Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Volkswagen Polo R WRC

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Re: Volkswagen WRC

Nejvyšší kategorie bude opět WRC a je otázkou zda FIA povolí homologaci WRC bez účasti továrního týmu v MS. Takové pravidlo platilo dosud. Neexistují pouze klietské vozy WRC.Pravdou je, že FIA dělala plno vyjímek ve své době i pro Škodu.
    http://www.foxrallyteam.cz

Komentář

Liposch: A proč ne? Vždyť jediná čistá továrna byl Ctroen,Peugeot a Škodovka.Všechno ostatní byly firmy s větší nebo menší podporou továrny.Nebo se pletu?Proč by jednou takhle nemohla jezdit i Škodovka WRC?Velmi dobrou reputaci si udělala v IRC a ve světě se o ní ví.A když se najde firma která se vývoje ujme,je všechno možný.

Komentář

No dobrá, pojďme si tedy položit otázku: Pokud bude VW jezdit ve WRC, kam nejdál to až může dotáhnout Škoda? Co vše může dokázat, pokud nesmí jako továrna ve WRC konkurovat Volkswagenu a budeme počítat, že FIA nebude udělovat výjimky?
        Já neříkám nic...ale na má slova dojde.

Komentář

Jak už jsem psal, nejde o reputaci ve světě a to co chce Škodovka, ale o to jaké předpisy má FIA. Situace až do dnes byla takové jak jsem psal výše. Pokud chtěla značka homologovat WRC musela se zavázat, že tři roky bude fungovat v MS jako tovární tým. A je jedno jestli tovární tým byl přímo její (Citroen,Peugeot,Škoda,Seat) nebo jej provozovala pověřená společnost (Ford-Msport,Subaru-Prodrive). Vyjímky pro menší týmy byly takové, že se musí v průběhu těch tří let zůčastňovat stále většího počtu soutěží a ve třetím roce všech které jsou v kalendáři MS.
          Nutnost účastnit se všech soutěží, platit zápisné do MS to jsou všechno věci, které firmy od účasti v MS odrazují. Porovnejte s tím jak to bylo v 80.letech.
          Pokud tedy FIA nemá v záloze změnu pravidel tak je vznik Škoda WRC značně nepravděpodobná pokud půjde do MS VW.
          Je ovšem pravdou, že nová WRC a nová S2000 jsou hodně podobná a tudíž možná dojde ke změně pravidel.

Původně odeslal starej pes Zobrazit příspěvek
          Liposch: A proč ne? Vždyť jediná čistá továrna byl Ctroen,Peugeot a Škodovka.Všechno ostatní byly firmy s větší nebo menší podporou továrny.Nebo se pletu?Proč by jednou takhle nemohla jezdit i Škodovka WRC?Velmi dobrou reputaci si udělala v IRC a ve světě se o ní ví.A když se najde firma která se vývoje ujme,je všechno možný.
          http://www.foxrallyteam.cz

Komentář

Pelikan:Souhlasím s tebou. Pavidla která nastaví ve FIA,je totiž nejzásadnější věc.Od toho se bode odvíjet všechno ve WRC.Podle mne je možný,že se pravidla nastaví tak,aby bylo WRC s početnějším zastoupením továren a tím zajímavějším a hodnotnějším než v posledních letech.To ostatně předvedlo IRC.Ač slabší auta,ale početněji obsazené a hlavně vyrovnanější,se dostalo v krátké době do poředí sledovanosti diváků a zájmu reklamních agentur.Všechno ostatní jsou zatím spekulace.Nechme se překvapit.

Komentář

Tak včera měli mít němčouři nějaké to jednání. Nevíte někdo jestli se teda už na něčem domluvili nebo to jen odsunuli? Já mám strach, že škodovku odsunou úplně vedle a tím skončí naše krátké období radosti a hrdosti :-(

Komentář

Pelikane, na te zmene pravidel asi neco bude. Obema dnesnim WRC vyrobcum a dokonce i VW se silene libi napad s hybridnim pohonem u WRC. VW je pry timto napadem primo nadsen a pochybuji, ze si tento gag necha vzit a do MS posle Skodu....

Komentář

Krucinálfagot, tak už to někdo rozštípněte. Setkání VW bylo ve středu. Věřím tomu, že někdo tu určitě ví, jak to dopadlo. Tohle je jak čekání na smrt.

Komentář

Nechci malovat čerta na zeď ,ale předpokládám že s veselou by někdo už vylezl na světlo boží.

Komentář

Smutná pro škodu je ale zároveň veselá pro VW a ten by se pochlubil. Já se bojím nejvíc toho, že to zas o půl roku posunou přičemž zakážou do té doby škodě jakkoliv vyvíjet cokoliv s 1,6T motorem

Komentář

Původně odeslal Spik Zobrazit příspěvek
                        budou oboje, jen současný S2000 budou zmrazený v dalších úpravách a nový S2000 (SPC nebo jak se to bude jmenovat) s motorama 1.6T, ale ten není pro Škodu plánovanej podle toho článku
                        S2000 tedy bude možné od r.2011 homologovat s motorem 1,6T?
                        Jaký pak bude rozdíl mezi new S2000 a new WRC?

Komentář

-mira- bodykit a nejspíše jiná velikost restriktoru
                          Jean Marsellus Todt: Když odstoupíš, budeš odstoupenej. Nebo tě odstoupím já...

Komentář

v tom případe by mohly ke každemu wrcu vyrobit spc jako bonus jako jeho "levnejší verzi"

ale nejzvláštnejší je že od PSC nikde nic není psano, jen tu se objevila informace že to uvedl šel prodrive v nejakem rozohovoru o countymanowi

tedy ja doufám že SPC vznikne protože kdyby se to jmenovalo S2000 bylo by to trocha divne nu ni ?

btw: třeba citroen DS3 SPC je ona růdá armáda dstrojek o které pan kvéčko mluvil
                            GOU HJONDÉÉ GOU !!!

Komentář

A jak chce s DS3 R3T porážet Fábii S2000? Co do počtu možná ano.

Komentář

Tak než se nám VW na počátku listopadu rozhodne :-), můžeme se nechat sytit různými spekulacemi. Jedna z posledních říká, že Red Bull, nespokojený s motory Renault, uvažuje o stavbě vlastního motoru. Možná je to nad jeho síly, takže se logicky nabízí úvaha o VW jako partnerovi. Stejně spolu, např. na Dakaru, dlouhodobě spolupracují :-).

http://www.motorsport-total.com/f1/n..._10111811.html

Komentář

Working...
                                X