Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Lotus 7 a jeho deriváty

Collapse
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Ukázat
Clear All
new posts

 • Lotus 7 a jeho deriváty

  Vzhledem k tomu, že jsou mezi námi i příznivci klasických sportovních vozů, zakládám nové fórum a do placu pro začátek pár linků. Pro šťouraly: AC Cobra nemá s Lotusem 7 nic společného, ale řadím je do jednoho kmene.

  http://craigsphoenix.se7ens.net/rss.xml
  http://www.fishersportscars.co.uk
  http://www.furyous.org/links.html
  http://www.kitcar.at
  http://www.kitcar.hu
  http://www.specialistsportscars.com
  http://www.sweb.cz/necracar
  http://www.racetec-cobras.com
  http://www.totalkitcar.com
  http://www.daxcars.co.uk
  http://www.kaipan.cz
  http://www.caterham.co.uk/ • #2
  Tak to chodí, kolikátý se přihlásí Foly?

  Komentář


  • #3
   quote:
   Tak to chodí, kolikátý se přihlásí Foly?

   Chudák, ještě se neprobral ze všech gratulací...

   Komentář


   • #4
    Bych to viděl spíše na zkušební jízdu a nyní spokojený Foly taje, tedy přesněji rozmrzá :-))

    Komentář


    • #5
     quote:
     Bych to viděl spíše na zkušební jízdu a nyní spokojený Foly taje, tedy přesněji rozmrzá :-))

     Zkušební jízda byla před časem jen z původním majitelem, jede to slušně. Sám jsem to vezl jen z návěsu do garáže. Musím si na to koupit úzké boty, protože v běžných šlapete dohromady plyn s brzdou.
     Obecněji: S verzemi Lotus Super Seven jsem měl čest jen krátce. Předloni jsem měl Kaipana 47 na jeden den, vloni na dva (původně jsem měl mít Caterhama na den, ale netroufnul jsem si bez pojistky) a letos jsem jel jen krátce s Necrou, nějakých 8 km jsem to řídil a začalo pršet. Super zážitek bylo taky svežení s majitelem Rushe Classic - to byla bomba. Zrychlení zatím nej, co jsem se vezl, na to z nuly na 100 km/h za 3,5 docela věřím. Všechna tři auta jsou u mě na stránkách nafocena a popsány zážitky. I to málo ale stačilo, že se Super Seven pro mě stal modlou. Je to prostě životní styl. Ještě před třemi měsící jsem nedoufal, že si někdy něco takového pořídím. Pak se naskytla možnost, že jedna firma vůz zafinancuje a já jim s ním budu dělat reklamní předváděčky na firemních dnech a vozit je na veletrhy atd. Tohle potom padlo, ale 350 litrů na tu stříbrnou Necru jsem sám neměl. Majitel Necry byl ochoten dovézt mě nějakou stavebnici z Anglie a pomoci mě se stavbou na motoru, který splňuje Euro4 (musel by to být asi jen Ford Zetec 1600 ccm). To by spolu s dalšími komponenty vyšlo na takových 150 000,- a bylo by to takové oholené nic, kde by se dalo ale postupně vylepšovat. Bohužel nemám dílnu a výbavu, takže s externími dodávkami materiálu a prací by to bylo zase takových 290 litrů. Navít tak na dva roky. Už jsem se rozhodoval, že to budu postupně piplat, když se objevil inzerát na ten kousek, co mám doma. Jak mě kdosi tady "radil", klidně ať do baráku teče, ale sny se mají plnit. Jsem do toho s menším dloužkem šel a zatím nelituji.
     Na autě samotném zbývá pár drobností, ochranný rám, vyměnit přední sklo, pro jistotu rozvoďák, překopat s pomocí autoelektrikáře elektriku, původní volant vracím majiteli a přijde mě každým dnem JOM průměr 28 cm, dořešit víko "kufru" a pár kosmetických drobností.
     Jak jsem psal jinde, ještě ale nevyskakuju. Může se stát, že na jaře bude k mání a já bez ničeho. Ale už bych to asi nevzdal. Jednou z cenově přijatelných cest je polská verze Tiger. Časem sem přidám pár odkazů na další stránky o těchto zajímavých přibližovadlech.

     Komentář


     • #6
      Tak tedy, Foly, gratulace! Taky jsem o něčem takovém slyšel, resp. můj movitější kamarád o tom i uvažoval - o stavebnici, ale nevím, jestli to byl Kaipan, nebo nějakej dovoz. Pak si koupil motorku BMW!
      Hele, ale stejně bych do toho svoji početnou rodinku nenskládal, viď?...

      Komentář


      • #7
       Rozhodne nejdal s timto vozem je Caterham.R500 Evo je neskutecne rychlé,a le hodne drahé, lepsi by byla nová verze R400.Najdu nekde nejaka videa.

       http://www.youtube.com/watch?v=A2LHFQWEmDE
       Rally Fans Mariánské Lázně

       Komentář


       • #8
        Caterham RS 500 je jen jeden z nejlepších. Za technologicky a i po stránce jízdních vlastností je považovaný za nejlepší http://www.donkervoort.nl/ . Supermoderní továrna, materiál na rámy se řeže laserem, spousta vychytávek. Auta se už dost původním Lotusům zvdálila, ale jsou to pecky. Viz třeba 270 RS. Donkee taky drží rekord na Nürburgringu. To už jsou ale auta přes dva melouny.
        Rush dělá taky dakotu s 300 koňovým Cosworthem http://www.rush-sportwagen.de/
        Pěkné repliky dělá i slavný ladič Irmscher http://www.irmscher.de/ (v prodeji i u nás - http://www.easy-shop.cz/shmotor/scri...i.php?KID=3099 ). No a v Anglii je výrobců hejno. Za lidovku se považuje Robin Hood a Locost http://www.robinhoodsportscars.com/index.php Pěkné odkazy a obrázky má Kaipan Poděbrady http://mujweb.cz/www/kaipan%2Dmotors/

        Komentář


        • #10
         Tak to se mě bába dneska v posteli nedočká! Díky Foly!

         Komentář


         • #11
          Westfiled je taky moc dobrej,a le soobne jsem se pred nejakým casem zamiloval do moderního auta podobné stavby a to Ariel Atom 300 Supercharge a to je maso.

          http://www.youtube.com/watch?v=A2LHFQWEmDE
          Rally Fans Mariánské Lázně

          Komentář


          • #12
           Mým favoritem je jednoznačně AC Cobra, tu bych si do garáže klidně postavil
           Jednou jsem někde na internetu vyhrabal na prodej originální Cobru od Shelbyho (ta nejsilnější, 480 Hp), měla najeto jen pár tisíc mil, v perfektnim stavu a v přepočtu byla za cca. 1,2 mega, což podlě mě neni moc (ale pořád by mi na ni 1,2 milionu chybělo ). A byla krapet z ruky (v Kalifornii ).
           BTW, nevíte někdo o nějakých kobřích wallpaperech?           www.skodateam.cz

           Komentář


           • #13
            2 Luky_cz

            http://www.cobraclub.com/gallery/bro...ges.php?c=3016

            Komentář


            • #14
             nevím jako to popsat...asi jako zákulisí firmy Caterham
             cca 1 hod 600mb
             http://domestic1.sjc.ox.ac.uk/~jn/ca...ocumentary.mpg

             Komentář


             • #15
              Tak, Foly, můj dvorní opravář si prej taky pořídil sedmičku! Je to přímo z Anglie, asi Caterham nebo co, a lepí to v garáži. Dneska se na to asi půjdu podívat, protože mi opravuje můj rodinný autobus.

              Komentář

              Working...
              X