nejsou drahý myslim že Air-desing nebo MS-tuning má nějakej v nabídce za 1500,-.
    Do čeho to chceš nacpat?

Zanechat komentář:

• Franus
    replied
    quote:
    Asi tak rok, mam ho jenom na vonej cas a obcas jedeme na nejaky amatersky zavody. Je s tim pekny svezeni...

quote:
    quote:
    Do Clia Williams 16v. Skodovacky dilu mam doma celkem dost, tak se mi to nechce kupovat. Ten spojkovej ze 120 ma jenom privod z nadobky a a pak vyvod. Jesli je pruchozi, tak by to snad melo fungovat ne

A co se tyka poruchovosti a nakladu na provoz je na tom jak?

Zanechat komentář:

• Max1769
    replied

quote:
    quote:

Zanechat komentář:

• Franus
    replied
    quote:

Zanechat komentář:

• Filip Němeček
    replied
    Vždycky jsem bádal nad tím jak zrealizovat hydraulickou ručku, a teď už to konečně vím... ))

Zanechat komentář:

• Max1769
    replied

Zanechat komentář:

• John.m
    replied
    Tak to fakt nevim. Ten brzdovej má dva vstupy a dva výstupy, na každym výstupu je jiný brzdný tlak a zaslepit jeden otvor, myslim že pak nefunguje zrovna nejlíp. ten spojkovej by možná šel, ale v některých případech by mohl zůstat vyset a nepustit kapalinu zpět. Originál válce nejsou drahý myslim že Air-desing nebo MS-tuning má nějakej v nabídce za 1500,-.
    Do čeho to chceš nacpat?

Zanechat komentář:

• Max1769
    replied
    Nebo teda spis spojkovej ze 120

Zanechat komentář:

• Max1769
    replied
    Aha a nesel by tam pouzit normani brzdovej valec treba ze 120? Ten by mel bejt taky prucozi ne

Zanechat komentář:

• John.m
    replied
    U starších válců byla, my jezdíme valce od AP racing a tam žádnou nádobku nepotřebuješ. Pokud máš vývody nahoru tak je to OK. ta jde normálně odvzdušnit a potřebnou kapalinu si bere s normální nádobky vepředu.

Zanechat komentář:

• Max1769
    replied
    Aha chapu dik. A k tomu valci rucky se taky dava nadobka na kapalinu, nebo tam bejt vubec nemusi?

Zanechat komentář:

• John.m
    replied
    K zadním kolům vedou dvě trubky. ty svedeš do jedné nejlépe koskou ze 120. A už máš jednu trubku, kterou přivedeš na hydraulický válec ruční brzdy. Z válce vyvedeš jednu trubku dozadu a tu pak pomocí druhé kostky rozvedeš ke kolům. Toť vše. Na přebrždenost předku, zadku to svedení nemá vliv.

S tou zadní kostkou jde udělat dobrá vychytávka. použiješ se čtyřmi dírami a to té čtvrté dáš tlakové čidlo. To zapojíš na brzdová světla a ušetříš pár drátů a gramů na sínači u pedálu, který můžeš díky tomu zrušit.

Zanechat komentář:

Working...
X