Oznámení

Collapse
No announcement yet.

BMW E36 Rally - homologace

Collapse
X
  • Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• BMW E36 Rally - homologace

Ahoj.

Před několika lety jsem jezdil ve volném poháru s E36 coupe. Tohle auto je už dávno pryč, teď začínáme připravovat nový stroj. Stejné auto jen se silnějším motorem a hlavně se zkušenostmi z první stavby. Snažil jsem se nějak komunikovat s autoklubem jestli je vůbec cesta dostat tohle auto na sportovní průkaz a jezdit s ním například sprinty. Bohužel jsem dostal jen negativní odpověď od pana Kopeckého který nezapomněl doplnit že to auto je nevhodné pro rally (ještě pro pobavení citace z emailu od pana Kopeckého "že pro rally se mohou homologovat pouze šestiválcové motory o objemu 2300 ccm. Což je třeba příklad M3 pánové Tenkl a Jírovec"). To co napsal je samozřejmě hovadina protože v E30 M3 nikdy šestiválec nebyl, ponechme to ale stranou. Nevíte tedy jestli je nějaká cesta jak dostat tohle auto na sporťák ? Kde se dá dohledat seznam aut která smí jezdit a co udělat pro to aby jsme zase mohli bavit sebe a diváky širokými průjezdy (o čas nám nikdy nešlo:-)).

Díky, Luky.

362.JPG361.JPG

Koukni tady: https://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/A44771CF6A1C9DB9C12575240036FC24/$FILE/VoituresPays_2009.pdf

Komentář

Příloha J, člámek 255, 5.1.8.3. Omezení pro rally: Počet válců max. 6, atm. motory - max. 3 litr. pro 2 ventily na válci, max 2,5 litr. pro více než 2 ventily na válci...
      Nevztahuje se zřejmě na třídu GT.

Takže to fakt nejde a navíc by musely ty velké BMW jezdit ve třídě se čtyřkolkami... Proto má homologaci 320i nebo 320si...i

Komentář

V roce 2000 s tímto typem startoval v Přibrami V. Suchopár. Pokud mě pameť neklame, jel s tím jenom Příbram, protože tam byl taky nějak problém s homologací, který se řešil až dodatečně a jinde už se s BMW neobjevil.
        Leon TDI Evo I Powerplus 764, Turbo 96 Kw,chip Dieselpower

Komentář

Working...
        X