Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Škoda 160 RS MTX

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• dr.buben11
    replied
    Re: Škoda 160 RS MTX

Je fakt, že ta fotka je špatná, tehdy jsem vůbec nepomýšlel dělat nějakou technickou fotografii, prostě jsem to tam blejsknul, jak mě to napadlo. Já jsem tam fakt viděl sériovky z Rapida a pětkovou skřín, proto taky tvrdím, že to auto není ostrý a je postavený jen na oko, ideální by bylo, kdyby se k tomu autu vyjádřil sám Karel Jirátko, ikdyž je možné, že ty unašeče nejsou sériovky, třeba se mýlím. Blahna měl "čtyřku", to je jasná věc, to nepopírám. Ten můj známý, co jezdí rally, kdysi na tom ostrém autě dělal geometrii před Rallye Teplice, takže to auto omrknul a mohl tedy obě auta porovnat. Ty poloosy bych tipoval na sériovky Lobro, které se dávaly na Garde/Rapid z počátku výroby, ty měly šrouby jak na vnitřním, tak na venkovním unašeči, ale jelikož to byly drahé díly, nahradily je podstatně lacinější z německé produkce, ty které jsou na Rapidech běžně.
    Naposledy upraveno dr.buben11; 10-03-09, 12:41.

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

dr.buben11: Máš pravdu, víka vypadají sériově, ale poloosy, tak já tam vidím nálitek na závit šroubu - to obyč polosy ze 130 nejsou, ale je to bbě vidět a těžko dle toho soudit. Každopádně Blahna tam 130RS převodovku měl, to máme potvrzeno na virtu od člověka co to viděl tehdy na živo a sám jezdil.

Zanechat komentář:

• dr.buben11
    replied

Ohledně té převodovky: pokud si ten snímek zvětšíš, tak se podívej na na víka k unašečům, to jsou sériovky, takové eresa neměla, druhá věc: mrkni na přední část převodovky, je tam pětkovej mezikus, nechci si hrát na chytráka, ale tohle se 130 RS nemá nic společnýho, dále mrkni na unašeče, to jsou seriovky Rapid, eresa měla Lobra, tady měly být z Roburu, takže já si nemůžu pomoct, ta převodovka není ta správná, ale třeba se mýlím. A to moje auto byla jen lehká replika, měl jsem to na denní používání bylo tam: motor série, ostřejší vačka, větší komprese, el. pumpa, podvozek vyztužený, tlumiče přitvrzené sériovky, 4x kotouče, hydr. ručka, výfuk "LR", zadní kapota "LR"(samovýroba), zadní čelo upravené pro výfuk+ventilace, přístrojovka "LR"(samovýroba), sedačky MTX, 4 bodové pásy Schroth (Moravany jsem nesehnal) kola "dělítka 7" ", lyžina vpředu i vzadu, to je celý. Není to nic extra, mě to stačilo, budilo to pozornost a tak to asi má být, ne? Vždytˇ proto to děláme

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

Super, to byl fofr. Co se převodvky týče, tak je jen na jedné fotce a to ještě nic moc, ale dle mě to 130RS 4q je. Ještě to doma porovnám v databázi a v knize. Tvoje auto moc hezký, ale měl si to asi jen pro radost jako já (nikde nevidím rám). Co jsi tam měl za motor?

Zanechat komentář:

• dr.buben11
    replied

Ahoj rallymani, nascanoval jsem ty fotky 160 RS, mrkněte na tu převodovku, zdá se vám to jak převodovka ze 130 RS a 4 kvalt, mě teda ne. Přidal jsem foto mého bývalého vozu, plakal jsem, když šel z baráku

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied
    Re: Skoda 160 RS MTX

To by bylo super!

Zanechat komentář:

• dr.buben11
    replied

Původně odeslal Tuner#2 Zobrazit příspěvek
    dr.buben11: Nemáš možnost ty fotky nascanovat? Rád bych se podíval.
    zkusím ty moje fotky nascanovat u kámoše, ale nic neslibuju, mám tam spíš takový detailovky, jako třeba otvory v zadním křídle, motor, je tam snímek zespodu od motoru atd. Uvidím, jak to dopadne, kdyžtak to sem přihodím, zatím se mějte, rallymani

Zanechat komentář:

• Olda Kovařík
    replied

Původně odeslal Koubes Zobrazit příspěvek
    Ten přední nárazník mi přijde na Český poměry dost nízko, pokud to nechystal na vrchy, ale stejně
    Průcha měl de facto všechny auta na vrchy/okruhy takže tohle asi také předelal...na fotce je videt, ze tam je jen jedna sedacka...

Zanechat komentář:

• dr.buben11
    replied

Čau všichni, tak ten zelený kousek je taky pěkný, ale ten přední spojler není původní, tohle se mi zdá nějaké moc okruhové, zkuste to porovnat s dobovými snímky, jestli mne nešálí zrak

Zanechat komentář:

• klemic
    replied

vzhledem k rozpracovanosti bych to viděl na plecháče a nějaké provizorní tlumiče, které to posílají tak na zem

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

Tady je to krásně vidět.

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

Původně odeslal Koubes Zobrazit příspěvek
    Ten přední nárazník mi přijde na Český poměry dost nízko, pokud to nechystal na vrchy, ale stejně
    To klame ta fotka a zdají se mě i malá kola. Vždyť to bez úhony spojleru odjelo pár rally včetně Šumavy.

Zanechat komentář:

• macafabca
    replied

mazec,fakt paráda

Zanechat komentář:

• Koubes
    replied

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

Nádhera, doufám že ho současný majitel někdy někde ukáže...

Zanechat komentář:

Working...
X