Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Škoda Fabia S2000

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Re: Škoda Fabia S2000

Na ten test Pola RRC si vzpomínám, ale pro upřesnění: RRC musí (muselo) u VW existovat jako základ pro WRC, ale fyzicky žádné neexistuje, dokud je někdo nehomologuje. Takže VW má Polo RRC možná tak na papíře jako podklad pro WRC, ale homologované nejspíš není. Pravděpodobně maj na skladě možná tak to křídlo, nárazník, restriktor a podobně. Stejný to bylo u Citroenu. Dá se jistě dohledat článek, kde psali o dodatečné homologaci DS3 RRC, než s ní vyjeli na první soutěž.
    Navíc mám dojem, že VW se o peníze moc nejedná a že ani v plánu žádné RRC není. Ani to neočekávám. U Citroenu nebo M-Sportu je to jiná, tam musej slyšet na peníze, jinak by se sotva zaplatili ve WRC.
    Hyundai bude mít opravdu první WRC bez nutnosti základu v RRC.
    eWRC.cz Motorsport - - - RBRplus

Komentář

V plánu to být nemusí, ale kdyby za mnou , být Capitem, někdo přišel a chtěl to mermomocí koupit třeba za dvojnásobek (a oni těch pár součástek skoro na 100% mají na skladě) tak já bych mu to prodal a dostal něco do prasátka navíc. Pamatuji si na nějaký článek o nějakém šejkovi a tam byl tento text: "Vidíte na snímku to Audi se zajímavou stříbrnou metalízou? Tak to není metalíza."
      Já neříkám nic...ale na má slova dojde.

Komentář

Spik: odporujes si - VW Polo určitě má (mělo) RRC i fyzicky, protože jak píšeš, je třeba tuto verzi mít k homologaci - nehomologuje se tedy zvlášť, ale zároveň. Mám pocit, že tým dokonce musi u homologace predlozit nekolik hotovych sad dane verze (nezarucuji).
        Stejně tak to bylo u Citroenu (a Fordu), akorat Citroni to auto nikde neprezentovali, dokud nebylo treba (a myslim, ze to udelali tak jen proto, ze slo o penize na provoz tovarniho tymu). Jen se to nijak nepozna, protoze vlastne kazdy kus WRC je zaroven RRC - jsou to shodna auta, jen se meni vybrane dily (viz. upresneni od zajice). Kdyz projdes "kastle" na resultech, zjistis, ze nektera auta-karoserie jela v obou verzich (treba Ketomaa, ten dokonce jel obe verze behem dvou nasledujicich vikendu).
        www.pajuse.cz - podmořské, rally a jiné fotky - naposledy přidáno: Rally Kramolín 2019

Komentář

Já vim, že je to stejný auto. Jen tvrdím, že jsou na něj dvě různé homologace (viz Citroen) a abys homologoval jedno, nemusíš k tomu přidat automaticky druhý. Možná to tak funguje u té úplně první homologace, ale s postupnými úpravami se homologace mění a ta druhá, pokud se neprovádí zároveň, neodpovídá té nejnovější. Takže zkrátka Polo RRC homologaci nemá. Jinak si tu dodatečnou homologaci DS3 RRC nedovedu vysvětlit. Proto soudím, že Polo RRC existuje pouze jako "podklad" pro WRC. Jsou to doměnky, ale je to logický a nemyslím si že si odporuju. Jen to chce správně pochopit.

To, že k homologaci WRC musíš přivézt dejme tomu 3-4 RRC neznamená, že je jedeš taky homologovat. Všude se uvádí, že S2000 1.6T je pouze ZÁKLAD pro WRC, ne, že je nutné ho homologovat. Třeba stačí je jen ukázat a pak nazdar. Pokud máš pravdu ty, tak je to asi tak jak píšu výše. Homologovat obě, ale dál vyvíjet jen WRC.
          Naposledy upraveno Spik; 07-06-13, 12:47.

Komentář

Právě že musíš mít obě (myšleno auta). Ford, Citroen, Mini i VW musely homologovat S2000 1,6 turbo (ve fordí terminologii RRC) a jako nadstavbu nad tím můžeš (ale nemusíš) mít WRC - což je paket přídavných dílů. Taková byla ta původní pravidla, první, kdo podle nich nepůjde je Hyundai. Polo S2000 v tuto chvíli asi fyzicky žádné neexistuje, ale za čtyři pracovní hodiny ho dva mechoši vytvoří z jakéhokoliv Pola WRC.

