Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Škoda 130

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Škoda 130

Vše kolem Škody 130 LR

Upravil - Častulik 02 Dec 2003 00:52:59

To jsem rád,, že o LRce nemelu pořád jenom já...:-), Je to tak moc ošklivý auto, až je hezký, tak jsem si ho pořídil. Každému, kdo má nevkusně mnoho peněz, které nestihne utratit a má tolik volného času, že se nudí můžu trik s koupí závodničky doporučit. Více na...
    http://skoda130lr.wz.cz

Komentář

Gratulace!!!! Super auto a super stránka! Ale úplně uchvácen jsem byl fotkama rozestavěného MTX 160 RS :0 !!!! Můžeš o tom napsat více ? Je šance ho už někde vidět v akci ?? Mám skvělé vzpomínky na Šumavu 1984 (nebo 1983??), kde ho proháněl tuším Blahna.

Komentář

Díky...160 RS je kreace Metalexu o třech kusech, ten na fotkách by měl být originál právě po Blahnovi. Já jsem viděl jenom skelet s podvozkem, pod zeleným lakem jsou viděl plasticky samolepky, např. slušovické klasy...Cena za nafocené torzo byla čtvrt miloše. Budu s tím chlapíkem mluvit, tak se ho zeptám, jak to s tímhle skvostem vypadá teď.

Komentář

Videl jsem to jet na Valaske zime. Byl na to auto moc peknej pohled...

Komentář

Kdo má tu 160 MTX? Už jsem se chystal dát ji na stránky, ale mám jen nějaké bídné fotky z Valašské zimy a něco ze Světa motorů. Pár dobrých současných obrázků by to chtělo, kdy to bude dodělané?

Komentář

To Foly: 3 super fotky jsou na http://auta5p.car.cz/katalog/skoda/skoda14.htm a pak samozřejmě na skvělé Machoňovo stránce http://skoda130lr.wz.cz/fotky.html#Bastard
              Doufám, že už brzy vyjede!!! Před 2O lety na Šumavě se přetahoval Blahna na tomhle stroji s Křečkem na Škodě Turbo o vedení mimo klasifikaci. Jo to bejvávaly časy...

Komentář

Do prkna, v Lánech jsem byl před pár týdny a už tam nebyla. Musím zjistit u ředitele, kdo ji má.

Komentář

Jedna z těch fotek je ze Zlína od Samohýla z jeho muzea. I když to mám kus od baráku, byl jsem tam jen jednou, když se tam prakticky eště stavělo, a tehdy tam bylo jen pár veterošků. Bohužel si myslím, že ani tento podnik není tím, kde by se MTX trvale nacházelo. Ale kdo ví...

*JH*
                  To máš tak: kúpiš cedník, naleješ do něho vodu - teče. Zalepíš ďúry - necedí... HOFgh.

Komentář

To Foly:
                    quote:
                    Do prkna, v Lánech jsem byl před pár týdny a už tam nebyla. Musím zjistit u ředitele, kdo ji má.
                    Na stránce http://www.fordchar.cz/classic/ je i seznam aktuálně vystavenejch aut včetně fotek, 160 RS jsem tam bohužel také nenašel...

Komentář

To vás ten Metalex pěkně rozhýbal...ještě mě kdysi jeden uživatelů místního fóra prozradil, že jeden kus byl koupen JM inženýry, ale kde si ho schovávají a jestli se s ním pochlubí to nevím. To auto na fotkách z muzea je údajně replika a ne originál. Ale i repliku bych rád zaparkoval v garáži...:-)

Komentář

To víš, to je ta nostalgie. Tenkrát skončila homologace 130 RS a jediné co bylo z českých aut k dispozici byla Škoda 120 LS ve skupině A. Spekulovalo se o tom jestli továrna s něčím vyjede (připomíná mi to dohady okolo Fábie WRC...), Slušovice přešly na Lady 2105, no a pak jako blesk z čistého nebe se objevil projekt MTX 160 RS. Od začátku bylo jasné (alespoň podle mne), že se ten projekt stejně nedotáhne až do oficiálního nasazení, ale i tak to byl docela hezký sen. A co teprve, když se auta objevila na soutěžích ! 1,6 litr ze Žigula vyladěný na výkon přes 100 kW, zadní náhon... pamatuju si jak jsem na Šumavě stál na jedné RZ, byl tam takový táhlý kopec pod lesem, částečně namrzlá polní cesta, řada aut měla problém to vůbec vyjet a pak jako zjevení z jiného světa přilétl Blahna a za zlověstného hukotu prostě vyletěl nahoru. Celý ten projekt měl asi spíše význam, že rozhýbal továrnu, že přišla nejprve se škodou Turbo a potom se 130 LR. Ale to už je jiný příběh...
                        Jen tak si teď vybavuju, že v té době se objevil ve Světě motorů návrh Škoda Rapid 4x4 od V. Krále a že to tenkrát zmátl i nějaký oficiální britský časopis a spekulovalo se kdy s tím Škoda vyjede. Možná že to mám ještě doma někde schované...

Komentář

Pro radost jsem u sebe zavěsil pár fotek z depa Hobby Open Cupu. Byla tam pohodová atmosféra a doporučuju všem, si na takovou akci zajít. Každý si rád popovídá o své káře, stejky a klobásky v dostupné relaci atd. Koukněte se www.foltyn.cz reportáže

Komentář

Škoda 130 RS originál dobová

Zdravím.
                            Nevěděl by jste někdo,jestli se nedochovala originál dobová Škoda 130 RS? Svatopluk Kvaizar co je na fotu,ing Václav Arazim Chemopetrol Litvínov a také od Chodos team?
                            Chodos team:
                            Karel Žahour-Jiří Bujárek=Chodos team
                            Vladimír Šnajdr-Petr Čečil=Chodos team
                            Ing.František Markvart-Zbyněk Kožíšek=Chodos/ASK Plzeň
                            Ciril Pacala-Daniel Jantošík=Chodos/AMK Tatra Bánovce
                            Popřípadě,jestli startovala i za Chodos team i jiná posadka?
                            Neměl by jste,když tak někdo kontak na majitele těch RS?
                            Dík.

Komentář

Fotografie Škoda 130RS CHODOS

Zdravím.
                              Neměl by jste někdo nějaký barevný nebo černobílý obrázek i oskenovaný z časopisu,fotografie nebo plagát Škoda 130 RS team CHODOS? V jakém koliv válečném barevném provedení. Může být i na nich i interiér, motorový prostor,kufr nebo záběr na nějaký dateil.Nemusí být na nich i kopletní ereso. Kde se do záběru nepodařilo chytit celé RS může třeba chybět předek nebo zadek vozu. Vše jen CHODOS TEAM.
                              Dík.

Komentář

Working...
                              X