Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Super 2000

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Super 2000

Tak co na to říkáte?!

Fotky z Kopné 2012 - https://plus.google.com/u/0/photos/1...50791172966433

Zajímalo by mě,jakej může mít dvoulitr bez turba výkon.

Já bych dál pokračoval s WRC,ale na druhou stranu,kdyby začli S2000 tak by to byla výhoda pro škodovku.Cena auta by měla být asi třetinová proti WRC

Komentář

Myslim, že S2000 by bylo vlastne neco jako Skoda Octavia KitCar ve ctyrkolce.

www.skodacarsweb.wz.cz

Komentář

quote:

Já bych dál pokračoval s WRC,ale na druhou stranu,kdyby začli S2000 tak by to byla výhoda pro škodovku.Cena auta by měla být asi třetinová proti WRC

Výkon může být blízko hranice 300 koní, ale krouťák bude podstatně menší než je u plněných WRC - myslím míň než poloviční. Nedivil bych se dvojím homologacím, předokolky pro asfalt (vzpomeňte jak kdysi dávali Frantíci na frak WRCům, než je přiškrtili) a čtyřkolky pro šotolinu. Pro škodovku by to žádná výhoda nebyla, Octávka Kit Car stála za prd a nic jiného ve dvou litrech neudělali.

Komentář

quote:

Myslím, že pro nikoho není výhoda předcházející vývoj hodit za hlavu a začít znovu. A o té třetinové ceně bych polemizoval. Vždycky se každej tým bude snažit vyvinout co nejlepší auto v rámci danejch pravidel, takže cena auta bude záviset na tom, kolik lidí ho vyvíjí. Může to podle mě být nakonec i srovnatelné s WRC, pokud to některej tým vezme vážně. Když by do toho šm šel s tím, že chce šetřit, tak zase nikdy neudělá konkurenceschopný auto, ale jenom auto s 'potenciálem'.

Komentář

quote:
            quote:

Výkon může být blízko hranice 300 koní, ale krouťák bude podstatně menší než je u plněných WRC - myslím míň než poloviční. Nedivil bych se dvojím homologacím, předokolky pro asfalt (vzpomeňte jak kdysi dávali Frantíci na frak WRCům, než je přiškrtili) a čtyřkolky pro šotolinu. Pro škodovku by to žádná výhoda nebyla, Octávka Kit Car stála za prd a nic jiného ve dvou litrech neudělali.

Na Octávku sem vůbec nemyslel.Museli by udělat Fabii.Kdyby se jim Fábku povedlo udělat jako kdysi Felicii tak by to bylo pěkný.

Komentář

To já nadhodil tu Oktavku, protože to byl jediný dvoulitr, který Škoda udelala.

www.skodacarsweb.wz.cz

Komentář

quote:
                dneska uz jsou vymakany technologie, takze neni problem dostat se pres hranici 200koni/litr

formule 1 ma kolem 900 koni, coz je 300koni na litr, ale tam klikovku roztaci vic pistu

spis si myslim, ze se zase nasadi limit (treba opet 300 koni) a fabriky budou motory ladit vic na kroutak

go škoda go !!!

Komentář

Myslíte si, že by se s vozy S2000 (bez turba)evlátějším a divácky atraktivnějším stylem?

Komentář

Myslíte si, že by se s vozy S2000 (bez turba) jezdilo rozevlátějším a divácky atraktivnějším stylem?

Komentář

quote:
                      Myslíte si, že by se s vozy S2000 (bez turba) jezdilo rozevlátějším a divácky atraktivnějším stylem?

O tom pochybuju.

Komentář

quote:

S turbem to asi nemá nic společnýho. Tady jde o podvozek.

Komentář

quote:
                          quote:

S turbem to asi nemá nic společnýho. Tady jde o podvozek.

myslim ze vykonu bude dost i bez turba, takze zalezi jen na tom, jestli to bude ctyrkolka nebo ne

kazdopadne treba emil by s tim jel smykem urcite!

go škoda go !!!

Komentář

Čistá stopa by měla být na asfaltu vždycky rychlejší než jízda "bokem".Největší vliv na to asi maj diferenciály.S2000 maj mít zákaz elektronicky řízených diferáků.

Komentář

quote:

dneska uz jsou vymakany technologie, takze neni problem dostat se pres hranici 200koni/litr

formule 1 ma kolem 900 koni, coz je 300koni na litr, ale tam klikovku roztaci vic pistu

spis si myslim, ze se zase nasadi limit (treba opet 300 koni) a fabriky budou motory ladit vic na kroutak

go škoda go !!!
                              To chryby:
                              S tím výkonem bych nebyl až tak optimistický. S F1 to porovnávat nemůžeš tam se staví motory od nuly a cílem je co nej výkon a jediné omezení které mají je v materiálech. Mají třeba taky pneumacky ovládané ventily a to jim dovoluje dělat vysokootáčkové motory. Rally auta jsou daleko více svázána technickými předpisy, vozy tedy musí alespoň částečně vycházet ze sériové produkce.

Jediné pozitivum této kategorie vidím v omezení elektroniky, ale kvůli tomu nemusí přece zakazovat turbo. Myslím, že výrazné omezení elektroniky vozy zlevní dostatečně.

Další problém v prosazení S2000 bude uvažované používání komponentů od jednoho dodavatele. Takovéto návrhy hlasitě kritizuje Corrado Provera.

http://www.foxrallyteam.cz

Komentář

Working...
                              X