Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Přestavba Škoda Felicia

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Přestavba Škoda Felicia

Dobrý,den, po asi 2letém rohodovaní sem se nakonec rozhodl . Chci si postavit auto, mám k dispozivi škodu felicii 1,3 MPI. Chtěl bych si ozkoušet něáké ty amaterské podniky než se otrkám ( a byli by případně peníze na lepší techniku)

A píši sem abych poprosil někoho zkušenějšího o radu. Přece jen to bude moje první přestavba na rallye.
    Čím by ste začli? Rám, sicny atd.. samozřejmost , vačka?, klika?. pístnice . má cenu zvětšovat obsah motoru ( nebude pak auto podléhat jiné kategorii?)
    Všude tady v inzerci čti stálý převod např 4,23. . Moc nevím co sí mám pod tím představit. Pomůže někdo?
    Když bych došel do zdárného konce.. musím auto nechat homologovat ? nebo jak se potom postupuje?.

Tlumič bych asi bral tyto : http://www.hpsporting.cz/?k=3
    Vačkou si nejsem jistej jakou. něáký sem našel tady: http://www.engitec.cz/index.php?acti...chText=&page=1 ale maj úhly do 270°
    mám takovej pocit že do zavodních patří spíš nad 285° je to tak? nebo se pletu ?

Za každou odpověď budu rád

Re: Přestavba škoda felicia

Dobré rozhodnutí !!! Držím palce !!!!

Komentář

Děkuji. Akorát mi moc nejde do hlavy. Měl jsem v úmyslu ze začátku jezdit neco jako Autodesign cup atp..) Ale oni chcou platnou SPZ a STK. Jak je možný aby to auto dostalo STK po úpravách a hlavně s namontovaným bezpečnostním rámem?

Komentář

Benet: ,,Koupená STK".... Jediná možnost jak mít u nás v autě legálně rám, je mít sportovní průkaz. Tudíž auto postavené řádně dle homologace a ,,otestované" (něco jako STK pro závoďáky)
        Honza Šnábl
        www.sik-foto.estranky.cz

Komentář

Jo to chápu ale to pak dostaneš "R"kovou značku ,ne?
          Já právě vídám hodně aut na soutěžích s rámem a klasickou značkou
          např. BZN 99-99
          A navíc pokud máš sportovní průkaz. a R značky tak s tím nesmíš jezdit klasicky po silnici ,ne?

Komentář

http://forum.ewrc.cz/showthread.php?t=1850

Komentář

Jo to už jsem si pročítal. Píšou tam ,že ten sportovní prukaz dostane auto ,který mělo ( nebo má) homologaci FIA. A co se dělá v případě ,že se staví nový auto.. jak máš získat vůbec tu homologaci?

Komentář

Re: Přestavba Škoda Felicia

Pokud do toho mohu mluvit jako divák, homologaci nezískává jezdec nebo vlastník vozidla, ale výrobce pro ten, který typ vozu. Ty by jsi, pokud chceš jezdit s papírově čistým vozem, měl vybrat, takový, který homologaci již má. Může se klidně stát (podotýkám, že jsem laik), že vytvoříš unikát, který bude papírově čistý, ale technicky bude zaostávat za osvědčenými řešeními ve třídách. Například ve třídě N nebo A do 1400ccm nikdo asi už nejezdí s Feldou MPI s rozvodem OHV, protože s tímto motorem je Favorit výrazně lehčí. Navíc homologace časem končí a musíš přejít do třídy H. Asi se najdou borci, kteří v mém elaborátu najdou mezery, ale v podstatě Ti chci naznačit, abys nevymýšlel vymyšlené, svoji Feldu prodal a koupil obstarožní závoďák, při jehož opravách by jsi se vyučil a stavbu vozu bych doporučil až po získání jisté praxe. Těbůch.

Komentář

Jinak nejlevnější řešení je zhruba toto:
                  http://forum.ewrc.cz/showthread.php?t=1739&page=2

Komentář

Ja nevím jestli si rozumíme. Ja sem chtěl udělat něco podbnýho jak ty. s Favem. . S feldy chcu vytrhat zadní sicny . Navařit rám ( nebo pokud to nejde pres STK tak oddělávácí rám) . Dát ostrou vačku atd.. V podstatě taky auto na VP :-) To byl aji muj původní dotaz

Komentář

kolik na to máš připraveno?

Komentář

Dobrá poznámka.

- já bych začal rámem ať je to bezpečný (samozřejmě dobrý sedačky a pásy)
                        - pak bych začal podvozkem ať je to bezpečný
                        - pak bych sahal na motor

Pokud máš bokem 200t, aby si se ještě mohl zůčastnit nějakého VP, tak do toho jdi.
                        Červená raketa, momentálně s rozbitým nárazníkem. Ať žije kus plastu ležící na D1

Komentář

No vidíš, ja bych si koupil pořádný gumy.

Komentář

No asi takhle . mám auto + bych do toho strcil tak 50 000 - 100 000 ,- Proc bych musel mít bokem 200t na zůčastnění ve Volném poháru?
                            ( je otázka jestli dobře chápu pojem volný pohár) Je to například Rallye CUP ,ne?

Komentář

Volný pohár - http://www.mujweb.cz/www/rallyetv
                              Rallye Cup - http://www.rallyecup.ic.cz

Jsou to dva odlišné poháry s podobnými pravidly. Na odkazech nalezneš detailnější info.

Komentář

Working...
                              X