Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Škoda 160 RS MTX

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

Re: Skoda 160 RS MTX

vzhledem k rozpracovanosti bych to viděl na plecháče a nějaké provizorní tlumiče, které to posílají tak na zem

Komentář

Čau všichni, tak ten zelený kousek je taky pěkný, ale ten přední spojler není původní, tohle se mi zdá nějaké moc okruhové, zkuste to porovnat s dobovými snímky, jestli mne nešálí zrak

Komentář

Původně odeslal Koubes Zobrazit příspěvek
        Ten přední nárazník mi přijde na Český poměry dost nízko, pokud to nechystal na vrchy, ale stejně
        Průcha měl de facto všechny auta na vrchy/okruhy takže tohle asi také předelal...na fotce je videt, ze tam je jen jedna sedacka...

Komentář

Původně odeslal Tuner#2 Zobrazit příspěvek
          dr.buben11: Nemáš možnost ty fotky nascanovat? Rád bych se podíval.
          zkusím ty moje fotky nascanovat u kámoše, ale nic neslibuju, mám tam spíš takový detailovky, jako třeba otvory v zadním křídle, motor, je tam snímek zespodu od motoru atd. Uvidím, jak to dopadne, kdyžtak to sem přihodím, zatím se mějte, rallymani

Komentář

To by bylo super!
            Můj mazel Škoda 136L na www.tuner2.skoda-virt.cz

Komentář

Re: Škoda 160 RS MTX

Ahoj rallymani, nascanoval jsem ty fotky 160 RS, mrkněte na tu převodovku, zdá se vám to jak převodovka ze 130 RS a 4 kvalt, mě teda ne. Přidal jsem foto mého bývalého vozu, plakal jsem, když šel z baráku

Komentář

Super, to byl fofr. Co se převodvky týče, tak je jen na jedné fotce a to ještě nic moc, ale dle mě to 130RS 4q je. Ještě to doma porovnám v databázi a v knize. Tvoje auto moc hezký, ale měl si to asi jen pro radost jako já (nikde nevidím rám). Co jsi tam měl za motor?

Komentář

Ohledně té převodovky: pokud si ten snímek zvětšíš, tak se podívej na na víka k unašečům, to jsou sériovky, takové eresa neměla, druhá věc: mrkni na přední část převodovky, je tam pětkovej mezikus, nechci si hrát na chytráka, ale tohle se 130 RS nemá nic společnýho, dále mrkni na unašeče, to jsou seriovky Rapid, eresa měla Lobra, tady měly být z Roburu, takže já si nemůžu pomoct, ta převodovka není ta správná, ale třeba se mýlím. A to moje auto byla jen lehká replika, měl jsem to na denní používání bylo tam: motor série, ostřejší vačka, větší komprese, el. pumpa, podvozek vyztužený, tlumiče přitvrzené sériovky, 4x kotouče, hydr. ručka, výfuk "LR", zadní kapota "LR"(samovýroba), zadní čelo upravené pro výfuk+ventilace, přístrojovka "LR"(samovýroba), sedačky MTX, 4 bodové pásy Schroth (Moravany jsem nesehnal) kola "dělítka 7" ", lyžina vpředu i vzadu, to je celý. Není to nic extra, mě to stačilo, budilo to pozornost a tak to asi má být, ne? Vždytˇ proto to děláme

Komentář

dr.buben11: Máš pravdu, víka vypadají sériově, ale poloosy, tak já tam vidím nálitek na závit šroubu - to obyč polosy ze 130 nejsou, ale je to bbě vidět a těžko dle toho soudit. Každopádně Blahna tam 130RS převodovku měl, to máme potvrzeno na virtu od člověka co to viděl tehdy na živo a sám jezdil.

Komentář

Je fakt, že ta fotka je špatná, tehdy jsem vůbec nepomýšlel dělat nějakou technickou fotografii, prostě jsem to tam blejsknul, jak mě to napadlo. Já jsem tam fakt viděl sériovky z Rapida a pětkovou skřín, proto taky tvrdím, že to auto není ostrý a je postavený jen na oko, ideální by bylo, kdyby se k tomu autu vyjádřil sám Karel Jirátko, ikdyž je možné, že ty unašeče nejsou sériovky, třeba se mýlím. Blahna měl "čtyřku", to je jasná věc, to nepopírám. Ten můj známý, co jezdí rally, kdysi na tom ostrém autě dělal geometrii před Rallye Teplice, takže to auto omrknul a mohl tedy obě auta porovnat. Ty poloosy bych tipoval na sériovky Lobro, které se dávaly na Garde/Rapid z počátku výroby, ty měly šrouby jak na vnitřním, tak na venkovním unašeči, ale jelikož to byly drahé díly, nahradily je podstatně lacinější z německé produkce, ty které jsou na Rapidech běžně.
                      Naposledy upraveno dr.buben11; 10-03-09, 11:41.

Komentář

Tady máte upřesňující foto,co vlastně v tom Garde je za hnací hřídele,aby jsme zase nemuseli číst,že je to seriovka udělaná jen na oko.Co se týká převodovky,tak Metalex počítal s použitím jak 4. tak i 5. rychlostní převodovky.Převod je v přední části uchycen na rám,viz zakroužkovaná část na foto,nikoliv na karoserii.Metalex tehdy vyrobil držáky pro použití obou převodovek.Konkrétně u tohoto renovovaného vozu se původně počítalo s osazením 5.stupňové převodovky.Nesmíte tohle auto srovnávat se studií pana Krále,kde tenkrát byla dokonce zakreslena převodovka z T603,kardany snad z toho vzpomínaného Roburu a na motor už si nevzpomenu,ale Vaz na té studii určitě nebyl.
                        Naposledy upraveno jarda klouček; 13-11-09, 14:57.

Komentář

Další fotky: http://web.skodateam.cz/web.php?x=0100&item=1041

Bohužel ještě z predigitální éry, takže kvalita není nijak oslnivá...

(OT: V tom článku jsou i fotky z Vojtěchovy havárie na Pražském rallysprintu, kde obtiskl maxíka čelně do stromu a pak v TV říkal že to nevadí, protože stejně chtěli měnit kastli Nepoznávám to místo. Předpokládám že to je na Strahově? Ale kde?)

Komentář

To místo je na Strahově mezi Spartakiádním a Rošického stadionem.

Komentář

jarda klouček: Super, dík za upřesnující informace, i za foto. Ta fotka ukazuje, že to sériovky nejsou, já jsem si nebyl v tomhle směru úplně jistý, pouze jsem se domníval, ale když je to tak, beru zpět, to, že to auto se mi nezdá, jako připravené na závody není jen z mé hlavy, je to i z hlavy rallymana, z toho jsem hlavně vycházel. Jasné je, že to auto nelze porovnávat s nákresem z časopisu, to jsem ani neměl v úmyslu, ale i tak díky, že jsi mne vyvedl z omylu, mýliti se je lidské! Tak rally zdar :-)
                              Naposledy upraveno dr.buben11; 11-03-09, 15:20.

Komentář

jarda klouček: Mě se ty unašeče hned nezdály. Proč sem nedáš všechny fotky co máš? Bylo by to krásné ucelené téma. Moc prosím...

Komentář

Working...
                                X