Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Octavia Kit Car

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Octavia Kit Car

Měl bych dotaz ohledně tohoto typu. Byl by někdo ochotný mi oskenovat homologační list? Velmi se zajímám o tento typ vozidla. Knihu od Cedricha mám přečtenou kompletně. Celkově o motorsport se zajímám tétěř 10 let.

Re: Octavia Kit Car

Co konkrétně tě zajímá. Homologační list k Octavii 1.8 20V SLX (jsou tam všechny části VO, a WR) je strašně rozsáhej. Má cca 100 stran možná více...

Komentář

Zajimalo by mě jak postupovat při stavbě tohoto vozidla. Mít nějaké přesné instrukce co je jinak, co se vyztužuje, co se převařuje. Spousta věcí z knihy už nejde zaměnit, jelikož ty určité díly se již nevyrábějí a jsou nahrazeny jinými řadami (lepšími).

Zkrátka vím, že je levnější auto koupit již hotové a případně si na něm udelat GO než stavět něco od začátku. Nechci stavět tohle auto, ale chci mít pořádně a se vším všady mít přehled co to obnáší.

Komentář

Ježíšmarjá, Octavia Kit Car byla tovární špičkové auto, to doma nepostavíš. Ze serie to nemá ani kastli a marně bys hledal podobné šroubky na podobných místech. To nedáš dohromady.
        Když něco NIKDE nemůžu najít, zkusím se podívat na OFICIÁLNÍ stránku té soutěže a kupodivu budu překvapen, že to tam JE

Komentář

Opakuji, že nechci nic stavět. Jen mě zajímá jak to bylo uděláno a co na to bylo použito.

Komentář

rád bych se přiživil, taky by mě zajímala možnost posehnání homologačních listů k octavii kit car, jednu pomáhám servisovat a zdá se mi že leccos nesedí + vědět jaký další úpravy je možný provádět. díky

Komentář

Původně odeslal Novej Zobrazit příspěvek
              Ježíšmarjá, Octavia Kit Car byla tovární špičkové auto, to doma nepostavíš. Ze serie to nemá ani kastli a marně bys hledal podobné šroubky na podobných místech. To nedáš dohromady.
              Základ je tovární kastle a tu ti dneska škodovkaneudělá, takže jediná možnost ja mít originál auto je koupit nějaké auto které ještě zůstalo na světě. Pokud člověk má originál kastli tak neí problém auto postavit, ale je problém sehnat některé díly jako je třeba zadní náprava

Destak: O jaké jde auto?
              http://www.youtube.com/watch?v=A2LHFQWEmDE
              Rally Fans Mariánské Lázně

Komentář

Původně odeslal Čejda Zobrazit příspěvek
                Destak: O jaké jde auto?
                octavia, měl by to bejt kit, ale přijde mi to spíš jako polokit, auto má nějakých 1100kg +, rám je octavia cup, motor 1.8 20v přvrtanej na 2.0, výkon si myslím že jako KIT určitě nemá, spojka jen dvoulamelová, převodovka sadev 1, v zásadě jde o to že těžko to auto nějak KITu víc přiblížit když se neví co se tam použít smí a nesmí. zatím o tom nevím úplně všechno co tam je a není. http://www.youtube.com/watch?v=i3bl0j_WA4M

Komentář

No z kitu tohle auto nemá nic, klasická přestvba cupu na rally. Do kitu to má strašně daleko, v podstatě tomu chybí úplně všechno, kastle, nápravy, ramena, brzdy, spojka, vačky, vstřiky, klapky, jednotka, tlumiče a mnoho dalšího. Přestavba na originál Kit je v podstatě stavba nového vozu ale jak již bylo psáno, musí to mít tovární karoserii aby se stim dala jet republika nebo něco podobného. Do K4 to být nemusí.

Hromada dílů už se nedá sehnat a pokud ano tak za strašné peníze. V republice je snad na prodej jedno jediné originální auto reso to co z něj zbylo a to je auto se kterých michl jezdi okruhy.

Komentář

tak nějak byl předpoklad, ale jde o to případný úpravy připodobnit co nejblíž KITu aby nebyl problém na tech. přejímce a vyhovovalo to K4. Každej chce zrychlit. Mě by třeba zajímalo jestli tam byly lamino díly karoserie, protože KIT měl 960kg co jsem našel a to je určitě 150kg míň než má auto teď, další věc je motor jak z něj dostat víc než umí teď, pak co převodovka jestli by bylo možný použít sadev 2. atd

Komentář

KC měl jinou kastli z tenciho plechu a bez vyztuh atd proto bylo auto tak lehké. Sadev 2 nevím co je ale asi mas na mysli novější sadeváckou převodovku ST75, ano jde tam bez problému. Z motoru se dá dostat i 295 koní ale pochybuju že na to někdo má peníze Náš motor má 275 koní a 255Nm a jsme maximálně spokojeni.

Komentář

Tohle auto není tak docela stavba Cupu do rally, je to auto co s ním jedil Donát, pak ho při prvním startu s novým majitelem totálně zničili, a pak při stavbě nového, tj. toho na videu, použili co se dalo z té rozbité, ale moc toho nebylo. Ten rám, to je origo Cup, ale kastle bude asi původem zcela sériová Octavia.

Komentář

Pokud je to auto po Donátovi tak to má asi převodovku ode mě

Komentář

Tak ta "tvoje" převodovka odešla na Vysočině...

Komentář

je to původně tohle http://www.autorent.eu/skoda/
                              po bouračce přestavěný do žlutý kastle

2 Čejda: měl jsem za to že sekvence má mít rovný zuby na kolech a ne šikmý ? docela by mě tohle zajímalo protože o tom vím tužku, mohl bych Tě poprosit o víc sdílnosti, co a jak ohledně zvyšování výkonu a snižování váhy ? pokud to není tajný
                              Naposledy upraveno Destak; 14-08-11, 18:18.

Komentář

Working...
                              X