Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Produkční vozy

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Re: Produkční vozy

Chápu, že novináři-fotografové-diváci se na auta dívají jinak, než piloti. Novinář-fotograf-divák vidí průjezdy a časy, ale auto nikdy neřídí a nemůže z něj mít takovou radost jako pilot. Proto posuzovat rozdíl jen na základě výsledných časů a vynaložených peněz nelze. A nebo lze, ale není to objektivní. Osobně bych(jako divák) nepoznal rozdíl při řízení u auta o 50kg těžšího (což dobrý pilot pozná snadno). Jaký rozdíl pak musí být mezi produkčním autem a speciálem jen v hmotnosti, brzdách a řízení? To si ani netroufám odhadnout. A stopro vím, že ani řada místních novinářů(byť znalých a sečtělých) mi o tom nic nepoví ani mě nepřesvědčí.

Komentář

Tak jsi me Mravence presvedcil. Ale stejne mam porad o kategorii S2000 obavu. Aby taky ne kdyz uz ji FIA v podstate odepsala. Ale to uz je jina pisnicka ;-)
      eWRC.cz team | pravdafoto.cz

Komentář

Ano, myšlenkové pochody FIA asi nikdy nepochopím. S2000 nejprve vypsala, aby zjistila že o ni je jen pramalý zájem. Pak se v nároďácích zrušila WRC aby se vyvolal zájem o s2000. Po letech když se S2000 konečně chopila nějaká ta automobilka jim nejprve přidala závaží a pak dělá kroky k tomu, aby tato kategorie neměla opodstatnění vůbec. Snad jedině jako líheň a vývojový mezikus pro nové WRC 1,6... Ale bude moct nové WRC do národních šampionátů? Asi těžko, FIA si ho chce nechat jen pro WRC. Kdo ví... Počkáme, a uvidíme
        MravenecZ

Komentář

V souvislosti s nastávající Příbramí se v diskusi zase objevují úvahy, jestli Mišák s větším restriktorem bude příští rok stačit na S2000 (Pech versus Kresta). Podle informací, které jsem dostal od Mirka F. se ve Španělsku jezdí Miši s restriktorem 36 mm (350 až 360 koní) a větším odlehčením kastle, a přesto na nedávné soutěži IRC S2000 nepřevyšovaly. V podstatě stačil jen Vallejo s Porsche, a to nikoliv N-GT, ale spíš Super Cup, kde je to auto na úrovní 430 k / 1200 kg. Problém N4 je jinde než v malém výkonu, nemůžou být stavěna stejným způsobem jako S 2000, tj. jako čistokrevné závodní vozy a tak je snad ani s restriktorem 33 mm nedoženou.

Komentář

Někdo tu dříve zmiňoval ,že u většího restriktoru bude problém s ukroucenýma poloosama.Jak jsou na tom tyhle vozy ve Španělsku,když mají ještě větší restriktor než se plánuje u nás?
            Leon TDI Evo I Powerplus 764, Turbo 96 Kw,chip Dieselpower

Komentář

Já bych to zdaleka neviděl tak jednoznačně. Uznávám, že Mirek F. má informace dobré, ale chce se na to podívat trochu detailněji. Ta auta s větším restriktorem naopak podle mě velmi dobře stíhala. Podívej se na výsledky v jednotlivých erzetách. Ztrátu nabrali prakticky jen na dvou, třech RZ a pak už se drželi. Já jsem zase o tom mluvil s nejmenovaným technikem nejmenovaného týmu a nejmenovaným enkařem, který u nás ukázal jak se dá s enkem jezdit a ti mi zase říkali, že se na to už velmi těší, a že si myslí, že budou s2000 stíhat mnohem líp než letos. Rozdíl se rozhodně zmenší, ale pánové ruku na srdce, je to hlavně v rukách. Podívejte se letos na MMČR kolik jede s2K a kolikáté je první PVčko.
              MravenecZ

Komentář

Původně odeslal gonzo Zobrazit příspěvek
                Někdo tu dříve zmiňoval ,že u většího restriktoru bude problém s ukroucenýma poloosama.Jak jsou na tom tyhle vozy ve Španělsku,když mají ještě větší restriktor než se plánuje u nás?
                Toho bych se nebál.
                MravenecZ

