Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Stavba závodního auta

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Stavba závodního auta

Dovolil jsem si založit toto téma,protože potřebuju sehnat pár informací a rad ohledně platných předpisů pro stavbu závodního auta.Chystáme se stavět soutěžní auto Škoda Felicia ve skupině N1. Kde můžu sehnat potřebé inforamce a řády,ohledně toho,co je a co neni homologované a jaké úpravy si můžu dovolit v této skupině??Jsou nějaké internetové stránky,na kterých můžu tyto informace dostat?

Upravil - stanis 13 Apr 2006 00:37:24
    www.src.czechrallyeweb.net

Rady fia jsou na strance FASu (www.autoklub.cz) a homologacni listy by mely mit taky (ale ty uz na internetu nejsou).

Komentář

Přehled je i na www.fia.com. I když v angičtině

Komentář

Stavba

Zdravim vsechny,prosim vas chtel jsem se zeptat jak je to s homologaci veci jako napr: helmy-homologace je napr: na 2 roky a co pak s tim mam udelat? Dale bych potreboval vedet,poridil jsem si Skodu felicii,chtel bych ji upravit na rally volny pohar,musim mit sportovni prukaz,nebo jak mam postupovat,nebo si ju muzu normalne vybavit a jezdit s ni,jsem v tomto novacek,tak mejte prosim slitovani,protoze se vam to bude mozna zdat jako nesmyslne otazky. Dekuji

Komentář

Re: Stavba závodního auta

To Plhus: Zacni tim, ze si opatris homologacni list na Fasu-tam mas veskere technicke predpisy pro dany typ vozu. Osobne bych se jeste nad stavbou Felicie N1 rozmyslel-konec homologace tohoto modelu je jiz na obzoru.... Ale to je na samotnem posouzeni kazdeho...
          L3doP5most....ses si jistej???

Komentář

Nevim jak moc to je aktuální když to Plhus psal v roce 2001

Komentář

AAAha, tak to jsem si nejak nevsimnul-diky za upozorneni, vse zpet.... :-))))
              L3doP5most....ses si jistej???

Komentář

Wau, tak odpověď po sedmi letech bude asi rekord

Komentář

Re: Stavba

Původně odeslal zeke Zobrazit příspěvek
                  Zdravim vsechny,prosim vas chtel jsem se zeptat jak je to s homologaci veci ....
                  Pokud se nepletu tak homologace věcí je datum na výrobku+5let. Pokud tam tedy máš 26.8.2003, tak homologace je 26.8.2008 . To datum jsem plácnul nevím, jak to tam je přesně, ale těch 5 let tam asi bude podle toho co jsem zaslechl na testování.

Komentář

Diky,ale me by zajimalo co s tim napr: s helmou jak mi vyprsi homologace,to ju jako muzu vyhodit a koupit si novou homologovanou? Dekuji az odpoved.

Komentář

To si piš, vždyť to platí i u pracovních pomůcek. Koukni se zedníkovi na kšilt a hned máš jasno o firmě, kde dělá.

Komentář

Jak na to?

Zdravím vás.
                        Mám pár dotazů od příštího roku chci začít jezdit amatérské závody do vrchu MČR amatérů do vrchu skupinu E1
                        Jde mi o nějakou homologaci, či jak co zařídit... Auto bude vedeno jako bežné s papíry a stk? Jak projdu s rámem STK? Pro amatérské závody není žádná homologace, zkoušky,...? Bude mít běžné povinné ručení?
                        Chci se vyhnout jakýmkoliv nepříjemnostem.
                        Začínám stavět Škodu Favorit motor fabia 1.4 > 1.6 další zádrhel na stk.
                        Auto je v depozitu na příbuzného odkoupil sem ho ale převod je drahý tak jsem myslel ho postavit na závodní... Opravdu nevím poraďte

Komentář

Re: Jak na to?

A náhodou nemáte někdo dokumentace k Favoritům?
                          Favorit 136 L/A
                          Favorit 1600H
                          Favorit Pick Up Freestyle
                          .
                          .
                          .
                          .
                          .

Komentář

E1 jsou tak nabušená a předělaná auta, že to budeš chtě nechtě stavět jako závoďák. Budeš to sice muset převážet, ale odpadnou ti lapálie s STK, ručením apod. Pojištění si platíš na závodě. Dost info najdeš v technických propozicích KW Berg trophy, tady jsou ke stažení, včetně sportovních řádů: http://www.berg-trophy.cz/new/dokume...=2009&jazyk=cz . Co pasuje do Bergu většinou pasuje i do všech ostatních hobby závodů. Berg tento víkend jede ve Šternberku, pokud to nemáš daleko, tak si zajeď očíhnout atmosféru. Většina jezdců ti v pauze ráda zodpoví na otázky, které tě trápí.

Komentář

Něco k háčkovýmu favoritu bych snad našel a pick upa mam od základu:-)
                              http://www.youtube.com/watch?v=A2LHFQWEmDE
                              Rally Fans Mariánské Lázně

Komentář

Working...
                              X