Edit: ještě jsem našel, že při homologaci musíš mít 10 sad dílů pro S2000. Nejde homologovat jen na papíře, ale ty sady pak můžeš utopit na dno skladu, nikdy je nevyndat a používat pouze WRC sady.
            Naposledy upraveno zajic; 07-06-13, 15:42.
            Viděl jsem koně blejt, hada stát na zadních, WRCa lítat 30 metrů do dálky a skákat na dvě kola, noci v horách nad Monte Carlem se ale stejně nic nevyrovná!

Komentář

• Vždyť už jezdí ;-)

http://www.rallye-magazin.de/rallyes...ung/index.html píše mj.:

Michal Hrabánek: "Ve středu byla Fabia S2000 poprvé testována v jízdním testu. To ale neznamená, že teď stavíme Fabii RRC. Jde mnohem více o to, že musíme vnímat ducha doby a ten jde jednoznačně ve směru přeplňované motory. Zabýváme se turbomotorem již delší dobu a chtěli jsme jen získat další poznatky. Nejedná se přitom pouze o 1,6 litrový motor, nýbrž chceme získat obecně více informací"

A včil buďme múdrí :-)

"Ja, es stimmt. Am Mittwoch war erstmals ein Fabia S2000 mit Turbomotor zu Fahrtest unterwegs", bestätigte Sportchef Michal Hrabanek auf Nachfrage. "Das heißt aber nicht, dass wir nun einen Fabia Regional Rally Car (RRC) bauen. Es geht vielmehr darum, dass auch wir dem Zeitgeist folgen müssen und der geht klar in die Richtung aufgeladener Sportmotoren. Wir beschäftigen uns schon länger mit dem Turbomotor und wollen nun weitere Erkenntnisse sammeln." Desweiteren verrät der Skoda Sportchef: "Es geht dabei nicht nur um den 1.6 Liter. Vielmehr wollen wir generell mehr Informationen sammeln."

Komentář

• Re: Vždyť už jezdí ;-)

vy fakt čekáte, že vám škodovka řekne něco dopředu? to přece umí zatloukat i když auto už stojí před přejímkou to je jejich politika a taktika po celou dobu
                Když něco NIKDE nemůžu najít, zkusím se podívat na OFICIÁLNÍ stránku té soutěže a kupodivu budu překvapen, že to tam JE

Komentář

Pěkná diskuze. Člověk se něco dozví...
                  Přidám odkaz-něco o autech tam píší: http://www.m-sport.co.uk/

http://www.m-sport.co.uk/index.php/c...c-startdown/42

Pokud se chce někdo pohrabat v homologacích apod: http://www.fia.com/sport/championshi...y-championship
                  Naposledy upraveno milín60; 08-06-13, 01:49.

Komentář

http://auto.aktualne.centrum.cz/foto...10/?cid=782256
                    http://auto.aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=782256

Komentář

Osobně mě se takhle Citigo široké líbí vypadá pěkně , ale škoda že ho neuvidíme jako R5 ale třeba se dočkáme nějaké nižší třídy ? ( kéž by vypadá to Citigo takto krásné )

Komentář

no nevím, s tímhle bodykitem by to museli vyrábět v civilu aby to šlo homologovat jako auto do některé z Rkových tříd a nemyslím si, že by do toho Škodovka šla, navíc když uvážíme, jak se dlouhodobě zajímá o stavbu nižších tříd.
                        Jean Marsellus Todt: Když odstoupíš, budeš odstoupenej. Nebo tě odstoupím já...

Komentář

Škoda roste a možná přichází na to, že čas už pomalu nazrál a třeba svůj dosavadní přístup k nižším třídám přehodnotí. Jistý náznak jsem zaregistroval v prohlášení šéfa Hrabánka... Uvidíme...

Komentář

Jj, taky jsem něco zaslechl. Ale Citigo by bylo vhodné tak na R1 a R2. Třeba na to půjdou jako Opel, který chystá Adama do R1 a R2 a novou Corsu do R3 a R5.
                            Takže třeba jednou uvidíme Fabii R5 a R3 a Citigo R2 a R1.

Komentář

I včera jsem četl na Auto.cz (nemůžu to tam najít), že v sobotu snad mluvčí Motorsportu na dotaz zda se dočkáme Rallyové Citigo, tak tuto možnost nevyloučil.

Komentář

Původně odeslal Spik Zobrazit příspěvek
                                Takže třeba jednou uvidíme Fabii R5 a R3.
                                R5 uvidíme

Komentář

Working...
                                X