Komentář

Podle stejného zdroje jako uvádí Foly, to vypadá tak, že Španělé se vrátili k původním dírám u turba, protože ukroucených poloos během sezony rapidně ubylo. Taky mě napadá, že u nás těch S2K na úrovni fabrických, jaký jedou v IRC, moc není, takže jde vastně jen o to, o kolik zrychlí Pech ve vztahu ke Krestovi. Otázkou ale je, kolik z našich jezdců si lajzne překopat motor a transmise kvůli většímu restriktoru. Ke zlevnění to jistě nepřispěje, spíš bych to viděl na zvětšení rozdílů v první desítce (patnáctce).
                  ... a přeci se točí!

Komentář

Za předpokladu, že špičkový tým staví na začátku sezony nové auto, a nebo alespoň provádí radikální opravu a výmenu komponentů, tak ten finanční rozdíl tak velký nebude. Určitě bude problém v tom, že se musí nakoupit nová elektronika, ale na motoru se jinak nic jiného měnit nebude, takže skutečně problém nevidím. V RC nebo v sérii jezdí myšáky, co mají daleko větší výkon a polosy zásadním problémem nejsou. Neříkám, že nemůže rupnout, ale jde taky o to jak často je kdo preventivně mění. V tom jsou bohužel u nás obrovské rozdíly a tím se jednotlivé EVO 9 od sebe velmi odlišují. Špičková auta jezdí servisní intervaly "skoro" jako u WRC a hobíci jezdí dokud z toho něco neupadne.
                    MravenecZ

Komentář

A kolik let půjde závodit o titul s EVO 9 s větším restriktorem, když jí Ralliart už nevyvíjí?
                      P.S.: Zajímal by mě také poměr výkon/hmotnost u nástupce devítky. :-P
                      Naposledy upraveno VK; 18-09-09, 12:31.

Komentář

Ralliart není jediným úpravcem těchto aut. Devítka bude pomalu ale jistě passe, protože nové už prostě nejdou koupit a je problém sehnat novou závodní kastli. Věřím tomu, že jakmile se někdo opře pořádně s vývojem do desítky, tak to taky bude dobré a bude fungovat. Už jich pár kvalitních jezdí. U nás uvidíme poměrně brzo, v Žebráku se desítka staví, tak si počkáme jestli bude konkurenceschopná. Já věřím, že ano. O novém Subaru N14(2009) nepochybuju. To je skvělé auto, které má na to, aby u nás jezdilo v TOP3.
                        MravenecZ

Komentář

Uvidíme, snaha se cení. Z Žebráku jdou dobré zprávy.

Komentář

Taky nepochybuju že nepochybuješ. To by ti už asi neodpustili tak snadno, jako ten palec dolů
                            Původně odeslal MravenecZ Zobrazit příspěvek
                            O novém Subaru N14(2009) nepochybuju.
                            ... a přeci se točí!

Komentář

Často vídám v KW Berg Trophy lítat Komárka s jeho Evo X, které má nabržděno 460 koní a krátkou převodovku (údajně vše S+2000 - tj. něco jako seriové s tuningovou úpravou ), ale zatím nic neukroutil. Jak často preventivně mění, nevím, on ten vrchařský víkend je tak o 20-ti ostrých km. Tam, kde jiní chystají šoupnout trojku, on už valí na 4. Nakládá 350ti koňovým tunovým BMW M3 v E-1 a je kousek za třílitrovými formulemi.

Komentář

Myslím že zatím nejvíce ve vývoji desítky pokročil Van de Heuvel kterému auto funguje opravdu skvěle, jeho výsledky a výsledky jeho aut to jen dokazují a nemyslím si že je to jen rukama. Subaru už je s hatchbackem hodně daleko, poslední "N15" je opravdu dobrá.
                                http://www.youtube.com/watch?v=A2LHFQWEmDE
                                Rally Fans Mariánské Lázně

Komentář

Working...
                                X