Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Nostalgie a vzpomínky

Collapse
X

• Filtr
  • Čas
  • Ukázat
Clear All
new posts

• Re: Nostalgie a vzpomínky

Letošní Rallye Bohemia je pokračovatelem Rallye Škoda, která se konala od roku 1974 do roku 1985 v Mladé Boleslavi. Pro rok 1986 FIA zakázala jméno výrobce automobilů v názvu rallye zařazené do mitrovství Evropy. Došlo k přejmenování Rallye Škoda na Rallye Bohemia. Od roku 1986 se tak Mladoboleslavská rallye jmenuje Bohemia.

Tvoje oskenované programy se týkají jiné rallye v jiné lokalitě. Jedná se o Rallye Bohemia Sedlčany. Zatím jsem zjistil, že se určitě konala od roku 1971 do roku 1974.
    1971 se jela jako podnik Mistrovství ČSR
    1972 termín 14.-16.4. se jela jako podnik mistrovství ČSSR - vítězem se stala posádka Vladimír Hubáček / Vojtěch Rieger na voze Alpine Reanult A110. Trať měřila 767 km a obsahovala 8 rz v celkové délce 85 km. Na start se postavilo 90 posádek a 52 z nich spatřilo cíl.
    1973 termín 28.-29.4. se jela jako podnik mistrovství ČSR ( čech ) - vítězem se stala posádka Zdeněk Ponec / Pavel Šlemín na Renaultu 12 Gordini.
    1974 termín 27.-28.4. se jela jako podnik mitrovství ČSSR ( federál ) - vítězem se opět stala posádka Vladímír Hubáček / Stanislav Minařík Alpine Renault A110.

Další zmínku mám o podniku konaném v roce 1980. Tehdy se jednalo o volný podnik a vyhráli znojemští bratři Mahrové na Škodě 130 RS.

Ještě dřívě se v 60-tých letech jezdila v Sedlčanech Velká automobilová soutěž ( někdy uváděna jako VAS ). Mám zmínky o roce 1964 ( 26.-27.9 ). Jedinou informaci mám, že se uskutečnila. V roce 1965 se již konala jako mistrovství ČSSR. Jela se 12.listopadu na trati o délce 520 km. Odstartovalo 35 posádek a dokončilo 24. Vítězem se atala posádka Brunclík / Gernát na voze Škoda 1000 MB. V roce 1966 se v Sedlčanech pořádal opět podnik mistrovství ČSSR. Termín bohužel nevím ani zmínku o trati. Vítězem se stala posádka Jaroslav Bobek / Leo Hnatevič na voze Škoda 1000 MB.

Uvítám jakékoliv informace o této soutěži. Ocenil bych kdyby jste byl ochoten mi oskenovat uvedené programy ( startovní listiny či výsledky) či nějaké další programy jak o nich píšete.

s pozdravem jirka.hejcl@seznam.cz

Komentář

K té sedlčanské Bohemce mám startovky a harmonogramy z let 1973-4.

Komentář

Byla by škoda se nepodělit - Rallye Šumava-Bayerwald 1993
        http://www.rallye-wahn.de/bilder93/93bayerwald.html

Komentář

Byla by škoda se nepodělit.:tak kucí tohle je gesto hodné následování.K čemu to budete bastlit doma v šuplíku?
          Sportu zdar a Rally zvlášť!!

Komentář

Momentálně dovolenkuju u Mácháče a dneska jsem si dal kolmo začátek,cca 4 km kultovní RZ Kuřivody až po odbočení doprava,kde já uhnul doleva. Povrch byl krásný rovný asfalt. Kdo si vzpomene, jak vypadal po startu povrch v době,kdy se zde jezdilo?
            Leon TDI Evo I Powerplus 764, Turbo 96 Kw,chip Dieselpower

Komentář

máme se na co těšit
              http://www.hajek-reklama.cz/fotogale...est-lancie-037

Komentář

gonzo: jo, vzpominam, sice uz nevim ktera RZ to presne byla, ale Kresta tenkrat Kreckovi daval v pulce RZ minutu a pul, a to k nam prijel bez PZ gumy

houzar: asi ti uniklo toto:
                http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=...ncia-rally-037
                nicmene by bylo pekny, kdyby se v 037 predstavil aspon v Marinu, jinak se rika spis neco o Porsche (?) Ale nejradsi bych ho asi videl v Ascone/Mante 400.

Komentář

neuniklo

Komentář

Má ji od Volty slíbenou, tak uvidíme

Komentář

V tom pripade by me zajimalo, na co se mam tesit podle 3 mesice starejch fotek. Mozna neco uniklo mne

Komentář

Nechci se vnucovat, ale třeba by byl nějaký fanatický sběratel smutný, že mu to uniklo. Dal jsem na aukro tři fotky z 1000 jezer 1989, které mě kdysi jako nepoužité vrátili z redakce, a tak u mě ležely přes dvacet let k ničemu. Salonen: http://aukro.cz/show_item.php?item=3436276279 (sběratelství/ostatní/fotografie)

Komentář

Gonzo: Po startu Kuřivod to byl docela mazec a nic moc asfalt. Ten nový asfalt je tam až tak od roku 1999-2000.

Komentář

Prosím zdejší majitele archiválií, nenašla by se ve vašich bohatých archivech fotografie Pavlíkovi Škody 110L rallye. I když mám fotografií tohoto vozu několik, všechny bohužel černobílé a tak se nemůžeme s kolegou dohodnout na správném barevném provedení. Jedná se o vůz SPZ KT-95-44 v základu bílý s barevnými pruhy do "V" na kapotách a barevným klínem na bocích. Pavlík s ním absolvoval závěr sezony 1971 a celou sezonu 1972. Děkuji předem.
                            www.karno-rallymodely.cz

Komentář

Opět bych poprosil pamětníky o pomoc. Václav Blahna měl na své Ladě VFTS v roce 1986 na spodní straně zadního okna přez celou šířku oranžovou (červenou?) nálepku. Ví někdo, co na ní bylo, případně našlo by se foto tohoto vozu, kde by se dala přečíst? Děkuji všem.
                              www.karno-rallymodely.cz

Komentář

Teda ty máš speciální dotazy Těžké dotazy

Komentář

Working...
                                X