Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Škoda 160 RS MTX

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Olda Kovařík
    replied
    Re: Skoda 160 RS MTX

Tak znova...

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

Olda Kovařík: Příloha nejde otevřít.

Zanechat komentář:

• Olda Kovařík
    replied

Původně odeslal jarda klouček Zobrazit příspěvek
    Ano je to pravda,je to auto Karla Jirátka,záměrně jsem ho nedával v barvách.O zeleném autě samozřejmě vím,renovoval ho Michal Průcha,který už není mezi námi a bylo poté jeho ženou prodáno na severní moravu.
    Našel jsem fotku zelene MTX u ještě p.Průchy v garáži...

http://forum.ewrc.cz/attachment.php?...1&d=1236078507

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

Tak to je Škoda. Nikdo další nemá?

Zanechat komentář:

• dr.buben11
    replied

Já nemám scaner, ale i tak, ty fotky by za nic nestály, jsou dost tmavý. Můžu jen potvrdit, co jsem viděl, ale je to moc pěkná kára!

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

dr.buben11: Nemáš možnost ty fotky nascanovat? Rád bych se podíval.

Zanechat komentář:

• dr.buben11
    replied

Ahoj všem, se zájmem sleduji diskusi kolem MTX 160RS, před lety jsem byl v Lánech v muzeu, prohlédl jsem si tu káru, a připadá mi, že to auto z muzea je postavené jen na oko, nezdá se mi, že by bylo nějak "ostré". Viděl jsem pár detailů, které stojí za povšimnutí. Píše se, že vůz měl poloosy upravené z Roburu, mě však připadalo, že jsou tam sériovky z Rapida/Garde, převodovka má bát 4 kvalt, já si myslím, že jsem tam viděl 5 kvalt, nádrž, a to si nejsem uplně jistý, je upravená ze Š 110, přední lyžina mi připadala, že je to obyčejný ocelový podlahový plech, potvrdil mi to i můj známý, jezdící rally, taky se mu to nezdálo, že je to auto připravené na rally. Udělal jsem si pár fotek, bohužel na kinofilm, ale i tak je z nich leccos poznat, tak nevím, vyvedte mne z omylu. Co se týká toho kolegy, co má Rapida s motorem VAZ 1600, tak určitě bych z něj nedělal 160RS, má unikát, který nemá jen tak někdo, tím spíš, že to má legálně potvrzené v papírech, klobouk dolu! Přestavba by stála moc peněz, moc práce, a taky není jisté, že by sehnal všechny ty spravné díly. Nech to, jak to je, oloupej z toho věci, které tam nepatří, dej tam pěkná kola, třeba "dělítka" 7", a bude to super kára, zdravím všechny.
    Naposledy upraveno dr.buben11; 02-03-09, 14:34.

Zanechat komentář:

• MATTESS
    replied

Zajímavá diskuze, pěkný fotky a ještě lepší informace Paráda

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

jarda klouček: Aha, tak pak už to chápu. Víc fotek tedy nemáš?

Zanechat komentář:

• jarda klouček
    replied

To auto na první fotce je to třetí,nikdy nejeté na závodech a fotografie je z doby před renovací.Proto je ještě ve slušovických barvách.

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

jarda klouček: Takže to by odpovídalo, že ho má teď p. H, majitel 1100GT. Ten prý jeho renovaci pokračuje/dokončuje a doufám, že se s ním někde třeba na srazu ukáže.

Ještě dotaz čí je teda to auto na první fotce? To je to první? Pokud máš víc fotek, tak budu rád, když se podělíš.

Zanechat komentář:

• jarda klouček
    replied

Ano je to pravda,je to auto Karla Jirátka,záměrně jsem ho nedával v barvách.O zeleném autě samozřejmě vím,renovoval ho Michal Průcha,který už není mezi námi a bylo poté jeho ženou prodáno na severní moravu.

Zanechat komentář:

• Tuner#2
    replied

Původně odeslal jarda klouček Zobrazit příspěvek
    To je ten třetí,který nikdy nejel a nikdy v něm před renovací nebyl namontován motor.
    Nějak mě to nejde do hlavy jaké jsi sem dal fotky. Podle mě je to auto Karla Jirátka, protože má vzadu stejnou samolepku, kola jsou dělítka celé ve zlatém atd. Nevíš co je s tím zeleným viz. odkaz p. Novotného?

Zanechat komentář:

• Luky_CZ
    replied

Já bych také šel cestou zachování exkluzivity civilního vozu, který má legálně namontováno "něco extra". Když by jsi tohoto Rapida přestavel na Garde 160 MTX, stejně to nebude postaveno na těch potřebných dokladech a legálnost a původ takového vozu bude rovna nule, stejně jako když si jej doma postaví někdo i bez zapsaného 1600 motoru. Vím že jsi asi tohle nechtěl slyšet, ale podle mě je škoda tvé auto takto historicky znehodnotit. Doporučil bych ti jít cestou renovace stávajícího vozu do původní podoby a věř, že znalcům s takovým autem uděláš větší radost než s nějakou přestavbou. Pokud tě i pak budou svrbět prsty, můžeš si postavit repliku 160MTX coby druhé auto. Bude buď bez papírů, nebo si je bude "půjčovat" z tohoto vozu
    Ale tohle auto nepředělávej, mrzelo by tě to

Zanechat komentář:

• Forrest
    replied

Nejsem si jist, zda to někomu k něčemu bude, ale pro technicky založené kolegy diskutéry (což já nejsem - do motoru nesahám a nahlížím jen s úctou ) přikládám dobovou sondu do útrob MTX 160 RS.

Zanechat komentář:

Working...
X